Skocz do zawartości
Forum

Telefony zaufania i grupy wsparcia dla osób potrzebujących


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.05.2020 o 10:59, ewa123 napisał:

A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Ośrodkiem lecznia uzależnień Forest? Prawdopodobnie zdecydujemy się z mężem na terapię dla par i chcę uzyskać więcej informacji. W internecie pełno pozytywnych komentarzy, ale może ktoś mógłby się wypowiedzieć jeszcze?

Byłam razem z mężem i mamy bardzo pozytywne doświadczenia. Mieliśmy spotkania z panią terapeutką Katarzyną i było bardzo miło i co najważniejsze spokojnie - a już myślałam, że z moim mężem to niemożliwe :D Ogólnie dużo rozmów, powrotów do przeszłości, różne ćwiczenia. Polecam i jak jeszcze kiedyś problem się u nas pojawi to na pewno skorzystamy ponownie

Odnośnik do komentarza

Obecnie wielu psychologów świadczy rownież uslugi online, co może być dobrym rozwiązaniem dla osób mających problemy z otwarciem się podczas wizyty w cztery oczy. Wizyty takie stały się szczególnie popularne w dobie koronawirusa, gdzie większość osób decydowała się właśnie na takie spotkania, zamiast spotkań tradycyjnych. 

Ze swojej strony polecam konsultację psychologiczną w Avigon, świadczą oni videoporady psychologiczne. 

Jakiś czas temu korzystałam z pomocy Natalii Hejlman. Która pomagała mi w leczeniu zaburzeń odżywiania. 

Odnośnik do komentarza

W obecnej sytuacji chciałam w tym wątku podać telefony dla osób które potrzebowałyby pomocy w związku z COVID19.

Najważniejsze numery telefonów:

  1. 800 190 590 infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia; 
  2. 222 500 115 infolinia dla obywatela ws. kwarantanny i zdrowia; 
  3. 221 256 600 infolinia dla osób przebywających za granicą; 
  4. 112 / 999 numer alarmowy (należy uprzedzić operatora, że pacjent ma objawy koronawirusa).
Odnośnik do komentarza
Gość Loraine
  • Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego  800 70 2222
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży  116 111
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka  800 12 12 12
  • Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym  116 123
  • Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci  800 100 100
  • Policyjny Telefon Zaufania  800 12 02 26
  • Infolinia pomocowa dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów  800 080 222
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”  800 12 00 02
  • Poradnie pedagogiczno-psychologiczne w szkołach
  • Powiatowe centra pomocy rodzinie
  • Lokalne ośrodki (centra) interwencji kryzysowej
  • Pomocowe strony internetowe:
  • W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia Twojego bądź drugiej osoby zadzwoń na numer alarmowy  112.
Odnośnik do komentarza
Gość l.urbowski
W dniu 10.05.2021 o 11:43, Gość Loraine napisał:
  • Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego  800 70 2222
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży  116 111
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka  800 12 12 12
  • Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym  116 123
  • Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci  800 100 100
  • Policyjny Telefon Zaufania  800 12 02 26
  • Infolinia pomocowa dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów  800 080 222
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”  800 12 00 02
  • Poradnie pedagogiczno-psychologiczne w szkołach
  • Powiatowe centra pomocy rodzinie
  • Lokalne ośrodki (centra) interwencji kryzysowej
  • Pomocowe strony internetowe:
  • W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia Twojego bądź drugiej osoby zadzwoń na numer alarmowy  112.

Dziękuję! Pozwoliłem sobie skorzystać z twojej "ściągi";) bo sam też właśnie organizuję grupę na fb. 
A jeśli ktoś odczuwa taką potrzebę, to zapraszam na Akceptacja - Zrozumienie - Wsparcie :classic_smile:

Odnośnik do komentarza

Warto mieć kogoś w domu, najbliższego kto wysłucha nad, nie potrzeba odrazu dzwonić do obcych znachorów. Milczenie jest złotem jeśli nie ma problemu uzależnionego życiowo a pogadać o dupie Marynie to jsk wyżej najbliższą rodzina zaufany człek i to powinno wyststczyc?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...