Skocz do zawartości
Forum

Telefony zaufania i grupy wsparcia dla osób potrzebujących


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Annabetth

Nie polecam telefonów zaufania. Bardzo się zawiodłam. Moim najgorszym doświadczeniem (było to z telefonem 116 111) jest to, że tak naprawdę ten telefon nie jest w stu procentach anonimowy. W moim przypadku zaczęło się grożenie policją i powiadomieniem rodziców. Bo mam myśli samobójcze. I w końcu wszytko potoczyło się tak, że wszyscy nauczyciele i połowa mojej rodziny o wszystkim wiedzą, wysłali mnie do psychiatry i pewnie niedługo zamkną mnie w psychiatryku. Z całego serca nie polecam.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze mogę podać ośrodek arkadia też pomagają z uzależnieniem alkoholowym, jak macie alkoholika w domu można się poradzić, dowiedzieć kiedy na odwyk na jakich zasadach, czy możecie go przymusić bo są i takie przypadki. Można zapytać co to jest współuzależnienie, to zjawisko w którym nie spożywacie alkoholu a jesteście uzależnieni.

Odnośnik do komentarza

Przypominamy o naszym Telefonie Wsparcia 800 108 108.

Jeśli...
- straciłeś kogoś bliskiego,
- potrzebujesz wsparcia,
- chcesz zostać wysłuchanym i podzielić się swoją historią,
- szukasz informacji o miejscach , w których możesz otrzymać pomoc,
- zastanawiasz się, jak wspierać kogoś, kto stracił bliską osobę

... zadzwoń do nas.

Czekamy na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 20.00

Odnośnik do komentarza

Znalazłam kiedyś w internecie spis ośrodków pomocy psychologicznej w Warszawie, ale jest tego naprawdę sporo. Postaram się to wkleić po kawałku. Może się komuś przyda.

4.1. Ośrodki Interwencji Kryzysowej
1) Ośrodek Interwencji Kryzysowej Adamus (działający w ramach Ośrodka
Wspomagania Rodziny)
9
02-843 Warszawa, ul. 6 Sierpnia 1/5, tel. (022) 644 80 50, (022) 644 84 51
Ośrodek oferuje: poradnictwo psychologiczne, prawne, socjalne, interwencje w nagłych
zdarzeniach i przeżyciach traumatycznych, konsultacje psychiatryczne, schronienie dla osób
doznających przemocy w rodzinie (hostel), terapię indywidualną i grupową oraz grupy
wsparcia.
2) Ośrodek Interwencji Kryzysowej (działający w ramach Ośrodka Wsparcia Dziecka
i Rodziny KOŁO)
01-439 Warszawa, ul. Dalibora 1, tel. (022) 877 56 43
Ośrodek prowadzi: interwencje kryzysowe, porady i konsultacje psychologiczne,
krótkoterminową psychoterapię indywidualną i małżeńską, warsztaty i treningi
psychologiczne (treningi umiejętności, interpersonalne, komunikacja, asertywność), warsztaty
aktywizujące dla osób bezrobotnych, grupy wsparcia, porady prawne, poradnictwo socjalne,
telefon zaufania, Hostel, świetlicę socjoterapeutyczną.
3) Ośrodek Interwencji Kryzysowej Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej
00-703 Warszawa, ul. Polska 33 A i B, tel. (022) 651 05 71
Ośrodek oferuje: pomoc psychologiczną, prawną i socjalną, grupy wsparcia, zajęcia
opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci, zajęcia umiejętności wychowawczych, schronienie dla
osób w sytuacji kryzysowej, w szczególności dla ofiar przemocy w rodzinie (hostel).

4) Ośrodek „DOM” dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym
03-926 Warszawa, ul. Walecznych 59, tel. (022) 616 10 36
Ośrodek prowadzi: poradnictwo psychologiczne, prawne, socjalne, grupy wsparcia, terapię
indywidualną i grupową, konsultacje psychiatryczne, pediatryczne, warsztaty umiejętności
wychowawczych, zajęcia socjoterapeutyczne, Hotel - schronisko dla osób doznających
przemocy w rodzinie.

Odnośnik do komentarza

Podaję link do całego dokumentu, ale nie wiem czy się otworzy. Znajdują się tam opisy różnych form pomocy psychologicznej oraz opisy wybranych ośrodków pomocy (i to, co wkleiłam wcześniej)

http://wup.mazowsze.pl/new/images/warszawa/CIPKZ/publikacje/zeszyty%20informacyjne/pomoc%20psychologiczna.pdf

(mam nadzieję, że nikt tych moich postów nie uzna za spam, wiem, że tego dużo ale nie wiedziałam jak to w bardziej przystępnej formie przekazać)

Odnośnik do komentarza
Gość justyna 32

Cześć
A mi by się przydała pomoc wsparcie dla osób z nerwicą lękową itp. ale wyłącznie Radom.Jednak mam z tym problem i to spory,ciężko znaleźć konkretną poradnię specjalistę jeszcze ktory udzieli bezpłatnie pomocy.Bo tak naprawdę nie wiem gdzie i jaką ja mogę znależć pracę dla siebie,stanowisko pracy?
I czy wogóle jest to możliwe dla osób zalęknionych to przykre;/

Odnośnik do komentarza

Proponuję linię bezpłatną, czynną non stop, w każdej dolegliwości...Bo każdy kłopot somatyczny ma podłoże duchowe...Czyli rozmowę z najlepszym terapeutą świata, to znaczy Projektanta i Twórcy naszej psychiki i ciała...
Pomyślmy co mieli nasi przodkowie np. w X wieku. Nie mieli, elektryczności, bieżącej wody, radia i etc. Ale jednak problemy mieli podobne jak dzisiaj ludzie...W związku z tym proponuję dzień CISZY, bez korzystania ze zdobyczy cywilizacyjnych, a nasz stosunek do problemów ulegnie zmianie...

Odnośnik do komentarza

MoniczkaMoniczka
Zobaczcie jeszcze tutaj Jak uleczyć lęki, strach
To może Ci pomóc

Oczywiście stosowanie ziół równolegle z moją propozycją jest dobrym pomysłem. Uważam że ta rada z tego artykułu jest ponad wszelkimi innymi sposobami...

„ Mocno pomaga także rodzina i bliscy. Dlatego tak ważne jest by trzymać relacje z rodziną i najbliższymi nam osobami  „

Odnośnik do komentarza
Gość zdenerwowanaja

Uwazam ze telefon zaufania powinien miec kompetentych ludzi. Ja raz zadzwonilam, naprawde potrzrbowalam pomocy siedzialam zaryczana w samochodzie i dodzwonilam sie do Pana w nerwach nie umialam zbytnio sie wyslowic pan mnie pospieszal, wreszcie powiedzialam ze potrzebuje pomocy a nie pospieszania, odpowiedzial mi ze jest wiecej osob a nie zaryczana kobieta nieumiejaca mowic i sie rozlaczyl. Potrzebowalam tej pomocy, nikt mnie nie rozumial z rodziny bo nikt nie przezyl smierci swojego dziecka. Walnelam w drzewo, szkoda ze zyje. Ale probujcie, moze traficie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Gość Imperator

Adresy mi popsulo, wiec poprawka.

Wyczysc internet ze zbednych elementow i ciesz sie czystymi witrynami!

Na mobilnych przegladarkach Firefox (otwarto zrodlowa fundacji Mozilla), Kiwi (Estonski klon wlasnosciowego Chrome firmy Google), lub Yandex Browser With Protect (licencja jeszcze norweskiej Opery na kompresje danych dla rosyjskiej firmy, odpowiednik Google w obcej przestrzeni spoleczo gospodarczej i prawnej, co jest dla nas korzystne), opartych o silnik Blink Chromium, mozna instalowac darmowe rozszerzenia, napisane pierwotnie dla desktopowego Chrome z https.chrome.google.com/webstore/

Najlepszym, z przyjaznym interfejsem, pewnym rozszerzeniem do blokowani reklam, trackerow, antyblockerow, koparek crypto walut, przekretow SMS, Malware, komunikatow cookies, RODO i wiele wiecej (wykrywa i ostrzega przed wejsciem na witryny z Phishingiem), ale tylko w przegladarkach, jest Adguard Adblocker 3.x.x - po instalacji wlacz w opcjach wszystkie (nie tylko bazowe) polskie i angielskie listy regul i modul niewidzialnosci Stelth Mode).

Na stronie domowej https.adguard.com/pl/welcome.html jest tez platna, dozywotnia wersja (filtrowanie globalne) osobnej aplikacji Adguard(nie ma w sklepie Google), ktora usuwa reklamy i inne smieci (wykrywa i trwale blokuje wejscie na witryny z Phishingiem, plus lokal DNS i kontrola rodzicielska) z wszystkich aplikacji typu Youtube, VOD, Facebook, przegladarki, itp., na wszystkich systemach mobilnych i stacjonarnych.

Trzecia wersja Adguard, to tzw., Adguard bloker zawartosci, ktory dziala tylko z mobilna przegladarka Yandex i Samsung Internet Browser. Jest w formie darmowej aplikacji dostepnej w sklepie Google, ale to mocno okrojona wersja pelnego rozszerzenia, z tym ze dobra na slabe, lub bardzo stare smartfony i tablety. Po instalacji trzeba ja uaktywnic w opcjach przegladarki. Raz uruchamiasz, aktywujesz listy filtrow, bo nie wszystkie potrzebne sa domyslnie wlaczone i zapominasz. Bedzie dzialac zawsze.
Wejdz na polska strone domowa Adguard po wiecej informacji.

Nie polegac na wbudowanych blockerach w przegladarki, bo albo sa sprzedane i puszczaja reklamy i trackery sponsorow, albo maja niewielka ilosc list, wiec nie moga sie rownac z zewnetrznymi renomowanymi blockerami jak Adguard, uBlock Origin i Nano.

Aby wejsc, zobaczyc dodatki i moc zainstalowac rozszerzenia trzeba na webstore wchodzic z ktorejs z wymienionych mobilnych przegladarek, wiec najpierw na smartfonie, lub tablecie zainstaluj ze sklepu (Google Play) ktoras z zalecanych przegladarek. Polecam szczegolnie Yandex Browser With Protect w wersji Alpha, czyli na najnowszym jadrze Chromium - mnostwo opcji ustawien i mozliwosci, w tym szyfrowanie do publicznych hotspotow i modul anty Malware. Oprocz dodatkow dla Chrome wersja Alpha umozliwia instalacje rozszerzen napisanych dla desktopowej Opery z https.addons.opera.com/pl/
To obecnie najbardziej zaawansowana mobilna przegladarka (ma tez wersje desktop, wiec mozliwosc synchronizacji miedzy wersjami, która dla laika jest trudna w konfiguracji i bez polskiego jezyka interfejsu), ale z tlumaczem lepszym od tego z Google.

Nie wiesz co to rozszerzenia? To male programy rozszerzajace mozliwosci standardowych przegladarek internetowych. Do Firefoxa dodatki (wlasnosciowe) sa na tym adresie https.mozilla.org/pl/android

Chcesz pozbyc sie reklam, trackerow szpiegujacych i innych zbednych widocznych i niewidocznych elementow witryn internetowych, to instalujesz w przegladarce rozszerzenie pisane przez ludzi niekomercyjnych. Aktywujesz filtrujace listy regul i masz czysty i bezpieczny internet. Internetem rzadza chciwe korporacje, ale latwo mozna pozbawic zyskow roznorakich cwaniakow zerujacych na ludzkiej naiwnosci.

Potrzebujesz porecznegoVPNa w formie rozszerzenia? Nie ma problemu, na webstore znajdziesz takze AdguardVPN i podobne.
Dla lubiacych kontrolowac z czym na poszczegolnej witrynie moze, lub nie laczyc sie browser, jest znakomity uMatrix (widzimy elementy 1st, 2nd i 3rd party, czyli moduly danej witryny (kolory) firm pierwszych (niezbedne), drugich (wymagane do uslug) i trzecich - addony i szpiegujacych zachowania, (niepozadane szkodniki dla big data).
Troche nauki co potrzebne a co zbedne i panujemy nad wymiana ruchu.

Stosujac moje porady zadne niebezpieczne szkodniki z witryn internetowych nie maja prawa przedostac sie do systemu. Nie instalowac nawet z oficjalnych sklepow egzotycznych aplikacji o ktorych nic nie wiemy. Takie trefne apki sa odpowiedzialne za wyswietlanie pelnoekranowych reklam po wybudzeniu smartfona. Odinstalowac podejrzane i nie ufac Google i jego Play Protect, bo to atrapa a nie zabezpieczenie.
Ekspert od Wirtualu Derick

Odnośnik do komentarza

Telefony Zaufania

logo116111.png

116 111 – Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży
Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Wiadomość przez stronę www.116111.pl możesz przesłać całą dobę. Pomoc świadczona przez konsultantów Telefonu 116 111 jest całkowicie bezpłatna.

Pomoc dla dzieci i młodzieży.

 

 

800100100-logo(3).png

 

 

 

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cybeprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych. Telefon dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 15:00.

Pomoc dla dorosłych w sprawach dzieci

 

DTZ.jpg

800 12 12 12 – Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Tu również możesz zadzwonić, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien – np. złamał prawo. Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.

Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 

img-telefon116000.jpg

116 000 - Całodobowy, bezpłatny telefon w sprawie zaginionego dziecka. Telefon 116 000 jest skierowany do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko, do zaginionych dzieci oraz do wszystkich osób, które mogą pomóc w ich odnalezieniu. Telefon 116000 działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (połączenie bezpłatne). www.zaginieni.pl

Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 

nlmala.jpg

800 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
Zadzwoń, jesli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz tam opowiedzieć o swojej sytuacji i i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. Bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę.

http://www.niebieskalinia.org/

Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 

infolinia_210_na_53.jpg

800 676 676 - Infolinia Rzecznika Praw Obywatelskich
Na Infolinii Obywatelskiej można uzyskać podstawowe informacje o prawach człowieka i kompetencjach RPO oraz dowiedzieć się wszystkiego o prawie antydyskryminacyjnym. Doświadczeni prawnicy starają się udzielić niezbędnych informacji bądź pomóc skierować sprawę do właściwej instytucji. Telefon jest czynny w poniedziałki w godz. 10.00 - 18.00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 (połączenie bezpłatne z telefonów stacjonarnych i komórkowych).

Pomoc dla dorosłych.

 

beznazwy.png

116 123 – Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym
Skorzystaj z niego, jeśli jesteś osobą dorosłą i przeżywasz trudności osobiste, nie potrafisz poradzić sobie ze swoim zmartwieniem. Możesz tam dzwonić od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 22.00 (połączenie bezpłatne). http://116123.edu.pl/

Pomoc dla dorosłych.

 

imagesCAXQA7TI.jpg

800 120 226 – Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Pod tym numerem telefonu można uzyskać wspracie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 - 15.30 (połączenie bezpłatne).

Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 0854fec41a038bf7b04970f3baf1ee8276162817

801 199 990 - Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki – Narkomania” Zadzwoń jeśli masz problemy z narkotykami, używasz ich, jesteś uzależniony lub martwisz się o kogoś z Twojego otoczenia. Możesz tam uzyskać fachową poradę, a także informację o tym, jak pomóc sobie lub bliskiej osobie. Telefon jest czynny codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00. Dzowniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.

Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 uzal.%20beh..jpg

801 889 880 - Telefon Zaufania "Uzależnienia behawioralne"
Z telefonu mogą korzystać wszystkie osoby, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi. Z konsultantami mogą porozmawiać również osoby bliskie osobom uzależnionym – rodzina, przyjaciele, znajomi. Infolinia  jest czynna codziennie w godzinach od 17.00 do 22.00 z wyjątkiem świąt państwowych. Dzowniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.
www.uzaleznieniabehawioralne.pl

 

images.jpg

22 635 93 92 - Telefon grupy edukatorów seksualnych "PONTON"
Raz w tygodniu, w piątek pod tym numerem w godzinach 16:00-20:00 wolontariusze - edukatorzy seksualni Grupy "Ponton" odpowiadają na wasze pytania związane z seksualnością, dojrzewaniem, antykoncepcją itp. Opłata za połączenie z numerem zgodnie z cennikiem operatora.
www.ponton.org.pl

Pomoc dla młodzieży.

 

800 280 900 - telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele

Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00. Kontakt telefoniczny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które same doświadczyły wykorzystywania seksualnego, oraz ich najbliższych. Inicjatywę tworzą świeccy katolicy, telefon świadczy pomoc osobom dorosłym. Więcej informacji: www.zranieni.info

 logoa.png

 

800 70 22 22 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Całodobowa i bezpłatna pomoc psychologiczna przez telefon, email i czat. Dyżurujący konsultanci udzielają porad i kierują osoby dzowniące lub piszące do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

 

https://liniawsparcia.pl/

 

LOGO.jpg

 

800 108 108 - Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich

Telefon wsparcia działa w dni powszednie od 14:00 do 20:00. Linia 800 108 108 adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady. Zadaniem dyżurujących psychologów jest podejmować interwencje w sytuacjach nagłych, a także pomagać w podejmowaniu decyzji o ewentualnej dalszej terapii.

Więcej informacji na stronie Fundacji Nagle Sami: http://www.naglesami.org.pl/

Pomoc dla dorosłych.

 

 

800 111 123 - Tumbolinia

Pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków przeżywających śmierć kogoś bliskiego, a także dla ich rodziców i opiekunów. Linia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 18.00. Można także zostawić swój numer i wiadomość, tak był konsultaci mogli oddzwonić do potrzebującej osoby.

 

www.tumbopomaga.pl/

Informacja o telefonach zaczerpnięte ze strony :

https://116111.pl/polecamy/telefony-zaufania-,aid,8

 
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...