Skocz do zawartości
Forum

Puder matujący przy cerze tłustej


Gość MonsterGRL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MonsterGRL

Od lat walczę ze swoją skórą - zwykle jest tłusta, czasem sie wysusza i makijaż nie trzyma sie zbt dobrze :/ za radą koleżanki kupilam puder matujący do wykonczenia makijażu, ale po kilku dniach stosowania nie jestem do końca zadowolona. skóra i tak się błyszczy po 8-10 godzinach i mam wrażenie, że pojawia się na niej więcej niedoskonłości. czy to wina tego akurat pudru (marki May...ne), czy w ogóle taki puder jest nieodpowiedni dla mojej skóry? proszę o pomoc, bo chcę ładnei wyglądać, a teraz chyba mi daleko do swojego ideału urody :(

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeśli skóra zaczyna się błyszczeć po 8-10 godzinach to zakładam, że puder który Pani kupiła spełnia swoje zadanie- nawet przy cerze normalnej, pod wpływem makijażu , skóra może się świecić. Inną kwestią są niedoskonałości, o których Pani wspomina. Już wcześniej na forum wspominałam o dermokosmetykach tzw. niekomedogennych. Są to preparaty przeznaczone głównie do skóry trądzikowej, ponieważ nie zatykają porów a tym samym nie wpływają na zwiększenie wydzielania łoju a w konsekwencji minimalizują powstawanie zaskórników i krost (czyli zmian ropnych). Z kolei skóra tłusta, o której także Pani wspomina wymaga preparatów do skóry tłustej i tylko połączenie takich dermokosmetyków z kosmetykami niekomedogennymi do makijażu zabezpieczy Panią przez pojawianiem się zmian.
Pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat
DermClinic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...