Skocz do zawartości
Forum

Solarium przy uczuleniu na słońce?


Gość Myszunia2409

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Myszunia2409

Witam, od dawna mam taki problem, że moja skóra jest dość blada i jak wychodzę na słońce na dekolcie robią mi się czerwone chrostki. Zawsze gdy zaczyna się lato biorę tabletki z betakarotenem i piję dużo soków z marchwi jednak to nie za bardzo pomaga. Nie chodziłam nigdy na solarium ale chciała bym spróbować ale obawiam się że chrostki też będą widoczne. Nie wiem już co stosować i czy chodzić na solarium. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Objawy, które opisujesz mogą sugerować pokrzywkę świetlną. Są to zmiany przypominające reakcję skórną na kontakt z pokrzywą.

Pokrzywka świetlna najczęściej występuje w momencie pojawienia się intensywnego promieniowania słonecznego - czyli w okresie wiosny i lata. A czy stosujesz filtry ochronne? Kosmetyki z filtrami mogą zabezpieczyć Twoją skórę przed wystąpieniem tej reakcji.

Odnośnik do komentarza
Gość Myszunia2409

Stosuje kremy z filtrami ochronnymi, wszelkiego typu. Jak wychodzę na słońce smaruję dekolt dość grubą warstwą, jednak to za bardzo nie pomaga. Do solarium sama nie jestem przekonana ale nie wiem co zrobić by nie być blada. Samoopalacze zazwyczaj brudzą ubrania, chyba że jest taki naprawde świetny, którego nie znam.

Odnośnik do komentarza

~Myszunia2409
Stosuje kremy z filtrami ochronnymi, wszelkiego typu. Jak wychodzę na słońce smaruję dekolt dość grubą warstwą, jednak to za bardzo nie pomaga. Do solarium sama nie jestem przekonana ale nie wiem co zrobić by nie być blada. Samoopalacze zazwyczaj brudzą ubrania, chyba że jest taki naprawde świetny, którego nie znam.

A jaki jest współczynnik SPF w tych filtrach i ile razy w ciągu dnia aplikujesz na skórę te kosmetyki?

Odnośnik do komentarza
Gość Myszunia2409

Współczynnik SPF zazwyczaj wynosi 20, 15 lub 10 w zależności od firmy i kremu. Zazwyczaj raz dziennie je stosuje. Tylko na dekolt stosuje rzadziej bardziej gdy jest słonecznie. Zakupiłam ostatnio nawet balsam z beta karotenem.

Odnośnik do komentarza

~Myszunia2409
Współczynnik SPF zazwyczaj wynosi 20, 15 lub 10 w zależności od firmy i kremu. Zazwyczaj raz dziennie je stosuje. Tylko na dekolt stosuje rzadziej bardziej gdy jest słonecznie. Zakupiłam ostatnio nawet balsam z beta karotenem.

Filtry o współczynniku SPF poniżej 20 niestety dobrze nie chronią skóry. SPF 20 to takie minimum, ale dla osób o śniadej karnacji. Proponuję, żebyś wypróbowała kosmetyki ochronne o SPF=50. Będą one odpowiednio chronić skórę przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV oraz przed wystąpieniem pokrzywki świetlnej.

Odnośnik do komentarza

~Myszunia2409
Współczynnik SPF zazwyczaj wynosi 20, 15 lub 10 w zależności od firmy i kremu. Zazwyczaj raz dziennie je stosuje. Tylko na dekolt stosuje rzadziej bardziej gdy jest słonecznie. Zakupiłam ostatnio nawet balsam z beta karotenem.

Jednorazowa aplikacja filtru w ciągu dnia to niestety za mało. Kosmetyki ochronne trzeba ponownie nakładać na skórę po upływie 2-3 godzin. Tylko wtedy w dużym stopniu chronią one skórę przed niekorzystnym działaniem UV.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...