Skocz do zawartości
Forum

Pozew o rozwód


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tak najlepiej zrobić,jak pisali poprzednicy,oddać sprawę w ręce adwokata,
jak się dogadaliście w sprawie rozwodu i nie orzekania o winie ,
to najlepiej też się dogadać w sprawie opieki nad dzieckiem i alimentami ,dla dobra dziecka,

jeśli nie, sąd przeważnie przyznaje opiekę matce/jeśli nie ma przeciwwskazań/,dla ojca wyznacza alimenty i widzenia z dzieckiem ,
jeśli dziecko ukończy 13 lat ma prawo wybrać z kim chce mieszkać.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

witam
!,5 roku temu opusciłam dom z dwójką małych dzieci. Mąż jest schizofrenikiem. Niedawno powiadomik mnie ze ząłozył sprawę z orzekaniem o winie bo zamieszkałam z innym mężczyzną i układam sobie nowe zycie. Małżenstwa defakto nie było od 5 lat pomimo wspólnego zamieszkania. Uwaza a wręcz jest pewny ze wygra sprawe. Nie płacił przez ten czas nic na dzieci a samej mi było ciezko wynajmowac mieszkanie i utrzymywac nasza trójke. wiem ze pracuje na czarno i mam wrazenie ze to ze mnie robi głupią. czy jest szansa ze dam rade jakos przejśc to normlanie w sądzie? Czy będa mnie czekać kolejne czarne dni życia? Czy on bedzie obecny na sprawie czy jako chory człowiek ma jakies z tego tytułu fory

Odnośnik do komentarza

Jeśli faktycznie byś była w stanie udowodnić ,że choruje na schizofrenię i nie dało się z nim żyć,to podejrzewam ,że sąd orzekł by rozpad związku z jego winy,
tylko jak to zrobić...

Normalnie tak jest ,że dopóki małżonkowie się nie dogadają i np.nie zgodzą się na rozwód o nie orzekaniu o winie, sprawy toczą się latami.

A z funduszu alimentacyjnego nie otrzymujesz świadczenia na dzieci?

To ,że masz teraz partnera nie będzie miało wpływu na sprawę.

On będzie na sprawie,nie będzie miał żadnych forów,

jeśli już to ja bym radziła się zgodzić bez orzekania o winie,zresztą adwokat Ci doradzi,
bo szkoda zdrowia i nerwów...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Nie widzę przeszkód by ktokolwiek sam napisał wniosek o rozwód. Wystarczy trzymać się wzorów zamieszczonych w internecie i jak najdokładniej napisać uzasadnienie.
Co do pozostawienia chorego męża to przykro mi ale to nie było mądre. Ja miałam ojca schizofrenika, czasem jak mama nie dopilnowała i nie brał przez dłuższy czas tabletek to coś nawywijał i zamykali go na jakiś czas w szpitalu. Nigdy nie pomyślała, żeby go zostawić pomimo, że mięli czworo dzieci. Nie było między nimi pożycia od wielu, wielu lat. Pomimo, że był inny to bardzo go kochałam i nie wyobrażam sobie dzieciństwa bez niego.
Rozwód z powodu choroby to najgorsze co małżonek może zrobić.

Odnośnik do komentarza

Poszłam na konsultacje wstępne w sprawie rozwodu do pani Anny Marii Rop z Centrum Rozwodów w Opolu. Porozmawiałam dłużej i jednak klamka zapadła szybciej niż myślałam. Pani adwokat dzieli się realnymi doświadczeniami. Praktycznie od razu widzi możliwości, co można zrobić, a gdzie lepiej szukać kompromisu. Od razu to zauważyłam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...