Skocz do zawartości
Forum

Mrożona kawa i herbata


Gość Locka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzech laskowy

ja czesto robię mrożoną kawę. Mój przepis to,
najpierw parzę kawę z kawiarki - ma być czarna i bardzo aromatyczna.
Potem dolewam do niej mleka z cukrem i mieszam delikatnie.
Zostawiam do ostudzenia. Jak kawa jest zimna, zaczynam spieniać dodatkowe mleko (* możesz do tego celu użyć trzepaczki albo normalnie w butelce wytrząsać resztkę mleka)
Do szklanki wkładam albo 2 gałki lodów waniliowych albo zwykły kruszony lód, przlewam kawę z mlekiem, na górę dodaję spienione mleko :) POsypuję czekoladą lub kakaem

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksia89

Ja też uwielbiam mrożoną kawę, polecam spróbować z nutą kardamonu i cynamonu - to świetne połączenie, które powoduje, że smak kawy staje się wyraźniejszy :) A Wy dodajecie jakiś niecodziennych przypraw do swojej mrożonej kawy?
A i jeszcze jedno, zapomniałabym - dla mnie najważniejsza w mrożonej kawie jest bazowa kawa, która musi być smaczna i dobrej jakości by nie zepsuła całego efektu :)

Odnośnik do komentarza

Który przepis wygląda dla Was bardziej smakowicie?

Ice Coffee - Kawa mrożona
Zaparzona kawa Cafe Rene
zimna, woda mineralna - gazowana
3 łyżeczki cukru,
Kilka kostek lodu,
mleko - skondensowane w puszce.
Dokładnie wymieszać wszystkie składniki w shakerze, wlać do wysokiej szklanki lub kubka na wierzch udekorować według własnych koncepcji ( bita śmietana / posypana czekolada / kulka lodów)

Kawa z lodami i miodem
2/3 filiżanki kawy Café Rene Mild Roast
kulka lodów waniliowych
2 łyżki miodu
Wszystko zmieszać w mikserze
Podać z bitą śmietaną.

Odnośnik do komentarza

Czasami żałuję,ze nie chce mi sie stac przy blacie i robic czegos samodzielnie. Uwielbiam mrozone kawy i herbaty ale niestety zawsze je kupuję... Moze kiedyś sie skuszę i sama zrobię.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...