Skocz do zawartości
Forum

Wysokie ciśnienie krwi


Gość Tuo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam proste pytanie chodzi o ciśnienie krwi. Mam 28 lat i od 2 lat mam wysokie ciśnienie wahające się od 148-165/90-100 . Staram się na to nie zwracać uwagi, ale czasem strasznie się źle czuje i wiem że mam wysokie ciśnienie. Moje pytanie brzmi czy jest to dla mnie groźne ? czy każdy kto choruje na nadciśnienie wcześniej czy później ma wylew, tętniaka lub coś innego ? (nie ma wyjątków) Staram się nie brać leków, wszyscy mówią mi że jestem zbyt młody by je używać. Czy osoby z nadciśnieniem mimo że nie biorą leków mogą żyć długo ?

Odnośnik do komentarza

W tak młodym wieku wysokie ciśnienie może być uwarunkowane genetycznie,lub konkretne coś jest nie tak,np.tętniak mózgu,czy jeszcze coś innego,

wg mnie same branie leków obniżających nie rozwiązuje problemu ,bo najpierw trzeba poznać przyczynę ,

ja bym Ci sugerowała zrobić różne badania które powinien zlecić lekarz ,żeby dojść przyczyny .

Nie chcę Cię straszyć,ale znam przypadek,że lekarze lekceważyli przez parę lat wysokie ciśnienie dziewczyny,
przepisywali tylko leki na obniżenie ,a okazało się ,że miała tętniaki mózgu,niestety było już za późno,

absolutnie nie sugeruje tego u Ciebie,chciałam tylko podkreślić jak ważne jest znalezienie przyczyny wysokiego ciśnienia u młodej osoby.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Branie leków samodzielnie może być niebezpieczne - lekarz o tym powinien decydować - a odnośnie twojego wieku to była taka scena w filmie "Ranczo" - na małżeństwo nigdy nie jest za późno ale na samotność zawsze jest za wcześnie. Nieleczone nadciśnienie może prowadzić do wylewu, do zawału i nawet zgon bez względu na wiek.

Odnośnik do komentarza

Nie ma jeszcze takiej tragedii. Ciśnienie jakie masz jest podwyższone ale raczej od takiego nie dostaje się wylewu. Martwić można się gdy wskaźniki wynoszą z 170 +/110+ wtedy można mówić o dużym nadciśnieniu które trzeba obniżać lekami. Sprawdź jakie masz rano w południe i wieczorem może masz nerwice. Jeśli będzie w normie rano po wstaniu z łóżka czyli 110-150/60-90 znaczy że potrzebna Ci nie medyczna ale psychologiczna pomoc. Znam osobę która wciąż ma 170/100-105 i żyje już spore lata jak i taką która miała 180/120 a okazało się że ma nerwice. Po terapii i sanatorium opadło jej na 125/80 tak to niestety bywa w tych czasach stres, stres, stres. Pozdr.

Odnośnik do komentarza

po pierwsze powinieneś zakupić sobie ciśnieniomierz, może być ten nadgarstkowy. zapisywać te pomiary. ale także jeśli lekarz przepisał ci tabletki powinieneś zażywać te leki. nie tak jak niektórzy mówią jak jest wysokie ciśnienie to masz zażywać a że jak jest w okolicy 120/80 to już nie. to są brednie. tabletki na ciśnienie mają je także normować a nie tylko obniżać.

Odnośnik do komentarza

Wysokie ciśnienie 160/110 wykryto mi jak miałem około 25 lat. Leki na nadciśnienie przepisuje lekarz rodzinny. Jest bardzo duży wybór tych leków leków. Najlepiej kupić ciśnieniomierz naramienny zapisywać datę, godzinę, ciśnienie skórczowe, rozkórczowe i tętno. Karteczkę pokazać lekarzowi. Lekarz przepisze leki. Systematycznie zażywać i po problemie. Połykanie leków nie boli :-) Wpadłem w rytm i codziennie rano łykam. Zaniedbanie wysokiego ciśnienia skończy się wylewem, lub zawałem. Wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Gość adam990s

Mieliśmy zgrzyt jaki ciśnieniomierz kupić do domu ale stanęło na polskim Simple od Sanity i jest w porządku. Ogólnie to jest tak że niby ja powinienem najbardziej obserwować ciśnienie u siebie ale w praktyce wychodzi na to że częściej z mankietem na ręce to widzę żonę...:P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...