Skocz do zawartości
Forum

Bieganie a zakwasy i kolka


Gość ana-stazja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ana-stazja

Witam. Mam 19 lat, waże ok 57 kg , wzrost ok 164 cm. Od kilku dni biegam ponieważ...stwierdziłam,że chcę zmienić swoje życie, a przede wszystkim zadbać o kondycję. Biegam różnie, po pół godziny, godzine...Ale robię przerwy. zależy jaki dzień, czasem jest to jedna przerwa 5 minut, czasami chwila marszu, a czasami ze trzy po 2 minuty. Przeważnie je robie, jak już czuję, że nie moge, kiedy łapie mnie silna kolka. Bardzo długo no...zwyczjnie nie ruszalam się w ogole. Nie wiem co zrobić z tą kolką, czy powinnam biegać dalej czy faktycznie się zatrzymać? Czy to minie?I co zrobić z zakwasami, są straaszne nogi mam jak z waty, ale nie chce przerywać treningu...da sie jakos złagodzić ból? Czy to minie na dniach? I jak powinnam biegać jeżeli chodzi mi o kondycję? Czy mogę robić przerwy, czy powinien to być godzinny bieg , czy pół? Bardzo bym prosiła o rady, bo nie wiem kompletnie co i jak a nie chcialabym zrobić sobie krzywdy, albo robić czegoś źle, bardzo mi zależy,żeby poprawić swoje samopoczucie i życie:)
Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

Gdy łapię Cię kolka najlepiej zwolnić do marszu i bardzo głęboko oddychać, na spokojnie, unormować oddech i kolka powinna minąć.
co do zakwasów to one tez miną. Możesz wziąć ciepłą kąpiel lub smarować nogi na noc mąscią na obolałe mieśnie. To powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Gość ana-stazja

dziękuję :) już mi przeszły zakwasy, kolka casem łapie dalej ale nie jest źle.Polubiłam bieganie. tylko zaczęły mi się pojawiać ostatnio siniaki nie wiem skąd... dzisiaj kręci mi się w głowie cały dzień odkąd wróciłam z biegania i od czasu do czasu od tygodnia czuje metaliczny posmak w ustach. nie wiem czy to może byc ziwązane ze zbyt szybkim nadmiernym wysilkiem? poza bieganiem zaczęłam chodzić na tańce i w dośc szybkim czasie drastycznie zmieniłam swój styl życia.

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

może za szybko wprowadziłaś zmiany, być może Twój organizm ,,nie nadąża" nad tempem tych zmian. Spróbuj robić tak, jak biegasz to w ten dzień już nie ćwicz czy nie tańcz i na odwrót jak masz trening tańca to nie biegaj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...