Skocz do zawartości
Forum

Alergia pokarmowa a bóle głowy i wzdęcia


Gość aaquillus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aaquillus

Witam.

Postanowiłem zasięgnąć porady uczestników tego forum w nadziei, iż znajdę jakąś wskazówkę co dalej robić z moim zdrowiem.
Otóż, sytuacja z moimi alergiami lub nietolerancjami (nie wiadomo dokładnie co to jest) ciągnie się już ładnych parę lat. W przeszłości byłem leczony na depresję i kilka innych chorób - całkowicie bezskutecznie, bo dzisiaj już wiadomo że przyczyną tego wszystkiego jest jedzenie. W międzyczasie stwierdzono u mnie nietolerancję na gluten, laktozę. Ale problem ciągle pozostał, bo notorycznie męczę się z bólami głowy oraz wzdęciami w jelitach i nie bardzo potrafię znaleźć przyczynę. Po kilku miesiącach biegania do gastrologa i wydania ponad 1000 zł na badania, lekarz rozłożył ręce i stwierdził, że nie bardzo wie co dalej robić, bo składników uczulających jest zbyt dużo i nie wiadomo co badać dalej. Więc skierował mnie do dietetyka. Dietetyk po zrobieniu wywiadu stwierdził, że prawdopodobnie są to salicylany, więc po zażyciu aspiryny (która mnie rozwaliła na kilka dni) i konsultacji alergologa (Chryste Panie, jacy tępi są lekarz w tej specjalizacji!!!!) dostałem skierowanie do szpitala na oddział alergologiczny. To za miesiąc dopiero, a ja nie mam co jeść!!!! Jedynymi potrawami, które mogę bez problemu jeść są ryż,kasza gryczana, mięso drobiowe i kapusta kwaszona.
Jeżeli to jest rzeczywiście alergia na salicylany, to dlaczego mnie rozpieprza produktach, które tych salicylanów nie mają? Np po kapuście białej (kapusta ugotowana z mięsem, tylko sól, nic więcej) zaliczyłem całodniowy pobyt w wyrku, tak samo rozwala mnie po kaszy jaglanej, a przecież te produkty salicylanów nie mają?
O co w tym chodzi?
Niestety, obawiam się, że nawet podczas mojego tygodniowego pobytu w szpitalu lekarze nic nie zdiagnozują (po kilku latach użerania się z nimi, myslę że to stado tępych baranów).
Co z tym dalej robić?
Muszę stwierdzić szczerze, że jestem załamany, bo już psycha mi pada od tego wszystkiego...

Odnośnik do komentarza

no ja bym tak ostro nie podchodziła do tego... może zobacz co mają spólnego kapusta biała i kasza jaglana? Może jest jakiś wspólny składnik który Cię uczula, albo może też być tak, że dwa składniki w połączeniu Cię uczulają. Np masz składnik A i skłądnik B oddzielnie są ci obojętne, ale jeśli znajdą się razem uczulają. Ja mam tak z pleśniami i kurzem, oddzielnie nic mi nie jest ale kiedy wejdę do pomieszczenia który jest zakurzone i jest pleśń w nim to od razu zaczyna mnie wszsystok swędzieć

Odnośnik do komentarza

Przy wzdęciach jaki rozwolnieniach warto brać Lakcid, wiem po sobie że pomaga. Przy np. aftach czy zespole jelita wrażliwego tak samo lakcid pomaga. Jasne ze jak sie cos dzieje to trzeba isc do lekarza, a nie na wlasna reke sie leczyc. Jednak cześć dolegliwości można lagodzic samemu za pomoca probiotyku lakcid.

Odnośnik do komentarza
Gość Asia656

Mi w testach wyszła nadwrażliwość na mleko krowie i jego produkty. Dodatkowo miałam kłopoty z nadwrażliwością jelit, ale tutaj wystarczył debutir by czuć się dużo lepiej. Alergen praktycznie wyeliminowałam. Myślę, że dzięki temu znikną również wzdęcia i ciągły katar.

Odnośnik do komentarza
Gość maniutka456

Alergii pokarmowej nie wolno lekceważyć.... Zrób odpowiednie badania i stosuj właściwą dietę, dopraną pod Twoją alergię... Ja to bym jeszcze radziła sobie zakupic preparat intesta, bo on sobie świetnie radzi z alergiami pokarmowymi,a to wszystko dzięki maślanowi sodu w tym preparacie

Odnośnik do komentarza

Ja również nie jadam produktów mlecznych, mam po nich jelitowe szaleństwa. W sumie gorsza jest moja alergia wziewna, bo potrafię kichnąć ponad sześć albo siedem razy z rzędu. Czasami muszę brać allertec, żeby wyjść z domu i normalnie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...