Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie z IBS


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam 32 lata, wagę 80 kg, wzrost 163 cm i stwierdzony zespół jelita drażliwego, a w ciąży 3 lata temu miałam cukrzycę. problemy z wagą zaczęły się w trakcie leczenia nadczynności tarczycy (po ciąży), gdzie po wcześniejszym schudnięciu, przez prawie 2 lata trwania leczenia waga systematycznie szła w górę - teraz leczenie jest zakończone ale waga nie spada a jedynie się zatrzymała.
proszę o pomoc w ułożeniu zasad żywienia które pomogą mi zrzucić zbędne kg. endokrynolog zabronił uprawiania sportów (jedynie delikatnie mówiąc mocno rekreacyjnie), w postaci biegunkowej IBS nie mogę sobie pozwolic na wszelkiego rodzaju sałatki warzywne i owocowe (surowe rzeczy nie są tolerowane), ciemne pieczywo i makarony również, z kolei po większości gotowanych rzeczy takich jak kluski leniwe domowe itp pojawia się zgaga.

Proszę o pomoc bo już głupieję, warzyw i owoców nie mogę, mleka także, zostaje mi jedynie białe pieczywo, ale to z kolei mnie przeraza ze wzgledu na przebytą cukrzycę ciążową gdzie wiem że właśnie powinnam jeść dużo warzyw i owoców, aktywność ruchowa natomiast mam mocno ograniczoną przez endokrynologa, siedzącą pracę i ostatnio stwierdzone płaskostopie poprzeczne które powoduje znaczny ból nóg.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Gość Kamczatka

W twoim przypadku to powinnaś iść do dietetyka, który razem z endokrynologiem ułoży jakiś plan abyś mogła schudnąć. Bo skoro nie można Ci tak wielu rzeczy jeśc i robić to powinnaś się skonsultować ze swoimi lekarzami by sobie nie zaszkodzić

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...