Skocz do zawartości
Forum

Chirurgiczne usuwanie ósemek


Gość CoztegozejestemChi

Rekomendowane odpowiedzi

jesli masz jakiekolwiek obawy to sie umow do doktora Balczynskiego, zapomnisz o stresie zaraz po wejsciu do gabinetu ;) Lekarz jakich malo, chyba najlepszy w Krakowie, usuwałam u niego dwie ósemki, moglabym usunąć kolejną :D Znieczulenie zadzialalo w 100 proc, nie czulam zupelnie nic. Ja bylam u niego na Lublańskiej, ale wiem że teraz przyjmuje w Scandinavian Clinic, przy samym rynku, na placu Szczepanskim wiec znacznie prosciej sie dostac

Odnośnik do komentarza

Ja usuwałam wszystkie ósemki do aparatu ortodontycznego. Niestety były one zatrzymane, więc zabieg nie był super przyjemny niestety... Ale trafiłam do świetnego chirurga dr Wilisowskiego w klinice Luxdentica (Kraków). Nie dziwię się, że cieszy się dobrymi opiniami, bo naprawdę jest świetnym specjalistą. Za każdym razem zabieg mijał szybko, bez bólu i w komfortowych warunkach :)

Odnośnik do komentarza

U mnie usuwanie przeszło bez problemów. Usunęłam chirurgicznie dolne, które wypychały siódemki, a w przypadku górnych obyło się bez tego. Ogólnie wszystkie zęby nie zmieściłby się, co jest chyba dość powszechne. Przez ósemki wykrzywił mi się też cały dół, więc wybieram się dodatkowo na ortodoncję. Od siebie mogę polecić Varsovia Dental, na którego ze specjalistów nie traficie, będziecie w dobrych rękach. Leczę się tam od dawna i zawsze wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem usuwaną ósemkę chirurgicznie w gabinecie SteczkoDentysta.pl ... wszystko odbyło się idealnie i co najważniejsze dla mnie bez większego bólu. Obyło się też bez komplikacji. Myślę, że jak masz dobrego stomatologa chirurgia to nie ma się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiamich

Podstawa to dobry chirurg. Mnie koleżanka poleciła dra Bartłomieja Stępnia z kliniki Fabdent, https://www.fabdent.pl/. Ona usuwała u niego wszystkie ósemki, ja miałam tylko dwie. W zasadzie usunięcie trwało moment, nic nie bolało i szybko się wygoiło po zabiegu. Ale w dużej mierze uważam, że to właśnie zasługa pana dra.

Odnośnik do komentarza
Gość mariannee

Ja mam to już za sobą, lecz powiem szczerze, że wcale nie było tak źle jak myślałam. Oczywiście znieczulenie to podstawowa kwestia. Robiłam to w Dentalu na Lwowskiej, jeszcze jak mieszkałam w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Gość Gamlarke

Ja mialam tylko dwie osemki gorne(dolnych nie mam i miec nie bede) i dalo sie to zrobic odrazu. Jesli masz wszystkie 4 osemki, to chyba idze usunac najpierw dwie gorne, albo dwie dolne, badz jedna gorna i jedna dolna, a jak nie to pojedynczo, chodz przyznam sie ze wolalabym dwa odrazu niz lazic 4 razy i za kazdym razem odczuwac bol(jesli nacinane dziaslo bedzie).

Poczytaj sobie również o tym jak powinna wyglądac dobra wizyta u stomatologa:
https://dbam-o-zdrowie.pl/jak-powinna-wygladac-wizyta-u-stomatologa/

Nie ma sensu tutaj oszczędzać na lekarzu ale warto wybrac się do kogoś kto ma duże doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia Mk

A skąd jesteś? Jeśli z Krakowa bądź okolic to namów mamę, żeby Cie umówiła na wizytę do chirurga w Scandinavian clinic. Ja tam usuwałam 2 miesiące temu zęba chirurgicznie , znieczulenie komputerowe, zupełnie bezboleśnie. Też się strasznie bałam bo jakiś krzywy korzeń był w tym zębie, i w ogóle boję się dentystów, a tam było po prostu rewelacyjne, mega profesjonalnie, no ale co najważniejsze nie bolało mnie NIC. Gwarantuje Ci, że będzie bardzo zadowolona!

Odnośnik do komentarza

Strach ma wielkie oczy. Zwykle niepotrzebnie się obawiamy zabiegu, który sam w sobie nie jest wcale taki nieprzyjemny, jak się wcześniej na niego nastawiamy.  Na stronie jest opisane, na czym polega chirurgiczne usuwanie ósemek:

https://www.ortoprotex.pl/chirurgiczne-usuwanie-osemek-jak-wyglada-i-kiedy-sie-je-wykonuje/

WYkonuje je doświadczony lekarz. Jest w znieczuleniu, tak wiec niczego się nie czuje.Następnie zakladany jest szew, który ma na celu ograniczenie powikłań. Takich jak suchy zebodół.

Usuwanie chirurgiczne polecane jest najczęściej w trudnych przypadkach, w których wiadomo, ze usuwanie tradycyjne będzie problematyczne i zajmie dużo czasu. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.06.2019 o 12:16, olkaa8982 napisał:

Ja uważam, że warto zgłosić się do kliniki https://edclinic.pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/ Tam na pewno w odpowiedni sposób zajmą się Twoim leczeniem i wyjdziesz zadowolony. Wiem, że usuwanie ósemki nie kojarzy się z niczym miłym, ale spokojnie możesz sprawdzić sobie, w jaki sposób wygląda cały zabieg. Oczywiście odbywa się on w znieczuleniu.

Też byłem w klinice. nie dość, że pozbyłem się zęba to jeszcze szybko mogłem go zastąpić implantem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli usuwanie ósemek jest przeprowadzone przez odpowiedniego lekarza to faktycznie jest to zabieg całkowicie bezbolesny i bez konsekwencji. Ósemki są umiejscowione zupełnie z tyłu, tak wiec może być to trudne i czasami niesie ze sobą komplikacje.

Jeśli musicie miec zęby usuwane chirurgicznie to zerknijcie sobie tutaj:
https://kosmetycznerewolucje.pl/jak-wybrac-dobrego-dentyste/

Na stronie jest poleconych kilka gabinetów, w których można zapisać sie na taki zabieg.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.08.2014 o 22:12, Gość goplana napisał:

Wystarczy zgłosić się do odpowiedniego dentysty chirurga, polecam prywatne przychodnie stomatologiczne lub gabinety mimo, że ceny nie są niskie to jednak większy komfort psychiczny i opieka na fundusz jednak dentyści się tak nie przykładają bo hurtowo wyrywają te zęby. chirurgiczne usuwanie ósemek Ja w takiej przychodni w ciągu 3 miesięcy usunęłam dwie dolne ósemki w tym jedną masakrycznie bolącą. Znieczulenie jest takie, że nic się nie czuje dużo zależy od dentysty aby rozładował stres odpowiednim podejściem do pacjenta rozmową, żartem. Ja właśnie na takiego trafiłam. Zabiegi trwały max do pół godz. włącznie ze znieczuleniem, usunięciem i daniem leków, zanim mnie wypuścili dostałam na miejscu antybiotyk i przeciwbólowy lek, receptę oraz kartkę z zaleceniami jak mam postępować w czasie gojenia przez kilka dni a na drogę woreczek z lodem do okładów. Oczywiście na 2 dzień była wizyta kontrolna z oczyszczeniem szwu z krwi mało przyjemna część bo niestety już bez znieczulenia ale dało się przeżyć. Ogólnie miło wspominam te zabiegi wszystko się dobrze zagoiło nie mam żadnych dołków w dziąsłach wszystko gładkie i ząbek jeden na pamiątkę ? Powodzenia !!!!

ciężko to przeżywam

Odnośnik do komentarza

Miałam podobny problem. Niestety wyrastające ósemki nie mieściły się w jamie ustnej i sprawiały mi wielki ból. Zdecydowałam się na usunięcie ich w gabinecie www.stomatologsos-jarocin.pl. Początkowo bardzo się bałam, ale okazało się, że zabieg został przeprowadzony szybko i prawie bezboleśnie. Mam nadzieje, że Ty również masz to już za sobą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...