Skocz do zawartości
Forum

Wysuszanie a przesuszanie


Gość SMeagOl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SMeagOl

Mam tłustą cerę i zastanawia mnie, jak sprawić, żeby ją trochę wysuszyć, ale nie przesuszyć, bo wtedy wygląda jeszcze gorzej :( jak znaleźć tę granicę?? dlaczego niektórzy nie mają tego problemu? (żyłoby mi się jednak dużo lepiej, gdyby inni mieli taki sam problem). czy w ogóle tlusta cera ma jakiekolwiek zalety?? co zrobić, żeby była normalna...?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Skóra z tendencją do przetłuszczania się wymaga takiej samej pielęgnacji jak skóra sucha czy normalna. Różnica polega jedynie na preparatach jakich się używa w zależności od typu skóry. W kwestii pielęgnacji skóry tłustej warto przeanalizować czy są jakieś konkretne warunki, w których jej stan się pogarsza. Ponadto radziłabym sięgnąć po dermokosmetyki przygotowane dla skóry przetłuszczającej się. Ich regularne stosowanie zmniejszy wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe i tym samym zmniejszy Pani dolegliwości. Polecam Sebium Global Biodermy, czy żel Cleanance oraz krem TriAcneal firmy Avene. Niekiedy dopasowanie dermokosmetyku bywa długotrawałe, dlatego radzę się nie poddawać i w razie problemów udać się do dermatologa, który pomoże Pani dopasować kosmetyki indywidualnie do Pani potrzeb.
pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat
DermClinic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...