Skocz do zawartości
Forum

Wybór leczenia endodontycznego


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
od razu wytłumaczę się, że nie wiem czy dobrze nazwałam temat- chodzi mi to, że muszę miec leczenie kanałowe. Chodze prywatnie ciągle do tej samej dentystki, aleona powiedzila, że najpierw musze przyjśc na zatrucie zęba. Słyszałam, że obecnie odchodzi sie już od tego i mozna zrobić wszytsko w 1 dzień. Nie chodzi mi tutaj o strach przed dentystą, moge przyjść 2 razy, ale jesli tamta metoda jest lepsza??
Proszę o wypowiedzi znających się na stomatologii oraz pacjentów, którzy mieli leczenie kanałowe podczas wizyty.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

Owszem można ale nie powiedziałabym że się odchodzi od metody zatruwania zęba i późniejszego jego leczenia. Metoda leczenia zęba na jednej wizycie jest szybsza, ale i droższa i to sporo droższa. Można ją wykonać jedynie wtedy kiedy nie ma krwawienia ani innych komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

no to przy takich objawach na pewno nie zrobią Ci tego na 1 wizycie bo możesz dostać zgorzeli albo czegoś jeszcze gorszego. Ale ta stara metoda wcale nie jest taka zła :) tylko tyle co więcej chodzenia jest z nią

Odnośnik do komentarza

Opierając się o najnowsze zalecenia Polskiego Towarzystwa Endodontycznego złotym standardem leczenia kanałowego jest leczenie kanałowe jednowizytowe (oczywiście istnieje drobny procent przypadków , w których jest to niewykonalne i niemożliwe).Lekarz wykonujący takie leczenie musi posiadać przede wszystkim odpowiedni sprzęt ,doświadczenie i umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Gość Bartosz.324
W dniu 8.06.2014 o 12:48, Liljana napisał:

Dzień dobry,
od razu wytłumaczę się, że nie wiem czy dobrze nazwałam temat- chodzi mi to, że muszę miec leczenie kanałowe. Chodze prywatnie ciągle do tej samej dentystki, aleona powiedzila, że najpierw musze przyjśc na zatrucie zęba. Słyszałam, że obecnie odchodzi sie już od tego i mozna zrobić wszytsko w 1 dzień. Nie chodzi mi tutaj o strach przed dentystą, moge przyjść 2 razy, ale jesli tamta metoda jest lepsza??
Proszę o wypowiedzi znających się na stomatologii oraz pacjentów, którzy mieli leczenie kanałowe podczas wizyty.
Pozdrawiam.

Czy ktoś jeszcze może podzielić się swoją opinią? Metoda 1 dzień jest podobno super. Szukam sprawdzonego miejsca i wolałabym nie brać kota w worku. Dobry dentysta poszukiwany!

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak osoba powyżej uważam ,ze dobrze jest znależć doświadczonego stomatologa. A nie szukać przypadkowych dentystów. Polecam wybrać gabinet, w którym będzie mozliwośc wykonania leczenia kanałowego pod mikroskopem. Leczenie takie jest dokładniejsze oraz nie ma ryzyka powtórek.

Moge polecić tutaj bardzo dobry gabinet stomatologiczny w Krakowie:

https://studiose.med.pl/leczenie-kanalowe-leczenie-pod-mikroskopem-studio-se/

Obecnie leczenie stomatologiczne wykonywane jest tam na bardzo wysokim poziomie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...