Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów i roztrzepane końcówki


Gość omegle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam lekko ponad 20 lat i mój problem trwa ok. 3 lata, kiedy to włosy z bardzo bujnej czupryny strasznie przerzedziły się. Włosy sięgają poza ramiona, myję je raz na ok. 4 dni (codzienne mycie ponoć niezdrowe), używam olejku rycynowego i szamponów przeciwłupieżowych typu Schauma, bo czasem łupież ma swoje nawroty, na szczęście lekkie. Na początku przy każdym myciu wypadała mi cała wanna włosów, dziś to jakieś 2-3 garści + szczotkowanie, czyli dodatkowa garść. Problemów ze zdrowiem raczej nie mam, anemii czy problemu z hormonami/tarczycą również nie, krew mam zdrową a dieta jest zróżnicowana i też nie powinna stanowić problemu. Jedyna rzecz która mogłaby mieć jakiś wpływ, to nieleczona depresja z początku nastoletnich lat. Jednak dziś nie odczuwam żadnych lęków przed kontaktem z ludźmi, stres typu szkoła/praca można wykluczyć. Dlatego już nie mam żadnego pomysłu co można jeszcze zrobić, by odratować swoje włosy i dlatego piszę tu z zapytaniem, czy za X lat jest szansa, że moje włosy znowu staną się gęste? Dziś końcówki mam strasznie postrzępione co również mnie dołuje. Nie zamierzam podcinać włosów o 15 cm by zatuszować to, nawet nie mam pewności czy wtedy nie byłoby to bardziej widoczne, że mam problemy z gęstością włosów.

Liczę na konkretne odpowiedzi, porady do jakiego lekarza się udać (wiele dermatologów rozkłada ręce na jakiegokolwiek zapytanie o włosy) , jakie badania zrobić, lub chociaż o polecenie kogoś.

PS. Nikt w rodzinie nie jest łysy i nie miał problemów z wypadaniem w tak wczesnym wieku.

Odnośnik do komentarza
Gość Kosmatka

radzę CI podciąć koncówki. To dużo daje. Po za tym jeśli cały czas masz długie włosy to może osłabiłeś cebulki. PO za tym idź do dermatologa, on może coś Ci przypisze np jakieś wcierki czy specjalny szampony.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią pielęgnację dla włosów. Stosuj szampony wzmacniające, które zawierają substancje, takie jak witaminy z grupy B, żeń-szeń, chininę czy rzepę. W trakcie mycia włosów wykonuj delikatny masaż głowy. To pobudza krążenie skórne i usprawnia transport składników odżywczych do cebulki włosa.
Możesz kuracje wzbogacić o ampułki wzmacniające, które należy wcierać bezpośrednio w skórę głowy.

To, że myjesz włosy co 4 dni jest ok - ale pod warunkiem, że są one suche i po upływie tych kilku dni nie są bardzo tłuste u nasady.

Odnośnik do komentarza

Z problemem wypadania włosów możesz również udać się po poradę do trychologa.

Czy robiłaś kiedykolwiek badania tarczycy? Niekiedy przy problemach z tarczycą może dojść do wzmożonego wypadania włosów. Poza tym, czynnikiem niekorzystnie działającym na włosy jest również stres. Być może nadmierne wypadanie włosów w twoim przypadku to właśnie skutek uboczny przebytego stresu.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się w ekspertem, warto byłoby gdybys zrobiła sobie badania tarczycy czesto przyczyna wypadania włosów jest tarczyca. Warto także wybrac sie do specjalisty, który by ustalił co jest przyczyną wypadania włosów. Jesli chodzi o końcówki to powinno się je regularnie podcinac, aby wyglądały łądnie i zdrowo. W przypadku nie podcinania końcówek, włosy będą się niszczyc co raz bardziej (kruszyc, rozdwajac) co powoduje ich gorszy wygląd.

Odnośnik do komentarza

Byłem już u wielu dermatologów i każdy rozkłada ręce. Niedawno byłem też u trychologa, poza wciśnięciem preparatów "z Hiszpanii" za ok. 500 zł powiedziała, że być może problemem jest łojotok skóry głowy. Mam również skierowanie na badania hormonów, tarczycy itp, po zrobieniu ich napiszę czy wszystko mam w normie. Coraz częściej myślę, że niedługo wszystkie kudły wypadną i nie będzie już czego leczyć... Podcinania niektórzy odradzają, bo wtedy ponoć włosy wyglądają na dużo bardziej rzadkie i z logicznego punktu, można by tak podcinać w nieskończoność, aż do samej skóry..

Powoli zaczynam rozkładać ręce tak samo jak dermatolodzy. Chyba nie ma dla mnie ratunku..

Odnośnik do komentarza

A ja sie nie zgodzę podcinasz tylko końcówki, wiec dlaczego mialy by ci sie przezedzic od tego włosy? Gdy je podcinasz wlosy wyglądają na bardziej zdrowsze. Zrób te badania tarczycy, moze tam znajdziesz przyczyne. Aha i jeszcze jedno myslalam ze owy problem ma kobieta,,a tu jednak zonk. :) A wiec sądzac po twoich opisach nie nosisz krótkich włosów, tylko masz je dłuższe skoro piszesz, że wyciagasz je garsciami.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie wyniki badań mam w normie, nie wiem już gdzie szukać przyczyny.

Ferrytyna - 58,34 - ng/ml
TSH - 2,820 - µIU/ml
Testosteron - 341,80 - ng/dl

Nie ma tutaj jakiegoś specjalisty, który podpowiedziałby jakie jeszcze można wykonać badania lub cokolwiek zażywać, by odrosło to, co wypadło?

Odnośnik do komentarza

~omegle
Wszystkie wyniki badań mam w normie, nie wiem już gdzie szukać przyczyny.

Ferrytyna - 58,34 - ng/ml
TSH - 2,820 - µIU/ml
Testosteron - 341,80 - ng/dl

Nie ma tutaj jakiegoś specjalisty, który podpowiedziałby jakie jeszcze można wykonać badania lub cokolwiek zażywać, by odrosło to, co wypadło?

Musisz skierować swoje zapytanie bezpośrednio do lekarza. Najlepiej poprzez zakładkę "ZAPYTAJ LEKARZA" oznaczoną na czerwona na górze strony :-)

Odnośnik do komentarza

Nie widzę norm tych badań które są tu podane. Sama ferrytyna i TSH nie mówią nam nic o tym ile żelaza mamy w organizmie i jak działa nasza tarczyca. Badania należy poszerzyć. Chciałabym otrzymać dokładny opis Twojej diety, bo "urozmaicona" nic nie mówi o sposobie Twojego odżywiania. Do kiedy trwała depresja? Jak teraz się czujesz?

Odnośnik do komentarza

podstawa to pielęgnacja i wzmocnienie od środka - ważne żeby nowe włosy rosły już znacznie mocniejsze. wtedy nie będziesz się musiała martwić, że będą wyglądały jak siano lub że będa zaraz wypadać. Ja polecam dobre suplementy - mi pomogły

Odnośnik do komentarza
Gość basia_bb

Końcówki raczej należałoby podciąć, może olejek coś jeszcze pomoże (osobiście polecam arganowy), ale chyba podciąć. Natomiast na wypadające włosy od siebie mogę polecić zabieg Regenera Activa. Też miałam ogromny problem z wypadaniem włosów. Oczywiście trzeba je wzmocnić od środka i dobrą pielęgnacją i dietą, ale nie da to tak szybkiego i widocznego efektu jak zabieg. Poleciła mi go dr Ewa Berlińska, zresztą też wykonała i tak jak wspomniałam są bardzo dobre efekty. Włosy są mocniejsze, gęstsze, zabieg opiera się o medycynę regeneracyjną, więc nie może być inaczej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...