Skocz do zawartości
Forum

Czy zdecydowałybyście się na zabieg botoksu?


Gość kolinka

Rekomendowane odpowiedzi

~mandarynka31
zawsze się zastanawiałam na czym polega działanie tego bototksu??? jak to możliwe, że zmarszczki tak ładnie się "prasują"???

Zawarta w preparacie toksyna botulinowa prowadzi do zatrzymania przewodnictwa nerwowego pomiędzy mięśniem, a nerwem. W związku z tym mięśnie poddane zabiegowi nie mogą się kurczyć, a zmarszczki zlokalizowane w danej partii są wygładzone. Oczywiście jest to efekt całkowicie odwracalny i wszystko wraca do normy po kilku miesiącach. Wtedy w celu uzyskania takich samych rezultatów konieczne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Odnośnik do komentarza

Reszkaa
W życiu na to bym nie poszła.. potem na sie twarz jak maska zero ruchów mimicznych, zero emocji strasznie sztucznie to wyglada

Zabieg przy użyciu toksyny botulinowej można przeprowadzić tak, aby efekt był naturalny. Przypadki, w których mimika twarzy zostaje mocno ograniczona i dochodzi do efektu, tzw. "maski" świadczą o tym, że zabieg został źle wykonany i podano zbyt dużą ilość tej toksyny.

Odnośnik do komentarza

kolagendlakobiet.pl
Właśnie, kluczowe jest to czy zabieg zostanie wykonany prawidłowo, to bardzo ważne. Naturalne zabiegi przy użyciu kolagenu przynoszą efekty odłożone w czasie, pierwsze efekty pielęgnacji kolagenem uzyskujemy nie zaraz po zabiegu, tak jak w przypadku botoxu, ale w przeciągu 2-3 miesięcy. Czy wybrać opcję szybką czy trwającą dłużej naturalną to już indywidualny wybór.
Może jednak przed decyzją o botoxie warto wypróbować jak zachowa się skóra po nałożeniu polskiego kolagenu? 2 x Darmowe próbki polskiego kolagenu

Warto pamiętać o tym, że kolagen zawarty w kosmetykach posiada zbyt dużą masę cząsteczkową i z tego względu nie może przeniknąć do poszczególnych warstw naskórka. Substancja ta działa na powierzchni naszej skóry i ogranicza odparowywanie wody naskórka. Uogólniając, kosmetyki z kolagenem doskonale nawilżają naszą skórę i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Gość beata3808

Ja zdecydowałam się na botoks miesiąc temu, też bałam się, że będzie efekt maski, ale absolutnie nie, twarz wygląda naturalnie, normalnie się uśmiecham itd. :) Zabieg wykonywałam w Łodzi, u pani dr Żukowskiej. :)

Odnośnik do komentarza

~malwina36
ja cały czas boję się botoxu, tyle się naczytałam, że uśmiechać się nie można, że maska itd... :( faktycznie naturalnie to wygląda? zmarszczki się spłyciły? bo mam dosyć głębokie bruzdy...

Prawidłowo wykonany zabieg przy użyciu toksyny botulinowej daje naturalny efekt wygładzenia zmarszczek. Po zabiegu dochodzi do zablokowania bądź ograniczenia przewodnictwa nerwowego pomiędzy nerwem, a mięśniem. Dzięki temu mięśnie się nie kurczą, a tym samym nie następuje marszczenie skóry.

Odnośnik do komentarza

Katrin3
Ja mimo wszystko mam obawy, chyba za dużo się naoglądałam zdjęć z efektami źle przeprowadzonych zabiegów ;)

Przypadki źle przeprowadzonego zabiegu rzeczywiście się zdarzają. Dlatego należy dobrze sprawdzić lekarza, u którego będzie wykonywany zabieg. Na szczęście są też inne, nieinwazyjne sposoby na redukcję zmarszczek, np. terapia falą radiową lub podczerwienią :)

Odnośnik do komentarza

przesada, nie ma się czego bać. Ja też się wahałam, zastanawiałam czy warto, czy to bezpieczne. Lekarka rozwiała wszystkie moje obawy. W klinice u dr Żukowskiej nawet panów spotkałam tez na botox no i co wy na to? To nie jest jakaś niebywałą ingerencja chirurga drogie panie, poczytajcie o botoxie

Odnośnik do komentarza

laurette
Jak sie zacznie to podobno trzeba lub wypada to dalej ciagnąc choc co jakis czas.Watpie zebym kiedys na to poszla.Jak sie dba o skore to o czyms takim sie nie mysli.

Zaleca się powtarzanie zabiegu średnio co 6 miesięcy, ale nie dlatego, bo skóra się przyzwyczaja. Zabieg powtarza się po to, aby podtrzymać efekty działania botoksu. W każdej chwili można z tego zrezygnować.

Odnośnik do komentarza

ewakuc
mnie przeraza tylko ze efekt utzymuej sie tak krrotko a jest jakas mozliwosc aby efekt byl staly?

Niestety nie ma takiej możliwości. W trakcie zabiegu nie można przekroczyć określonej dawki toksyny botulinowej, bo mogło by dojść do znaczącego paraliżu mięśni. Wraz z upływem czasu działanie toksyny słabnie i dlatego zabieg ten trzeba powtarzać średnio co 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Gość MałaNika

laurette
Jak sie dba o skore to o czyms takim sie nie mysli.

Niestety, ale nie ma tak dobrze. Uwarunkowania do głębokości i czasu pojawiania się zmarszczek są indywidualna kwestią. I nawet najlepsze kremy i masaże nie pomogą, przy skłonności do zmarszczek. Ja miałam problem z pionową zmarszczką między brwiami. Najpierw poczytałam trochę, jak wygląda zabieg i jakie efekty daje (http://www.nowomed.pl/botoks.html), a potem umówiłam się na wizytę. Zastrzyk miałam 2 tyg. temu, więc mam już piękny efekt wyrównania i teraz moja twarz wygląda dużo młodziej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...