Skocz do zawartości
Forum

Czy chodząc na siłownie rzeczywiście schudnę?


Gość justa18

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat 170 cm wzrostu i waże 73 kg. Od kilku dni chodzę na siłownie, postanowiłam wziąść się za siebie więc chodzę codziennie na conajmniej godzine. Przeczytałam na portalu, że nieprawidłe wykonywanie ćwiczeń możę powodować tycie zamniast utraty kilogramów. Podobno biegać trzeba powoli, tzn. ile? Ja biegam 5-6 km/h przez 20 minut. Czy to wystarczy? Do tego oczywiście ćwiczę na tzw. "orbiterce", jeżdzę na rowerku i robie brzuszki. Co jest najlepsze? Chcę schudnąć 8 kg. zrezygnowałam z jedzenia słodyczy, ograniczam węglowodany. Czy uda mi się zrzucić 8 kg. w dwa miesiące?

Odnośnik do komentarza

8 kilogramów w dwa miesiące to chyba zbyt ambitnie. Musiałabyś tracić mniej więcej kilogram na tydzień, to wymaga dużego samozaparcia. Swoją drogą codzienne ćwiczenia to raczej przesada. Wiem, że chcesz szybko schudnąć, ale najlepiej jest ćwiczyć co drugi dzień, wówczas organizm ma czas odpocząć.

Odnośnik do komentarza

Chodzenie na siłownie jest pomocne przy chudnięciu jednak należy pamiętać, żeby zachować umiar. codzienne treningi nie są najlepszym wyjściem, ponieważ mięśnie nie mają czasu się zregenerować. Warto pomiędzy treningami zrobić dzień przerwy. W tym dniu możesz chodzić na spacery lub na jogę albo tai - chi. Jeśli martwi Cię to czy dobrze wykonujesz ćwiczenia to na każdej siłowni na sali jest instruktor, który pokaże Ci jak je prawidłowo wykonywać. Ćwiczenia i dieta kiedy połączy się je razem dają bardzo dobre efekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...