Skocz do zawartości
Forum

Krem do twarzy dla 28-latki


Gość nadinka_102

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nadinka_102

Bardzo bym prosiła p. Joannę o odpowiedź - przeczytałam Pani artykuł http://portal.abczdrowie.pl/pielegnacja-cery-po-20-roku-zycia-dlaczego-jest-tak-istotna i zastanawiam się, czy jak mam 28 lat to krem Eucerin DermoPurifyier jest dla mnie odpowiedni? Szkałam w składzie tych skłądników, o których Pani pisze, ale skład jest bardzo techniczny, po angielsku i nie jestem pewna, a bardzo mi zalezy na stosowaniu kremu, któr opóxni procesy starzenia, ale z drugiej strony mam cerę problemową, trądzikową i potrzebują właśnie takiego kremu matującego. Czy ten krem oprócz tego efektu, opóźni również te procesy starzenia, o których Pani pisze?

Odnośnik do komentarza

Krem o którym Pani wspomniała ma stosunkowo prosty skład. Na pewno jest on odpowiednio dobrany pod kątem lekkiej konsystencji oraz składników redukujących stany zapalne (czyli sprawdzi się przy cerze trądzikowej). Natomiast, jeżeli zależy Pani na tym, aby kosmetyk dodatkowo spowalniał procesy starzenia się skóry to proponuję sięgnąć po produkt z retinolem lub witaminą A. Substancja ta zwalcza stany zapalne, a jednocześnie stymuluje skórę do odnowy i zwalcza objawy starzenia się skóry. Może to być również kosmetyk, który zawiera w składzie witaminy C i E. Obecnie na rynku kosmetycznym istnieje wiele produktów typu anti-age, które są przeznaczone do pielęgnacji cery problematycznej. Na pewno znajdzie Pani coś dla siebie. Poza tym, kosmetyk matujący może Pani stosować w ciągu dnia, natomiast kosmetyk anti-age na noc ;)

Odnośnik do komentarza
Gość nadinka_102

Dziękuję za odpowiedź. Przyznam, że zmartwiła mnie trochę, bo starałam się inwestować w dobre kosmetyki, od 10 lat używam w zasadzie tylko dermokosmetyków, a okazuje się, że zmarnowałam tyle lat nie używając kosmetyków, które opóźniałyby procesy starzenia :(

Wcześniej często stosowałam kremy: Normaderm Vichy, La Roche Posay (niebieska seria trądzikowa), SVR (z cynkiem, zielony) - czy może któryś z nich spełniał te wymogi? Może tak zupełnie nie zmarnowałam 10 lat pielęgnacji twarzy?

Odnośnik do komentarza

Są to serie kosmetyków typowo do pielęgnacji cery z niedoskonałościami (zaskórniki, nadmierna produkcja sebum, stany zapalne). Oczywiście w składzie kosmetyków znajdują się substancje, które zapewniają skórze również nawilżenie, a proces ten również ma delikatny wpływ na spowolnienie procesów starzenia. Cera wysuszona czy odwodniona starzeje się szybciej. Niemniej jednak, w celu uzyskania lepszych rezultatów, lepiej włączyć do codziennej pielęgnacji typowe kosmetyki anti-age.

~nadinka_102
Dziękuję za odpowiedź. Przyznam, że zmartwiła mnie trochę, bo starałam się inwestować w dobre kosmetyki, od 10 lat używam w zasadzie tylko dermokosmetyków, a okazuje się, że zmarnowałam tyle lat nie używając kosmetyków, które opóźniałyby procesy starzenia :(

Wcześniej często stosowałam kremy: Normaderm Vichy, La Roche Posay (niebieska seria trądzikowa), SVR (z cynkiem, zielony) - czy może któryś z nich spełniał te wymogi? Może tak zupełnie nie zmarnowałam 10 lat pielęgnacji twarzy?

Odnośnik do komentarza

Z takich kremów do twarzy z filtrem, że chcesz sobie rzucić jak wychodzisz w lato do sklepu albo coś i nie chce ci się robić makijażu, to mogę wymienić oeparol. Używam go właśnie w takim wypadku, bo ma filtr uv i nie zostawia żadnych śladów na ciuchach nawet jak się o otrę o koszulkę czy coś

Odnośnik do komentarza
Gość splatka34

Poczytajcie sobie o mezoterapii na skórę twarzy
https://artdermaclinic.pl/blog/67-co-to-jest-mezoterapia-iglowa
Pozwala to na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacji i odnowy skóry. Zabiegi mezoterapii igłowej wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie składników aktywnych wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej regeneracji po licznych nakłuciach wykonanych w trakcie zabiegu.

Jej efekty będą o wiele lepsze niż w przypadku jakiegokolwiek kremu podawanego zewnętrznie.

Odnośnik do komentarza

A ja odkryłam ostatnio fajne kremy od  Merz Spezial Cream Mousse Collagen, dobrze nawilżają i nie podrażniają. Moja skóra jest odżywiona i bardziej elastyczna. Polubiłam go ?  i ta konsystencja... kremowy mus  jest świetna, szybko się wchłania i nadaję się pod makijaż ?

Odnośnik do komentarza

szukałam dobrego kremu na przesuszoną skórę nie tylko twarzy, ale całego ciała, ale koleżanka podpowiedziała mi,, żebym spróbowała tabletek oeparol z olejem z wiesiołka i one bardzo mi nawilżyły skórę twarzy i na ciele. no i jest też bardziej sprężysta.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...