Skocz do zawartości
Forum

Kobiece wysiłkowe nietrzymanie moczu


Rekomendowane odpowiedzi

Ja słyszałam, ze ćwiczenia są skuteczne ale trzeba długo ćwiczyć. Jeśli ktoś nie ma cierpliwości to lepiej zrobić zabieg i po problemie. Niestety inkontynencja jest dość uciążliwa i dotyka wielu kobiet. Sama znalazłam się w gronie "szczęśliwców" i powiem szczerze, że czasami mam dosyć. Nie mogę iść obecnie na zabieg więc szukam innych sposobów by sobie pomóc.

Odnośnik do komentarza

Witam,jestem w Pani wieku i również borykałam się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu,problem ten najczęściej doskwierał mi podczas przeziębienia,poszłam do ginekologa stwierdził w badaniu że jednak mam małe nietrzymanie,dostałam skierowanie na badanie urodynamiczne,może jest trochę nieprzyjemne ale skuteczne.Z badania wynikało iz mam wnm.Z tym wynikiem poszłam do lekarza,dostałam skierowanie na wszczepienie taśmy tot,Zabieg udany,tylko jeszcze szwy mi się nie rozpuściły i trochę ciągną.Jak na razie gdy kaszlnęłam,czy kichnęłam nic nie poleciało.A z ćwiczeniami jest to tak trzeba ćwiczyć regularnie i naprawdę być zmotywowanym bo jak nie to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie zaszkodzi wykonywanie regularnie ćwiczeń mięśni Kegla. Podobnie jak ciężarki pomagają budować siłę mięśni ramion, tak kulki waginalne ułatwiają i zwiększają efektywność treningów mięśni dna miednicy. Uczynienie tych ćwiczeń codziennym nawykiem pomoże Twoim mięśniom pozostać w dobrej kondycji, a to z kolei przełoży się na dobry stan zdrowia.

Odnośnik do komentarza

w młodym wieku jeszcze można ćwiczyć mięśnie ale z czasem jest już za późno i taka dolegliwość staje się naprawdę nieciekawa - zarówno w dzień jak się jest w ciągłym ruchu i w otoczeniu innych jak i w nocy gdy liczy się wyciszenie, spokój i wygoda a nie zamartwianie się i myślenie o tym czy dziś w czystości prześpię cała noc czy nie - ratunkiem dla tych osób są specjalne pieluchomajtki na noc tena slip - wiem bo przechodziliśmy ten etap w moim rodzinnym domu ale też i u męża w rodzinie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...