Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość outstandingxd

Wpisanie ojca dziecka na akcie urodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość outstandingxd

Witam! Mam bardzo skomplikowaną sytuację życiową. Od ponad półtora roku nie jestem z moim mężem. Okazało się, iż jest innej orientacji. W maju złożyłam pozew rozwodowy. Sprawa niestety ciągnie się do dziś. Niby ostatnia rozprawa ma się odbyć 23 kwietnia. Ja aktualnie jestem w 8 miesiącu ciąży, niedługo rodzę. Ojcem dziecka jest zupełnie kto inny. Mam więc pytanie - jeden prawnik radził mi, iż jeśli w szpitalu podam jako ojca tego drugiego, później w USC przedstawię pozew rozwodowy, powód rozwodu itd - jest szansa wpisać od razu prawidłowego ojca dziecka. Czy na prawdę jest to możliwe? Mam nadzieję, że na tej rozprawie w końcu zapadnie wyrok o rozwodzie z winy mojego męża. Mam też drugie pytanie. Czy aktualnie mogłabym złożyć wniosek do sądu o zabezpieczenie i alimenty (jeszcze w trakcie ciąży) od prawidłowego ojca dziecka? Jestem po cieżkim wypadku, zostałam sama z ogromnymi wydatkami. Same wizyty u lekarzy kosztują mnie majątek. Błagam o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość outstandingxd

Gdyby był kompetentny... Dzięki niemu moja rozprawa się ciągnie już ponad rok. Nic nie wie, a sąd nie zgodził się na zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie da wpisać się nazwiska biologicznego ojca,dlatego ,że musiałabyś być po rozwodzie przed zajściem w ciążę,dlatego dziecko,póki co będzie nosiło Twoje nazwisko ,a tym samym byłego męża.
A o alimenty wystąp dopiero po porodzie.

Szanuj zdanie innych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...