Skocz do zawartości
Forum

Maraton alergiczny


Gość załamana mamaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz to wyjaśnione:

Alergia, określana również jako uczulenie, to dająca patologiczne objawy nadmierna odpowiedź układu immunologicznego na substancje normalnie występujące w środowisku. Choroba alergiczna często zaczyna się już w pierwszym roku życia dziecka. Przebieg alergii u dzieci bywa zróżnicowany, a jej objawy przybierają różne postacie. Zjawisko zróżnicowanej symptomatyki w przebiegu alergii następujące wraz ze wzrostem dziecka nazywa się maratonem alergicznym. Typowym przykładem maratonu/marszu alergicznego jest rozwój astmy oskrzelowej u osób, które w dzieciństwie miały objawy alergii pokarmowej – najczęściej pod postacią atopowego zapalenia skóry. Chociaż większość dzieci w ciągu kilku lat nabywa tolerancję na pokarmy, na które jest uczulona, nie oznacza to jednak, że wszystkie maluchy „wychodzą” z alergii. U około 60% dzieci, u których wystąpiło atopowe zapalenie skóry, w późniejszym wieku rozwija się astma oskrzelowa i/lub katar sienny. Jeśli w rodzinie dziecka są osoby cierpiące na alergię, odsetek ten wzrasta nawet do 80%. Jak najwcześniejsze rozpoznanie alergii i wdrożenie odpowiedniego leczenia w wielu przypadkach pozwala przerwać marsz alergiczny

http://portal.abczdrowie.pl/alergia-i-probiotyki

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Żeby Twoje dziecko w późniejszym wieku nie miało problemów z układem oddechowym musisz zadbać o to żeby alergia pokarmowa się nie rozwijała. Trzymaj dziecku ścisłą dietę, skonsultuj się z alergologiem u mojej siostrzenicy przy alergii pokarmowej na kakao i jaja kurze pomogła również kuracja latopickiem, który wspomaga walkę z alergią i uszczelnia jelita dziecka.

Odnośnik do komentarza

https://medycynaestetycznawarszawa.pl/284-2/

 

Kochani potrzebuje każdej pomocy. Od października/ listopada zmagam się z alergią u obecnie 19 miesięcznej córki. Wykluczylam już warzywa typu dynia, brokuł, marchewka, owoce jak cytrusy, banany również nie uczulają. Ma alergię kontaktowa na białko jaja kurzego, alergię na kurz,i prawdopodobnie na ibuprofen( wysypka po 3 dniach podawania przy gorączce) . Natomiast te zmiany skórne, z którymi się zmagamy są nie do wyeliminowania. Alergolog kazała podawać contrahist i locoid krem. Pomogło. Wykluczylam z diety mleko ( którego i tak w normalnej postaci nie piję bo nienawidzi) i inne rzeczy typu bułeczki z serem itp). Luty, marzec był spokój. Od kwietnia znowu nie mogę jej wyleczyć. Zaczęłam podawać zyrtec zamiast contrahistu. Był efekt ale kiedy odstawiam zmiany skórne znowu się pojawiają. Pod kolanami robi się czerwone, na nóżkach, rączkach na buzi uwidaczniają się szorstkie czerwone plamy. Nie wiem nawet z czym mam do czynienia. Alergolog kazała mi wprowadzić dietę rosołowa. No litości jak mam to zrobić? Może macie państwo jakieś fajne proste przepisy dla dzieci z tego typu problemem? Może jakieś rady czy podać jej coś typu jakiś latopic? Ratunku. Za wszelkie rady dziękuję
Dodam, że wcale nie mam pewności czy to alergią na nabiał... Mała strasznie lubi paluszki , może to przez to?
Pani doktor nie powiedziała mi że dziecko ma AZS. Chyba nas trochę zbyła.

Kochani potrzebuje każdej pomocy. Od października/ listopada zmagam się z alergią u obecnie 19 miesięcznej córki. Wykluczylam już warzywa typu dynia, brokuł, marchewka, owoce jak cytrusy, banany również nie uczulają. Ma alergię kontaktowa na białko jaja kurzego, alergię na kurz,i prawdopodobnie na ibuprofen( wysypka po 3 dniach podawania przy gorączce) . Natomiast te zmiany skórne, z którymi się zmagamy są nie do wyeliminowania. Alergolog kazała podawać contrahist i locoid krem. Pomogło. Wykluczylam z diety mleko ( którego i tak w normalnej postaci nie piję bo nienawidzi) i inne rzeczy typu bułeczki z serem itp). Luty, marzec był spokój. Od kwietnia znowu nie mogę jej wyleczyć. Zaczęłam podawać zyrtec zamiast contrahistu. Był efekt ale kiedy odstawiam zmiany skórne znowu się pojawiają. Pod kolanami robi się czerwone, na nóżkach, rączkach na buzi uwidaczniają się szorstkie czerwone plamy. Nie wiem nawet z czym mam do czynienia. Alergolog kazała mi wprowadzić dietę rosołowa. No litości jak mam to zrobić? Może macie państwo jakieś fajne proste przepisy dla dzieci z tego typu problemem? Może jakieś rady czy podać jej coś typu jakiś latopic? Ratunku. Za wszelkie rady dziękuję

Dodam, że wcale nie mam pewności czy to alergią na nabiał... Mała strasznie lubi paluszki , może to przez to?

Pani doktor nie powiedziała mi że dziecko ma AZS. Chyba nas trochę zbyła.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...