Skocz do zawartości
Forum

Ból głowy a hormony


Rekomendowane odpowiedzi

moja historie mozesz przeczytac tu:
witam. moj problem polega na tym ze od miesiaca boli mnie glowa. wieczorem przed snem wystepowaly drgawki, po ktorych momentalnie byla biegunka niekiedy wymioty.po 3 wizycie u lekarza rodzinnego wyladowalam w szpitalu bo tak bolalo. zrobili wszytskie badania, tk glowy-ok, rtg klt. piersiowej -ok, rtg kregoslupa szyjnego-zniesiona lordoza szyjna w pozycji badania.
eeg wyszlo-Z okolic czolowo-skroniowych rejestruja sie pojedyncze fale ostre o ampl do 120uV. Czynnosc podstawowa stanowia fale alfa 9-10Hz o ampl.20-80uV z czynnoscia beta w czesciach przednich. Rz/+/
W czasie Hw nad obiema polkulami zarejestrowano jednorazowe krotkie wyladowanie faj ostrych o ampl.do 180uV oraz wolnych 2,5-3-6Hz o ampl. 40-60 uv.
Fs- nie wplywa w istotny sposob na zapis
Zapis wyjsciowy wykazuje cechy nieprawidlowosci w okolicach czolowo skroniowych. HW prowokuje sporadyczne zmiany uogolnione napadowe. do daleszej obserwacji.

po wyjsciu ze szpitala glowa przestala bolec. poszlam do neurologa. powiedziala ze nic mi nie jest i przepisala Asertin 50 i tegretol 200... zdziwilo mnie to ale wzielam leki. czul;am sie po nich fatalnie. stan psychiczny byl okropny. Wynik? przelazalam caly dfzien w lozku i plakalam. balam sie wszytstkiego.

potem na jakis czas bol i wszytskie objawy ustapily
zaczelam pracowac . przez pierwsze 4 dni bylo ok, ale potem znowu wystapily bole glowy, ktore przeszly na uszy, ramie, o karku nie wspomne. poszlam do lekarza, kazal isc na masaze i portopedy. poszlam na masaze. jest gorzej. boli mnie nie tylko glowa ale tez i plecy. jest mi duszno. co wstane to musze uciasc. boli mnie rzuchwa. ten bol okreslilabym jako piekacy az.
Moze ktos mi powie co mam dalej zrobic. Bo lekarz mnie nie sluchaja mam wrazenie. teraz opisze wszytskie objawy jakie u mnie wystepuja
-potworny bol glowy(zazwyczaj po prawej stronie, lkecz bol sie przelewa)
-bezsennosc
-kolatanie serca przed snem
-bol karku
-bol rzuchwy
-bol oczodolow.
-dusznosci
-drzenie ciala (czasami)
-stany lekowe(placz, histeria o byle co, ale wnioskuje ze to przez to ze czuje bezradnosc)
-stan podgoraczkowy
-czasami szczekoscisk

teraz zauwazylam ze bole wystpuja po miesieczce. bo to trwa teraz 3 miesiac. wtedy kiedy ni boli ni mam zadnych z objawow. nie biore tabletek anty .

Odnośnik do komentarza

hm... nie mam pojecia pod jakim katem mogloby to byc. A moze sprobuj zaczac brac tabletki anty. Niech ci lekarz zapisze nieraz kobiety biora na bolesne miesiaczki itp. wiec moze tobie pomoze na te dolegliwosci. Porozmawiaj z ginekologiem pod tym katem.

Odnośnik do komentarza

bol wystepuje jak sie we mnie jakis stres skumuluje. albo poprostu sobie tak to tlumacze. ogolnie jestem osoba strachliwa. latwo sie denerwuje. ale to juz taka moja natura. jak mialam pirwszy atak bolu to nie mialam zadnego absolutnie stresu. wrecz przeciwnie. wiec nie zaszkodzi isc do ginekologa tk czy siak. a jak nie pomoze to do neurologa...

Odnośnik do komentarza

zaobserwowalam to:
22.03-miesiaczka
27.03. koniec miesiaczki
28.03- pojawienie sie bolu
bol glowy utrzymywal sie do ok.12.03 potem z dnia na dzien lekko ustawal.
22.04-miesiaczka
27.04-koniec miesiaczki
28.04-bol glowy
3.05-obfite plamienie
przez caly miesiac lekkie bole.
28.05-znowu glowa zacela bolec.
brak miesiaczki w terminie. do dzis brak.
Oczywiscie odchudzac sie przestalam. Chce rowniz zaznaczyc ze zawsze mialam problm z cera. mam lekkie wysypy, piersi bola przed miesiaczka i cala puchne. mam lekkie owlosienie na twarzy (wasik bardzo widoczny i na brodzie), nadmierna potliwosc, ciagle zmeczenie(tarczyce mam wporzadku)

Zazwyczaj boli tylko prawa strona szyji, glowy twarzy. bola uszy, zuchwa, oczy czasami, zeby, prawie ramie...
bol wystepuje zawsze rano. potem przechodzi ;)
wystepuja rowniez takie objawy jak:
-kolatanie serca
-dusznosci
-ciagle pragnienie
-bezsennosc(wystpuje wtedy przyspieszone bicie serca i przyplyw adrenaliny.

czy ktos moze mi poradzic co moze byc nie tak ze mna?

Odnośnik do komentarza

Proponuję Ci pójśc jednak do tego ginekologa, i zobacz co on powie. Jesli stwierdzi ze to nie jest przyczyna, to sproboj wizyte u neurologa. I zobacz co on powie. Bez zadnych badan i nic nie zrobnienia w tym kierunku niczego sie nie dowiesz. My Ci tu nie postawimy diagnozy, bo nie jestesmy ani lekarzami, a nawet gdyby napisal tu jais lekarz to takze raczej by nie postawil diagnozy bez badan. Wiec zrob cos w tym kierunku i pojdz do lekarza. :) Zycze powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...