Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od komputera


Gość mirk145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam pewien problem . Otóż bardzo dużo czasu spędzam dziennie przed komputerem ,dochodzi nawet do 9 godzin... co oznacza bardzo dużo . Mam szkołę(technikum ,3 klasa) i co mogę powiedzieć więcej ... idzie mi beznadziejnie w niej ... ciągle czas spędzam tylko w domu ,albo nieraz ćwicząc ale to rzadko ,ogl moje życie towarzyskie to jest porażka .Nie wiem już co robić ,aby poprawić się w nauce i zając się czymś innym niż komputer do którego mnie tak ciągnie ...

Odnośnik do komentarza

może ustal sobie że np dwie godziny nauki 40 minut kompa? Ja czujesz że Cię ciągnie to wyjdź gdzieś, chociażby do sklepu czy na spacer. Jak zaczynasz się uczyć to w innym pokoju, takim w którym nie ma komputera, żeby Cię nie kusił

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Tak jak napisała Elllena - spróbuj na początku sam ograniczyć czas korzystania z komputera i bądź w tym konsekwentny.
Zastanów się także, co Ci daje komputer, jakie potrzeby (oprócz oczywistych) zaspokaja. Może jest jakaś inna aktywność, która dałaby Ci to samo? Poza tym postaraj się zapełniać sobie czas tak, by się nie nudzić.
Jeśli mimo wszystko, nie uda Ci się ograniczyć czasu spędzanego przed komputerem wskazana będzie wizyta u psychologa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.03.2014 o 20:46, Gość mirk145 napisał:

co mogę powiedzieć więcej ... idzie mi beznadziejnie w niej ... ciągle czas spędzam tylko w domu ,albo nieraz ćwicząc ale to rzadko ,ogl moje życie towarzyskie to jest porażka .Nie wiem już co robić ,aby poprawić się w nauce i zając się czymś innym niż komputer do którego mnie tak ciągnie ...

siusiak

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...