Skocz do zawartości
Forum

Adwokat z urzędu


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym wiedzieć,jak to jest z prawnikiem z urzędu przydzielonym przez Sąd?
Jestem w trakcie rozwodu i miałam prawnika,ale w tej chwili nie stać mnie,żeby płacić i muszę zrezygnować.
Czy ktoś wie,czy Ci prawnicy pomagają poza byciem na sprawach poza sądem?
Bo wiem,że jest taka możliwość wzięcia z Urzędu?
Proszę mi doradzić?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ma się adwokata/radcę prawnego z urzędu to on prowadzi tak samo sprawę, jakby był "z wyboru"; co do tego, czy jest to robione rzetelnie - to zależy już od indywidualnego podejścia takiej osoby. Znam jednak adwokatów, którzy bardzo profesjonalnie i rzetelnie podchodzą także do spraw, które mają z urzędu.

Odnośnik do komentarza
Gość Bratówka

Złóż w sądzie pismo "Wniosek o przydzielenie adwokata z urzędu", piszesz, że nie stać Cię na prawnika a sama nie potrafisz udowodnić swoich racji przed sądem itd.. Wypełniasz wniosek o stanie majątkowym i dołączasz do tego wniosku, I zaświadczenie o zarobkach z pracy.

Odnośnik do komentarza

Czy z oskarżenia publicznego po zawiadomieniu na policji (ja jako oskarżyciel posiłkowy) możliwe jest ustanowienie sobie adwokata z urzędu?

Czytam, że często Prokuratorzy nie stawiają nie na rozprawach i w związku z tym rośnie stres i potrzeba Adwokata.

W którym momencie i gdzie zlozyc wtedy taki wniosek?

https://pewny-prawnik.pl/blog/227/ile-kosztuje-adwokat-ile-zaplace-za-reprezentowanie-w-sadzie

Czy jednak lepiej jest postawić na adwokata z wyboru? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...