Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki do cery trądzikowej


Gość ujk

Rekomendowane odpowiedzi

Sorka, za nabijanie postów, ale przypomniało mi się, że znam fajny i niedrogi krem do cery trądzikowej, a w sumie post jest na ten temat- BIOLIQ (chyba tak się pisze), czyta się "biolik"
do kupienia w aptece. Ja mam taki do cery trądzikowej, na dzień matujący. Co prawda nie zawiera żadnych filtrów przeciwsłonecznych, ale sprzawdzi się dla osób z tłustą skórą, kltóre chcą zmatowić cere. Nie zapycha, faktycznie matowi, dla osób o cerze mieszanej proponuję posmarować tylko partie przetłuszczajace się, dla suchych będzie nieodpowiedni.
Mogę też polecić płyn micelarny- Tołpa. Trochę już miałam tego typu kosmetyków, z tego byłam całkiem zadowolona. Ja kupiłam na promocji, więc dosyć tanio, tak, trzeba sie liczyć ze średnim wydatkiem. Ale przyjemnie myje, dokładnie, ma fajny niedrażniący zapach, nie pozostawia wrażenia klejenia się skóry, odświeża. Ze 2 razy w tyg można zrobić maseczke z drożdży, mnie ona wygładza skóre. Dobra jest tez z ogórków. Koniecznie trzeba zmywać twarz na noc. Można w ciagu dnia przetrzeć tonikiem. Poza tym, ważne jest co jemy, picie wody, ruch na świezym powietrzu. jeśli macie problem z cerą, szkoda kasy na ratowanie się samemu, idźcie do dermatologa.

Odnośnik do komentarza

Obecność bakterii przyciąga białe ciałka krwi i powoduje powstawanie pęcherzyków. Białe krwinki produkują enzym, który uszkadza ściany pęcherzyka, pozwalając, aby zawartość pęcherzyka weszła do skóry właściwej. Ten proces wywołuje reakcję postrzeganą jako stan zapalny: czerwone wypryski, krosty i guzki. Bakterie powodują tworzenie się wolnych kwasów tłuszczowych, które są drażniące i zwiększają proces zapalny pęcherzyka. 


Metody, których możesz spróbować:

spróbuj zmienić mydło do kąpieli, 

zawsze przed zaśnięciem zmywaj makijaż, 

jeśli stosujesz środki antykoncepcyjne, zastanów się nad ich zmianą,

pij dużo wody, pomaga ona w oczyszczaniu ciała z toksyn,

aby otworzyć pory, użyj gorącej pary z dodatkiem olejków eterycznych,

uprawiaj jogging,
dbaj o prawidłową higienę snu,
unikaj stresu.

Odnośnik do komentarza

ooo tak bardzo duzo jest sposobuw na pozbycie sie tradzika ;D tylko jedno musisz wiedziec najlepiej jak kupisz zwykle platki owsiane i zapazysz je jak cherbate ...... potem nastepnie bierzesz wacik i se smarujesz na noc przed snem 1 tydzien kuracji i nimasz tradzika mi pomglo aby zapowiedziec ponownemu ataku tradzika od czasu do czasu smaruj se buzie ogurkiem.......wtedy napewno nie bedziesz miec tradu ;D

Odnośnik do komentarza

Liljana
~bellana
kosmetolog Joanna Hirszler
W przypadku cery trądzikowej istotne jest to, aby unikać "agresywnie" działających (silnie odtłuszczających) kosmetyków na bazie alkoholu. Niestety wiele produktów kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji tego typu skóry, posiada w składzie zbyt wysokie stężenie alkoholu.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków na bazie ziół, drożdży, nadtlenku beznzoilu oraz witamin z grupy B. Redukują one stany zapalne nie naruszając zbytnio naturalnej bariery hydrofilowo-lipidowej skóry.

Aloes oraz rumianek wykazuje działanie łagodzące. Trudno jednak stwierdzić czy wymienione przez Ciebie produkty będą odpowiednie. Istotne są również pozostałe składniki.

W przypadku nadmiernie przetłuszczającej się cery kosmetyk powinien posiadać lekką formułę. Nie powinien on zawierać w składzie: trójglicerydów, mirystynianów, lanoliny oraz jej pochodnych, a także naturalnych tłuszczy. Składniki te sprzyjają "czopowaniu" ujść mieszków włosowych co może prowadzić do powstawania stanów zapalnych.

A czy można stosować takie drożdże spozywcze- nie te suszone, w postaci maseczki- np. drożdze + mleko/woda?


ewentualnie jakie inne substancje które wyczytac można w składnikach kosmetyków mogą zatykać pory? często widzę, że gliceryna jest jednym z substratów z samego początku listy, czy ona też jest komedogenna? po sobie widze, że tylko czytanie składu mnie ratuje, bo wystarczy 1 aplikacja niewłaściwego kosemtyku, aby narobić sobie pryszczy siedzących głęboko pod skórą, a wiadomo jak takie się kończą...

A oto dokładniejsza lista substancji komedogennych stosowanych w kosmetykach: mirystynian izopropylu, linolenian izopropylu, palmitynian izopropylu, izostearynian izopropylu, izoparafiny, kwas oleinowy, alkohol oleinowy, palmitynian ortylu, mleczan mirystylu, olej kokosowy, olej z pestek winogron, olej brzoskwiniowy, olej ze słodkich migdałów, lanokwasy oraz acetylowane alkohole lanolinowe.

Odnośnik do komentarza
Gość Lillaróż

Mam pytanie :
kupiłam ostanio płyn micelarny- aa eco. Nie zauważyłam, ze jest do skory suchej. Ja raczej nie mam suchej- mam toche zaskórników na nosie. zauwazyałm po kilku zastosowaniach, że zrobił mi sie pryszcz przy płatku nosa, dosyć taki uporczywy, teraz znów się coś robi przy ustach....
Czy to może gliceyna, która jest na 2gim miejscu w skąłdzie mnie zapycha?

Odnośnik do komentarza

~Lillaróż
Mam pytanie :
kupiłam ostanio płyn micelarny- aa eco. Nie zauważyłam, ze jest do skory suchej. Ja raczej nie mam suchej- mam toche zaskórników na nosie. zauwazyałm po kilku zastosowaniach, że zrobił mi sie pryszcz przy płatku nosa, dosyć taki uporczywy, teraz znów się coś robi przy ustach....
Czy to może gliceyna, która jest na 2gim miejscu w skąłdzie mnie zapycha?

ok, opiero zauważyłam- tam jest tez olej z pestek winogron:(....szkoda , znów kasa wydana w błoto....a farmaceuci ejdnak nie potrafią doradzić :(

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia8998

Ja walczyłam ze swoją cerą bardzo długo... I do dermatologa chodziłam i nic... I Vichy stosowałam i alergii się nabawiłam... Dopiero kosmetyki Tołpa przyhamowały te małe wredne krosty, a Duac Gel je wyleczył! ;)

Do tego jeszcze dieta (www.szczuplabyc.net), bo niektóre produkty spożywcza powodują mały nawrót u mnie...

Odnośnik do komentarza

~Lillaróż
Mam pytanie :
kupiłam ostanio płyn micelarny- aa eco. Nie zauważyłam, ze jest do skory suchej. Ja raczej nie mam suchej- mam toche zaskórników na nosie. zauwazyałm po kilku zastosowaniach, że zrobił mi sie pryszcz przy płatku nosa, dosyć taki uporczywy, teraz znów się coś robi przy ustach....
Czy to może gliceyna, która jest na 2gim miejscu w skąłdzie mnie zapycha?

Gliceryna nie jest zaliczana do grupy składników komedogenny, czyli tych przyczyniających się do czopowania ujść mieszków włosowych (potocznie nazywanych porami). A jaki krem stosujesz na chwilę obecną?

Odnośnik do komentarza
Gość martynanana

kosmetolog Joanna Hirszler
~Lillaróż
Mam pytanie :
kupiłam ostanio płyn micelarny- aa eco. Nie zauważyłam, ze jest do skory suchej. Ja raczej nie mam suchej- mam toche zaskórników na nosie. zauwazyałm po kilku zastosowaniach, że zrobił mi sie pryszcz przy płatku nosa, dosyć taki uporczywy, teraz znów się coś robi przy ustach....
Czy to może gliceyna, która jest na 2gim miejscu w skąłdzie mnie zapycha?

Gliceryna nie jest zaliczana do grupy składników komedogenny, czyli tych przyczyniających się do czopowania ujść mieszków włosowych (potocznie nazywanych porami). A jaki krem stosujesz na chwilę obecną?

Krem- bioliq- do cery trądzikowej na dzień- i też tak najczęściej stosuję, ale nie zawsze...zawiera wyciag z cimicifuga racimosa:P, skład był na kartoniki który już wyrzuciałam:P,
a ten AA eco, ma w skł: AQUA, GLICERIN, BETAINE, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, VITIS VINIFERA SEED OIL, XYLITYLGLUKOSIDE, ANHYDROHYLITOL, XYLITOL, CUCURBITA PEPO SEED EXTRACT, CITRIC ACID (nie zauwazyłam, na opakowaniu dpisane , że do cery suchej wymagającej regeneracji).
zaprzestałam jego używania, w firmowym sklepie evy kupiłam: żel do mycia twarzy oczyszczająco łagodzxący- Herbal Garden: alantoina, sok z aloesu, czerwona koniczyna: pozwala utrzymać matowy wygląd skóry, nadaje elastycznosć, odpowiednie nawilżenie, działa witalizująco i tonizująco,
skład: AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCAMIDE DEA, GLICERIN, SODIUM CHLORIDE, PEG -7-GLYCERYL COCOATE, ALLANTOIN, TRIFOLIUM PRATENSE FLOWER EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, PARFUM, LACTIC ACID, DMDM HYDANTOIN, METHYLCHLOROISOTHIASOLINONE, PROPYLENE GLYCOL, TETRASODIUM EDTA, LIMONENE, LINALOOL,
UF! dopiero teraz zzuważylam ile tu chemii...tamten skład ładniej wygląda, ale z tego co widziałam, to tołpa z tej serii eco nie ma kosmetyków do cery tłustej czy mieszanej:P

Odnośnik do komentarza
Gość Lillaróż

~Kasia8998
Ja walczyłam ze swoją cerą bardzo długo... I do dermatologa chodziłam i nic... I Vichy stosowałam i alergii się nabawiłam... Dopiero kosmetyki Tołpa przyhamowały te małe wredne krosty, a Duac Gel je wyleczył! ;)

Do tego jeszcze dieta (www.szczuplabyc.net), bo niektóre produkty spożywcza powodują mały nawrót u mnie...


jak coś mozna zmienić dermatologa. Ja najpierw trafiłam do 1go- o dziwo..nieźle utytułowana, ale przepisała mi najpierw coś "najłagodniejszego" a póxniej jak nie podziałało to" najsilniejsze"...masci były drogie i jednak nie trafione dobrze, bo złe posmarowanie tą druga kończy się źle...
potem poszłam do innej (bez tylu tytułów naukowych:P) i jej "preparaty"lepeij podziałały- napisała receptę na lek robiony, dodatkowo tez wizyta była przyjmeniejsza, Pani dr chętnie odpowiedziała na jakies tam pytania, także byłam zadowolona i za nic nie płaciłam! Wybieram się kolejny raz, bo lek się skończył i trochę znów mam zaskórników na nosie, a ksometyki sobie nie radzą.

Odnośnik do komentarza

~martynanana
kosmetolog Joanna Hirszler
~Lillaróż
Mam pytanie :
kupiłam ostanio płyn micelarny- aa eco. Nie zauważyłam, ze jest do skory suchej. Ja raczej nie mam suchej- mam toche zaskórników na nosie. zauwazyałm po kilku zastosowaniach, że zrobił mi sie pryszcz przy płatku nosa, dosyć taki uporczywy, teraz znów się coś robi przy ustach....
Czy to może gliceyna, która jest na 2gim miejscu w skąłdzie mnie zapycha?

Gliceryna nie jest zaliczana do grupy składników komedogenny, czyli tych przyczyniających się do czopowania ujść mieszków włosowych (potocznie nazywanych porami). A jaki krem stosujesz na chwilę obecną?

Krem- bioliq- do cery trądzikowej na dzień- i też tak najczęściej stosuję, ale nie zawsze...zawiera wyciag z cimicifuga racimosa:P, skład był na kartoniki który już wyrzuciałam:P,
a ten AA eco, ma w skł: AQUA, GLICERIN, BETAINE, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, VITIS VINIFERA SEED OIL, XYLITYLGLUKOSIDE, ANHYDROHYLITOL, XYLITOL, CUCURBITA PEPO SEED EXTRACT, CITRIC ACID (nie zauwazyłam, na opakowaniu dpisane , że do cery suchej wymagającej regeneracji).
zaprzestałam jego używania, w firmowym sklepie evy kupiłam: żel do mycia twarzy oczyszczająco łagodzxący- Herbal Garden: alantoina, sok z aloesu, czerwona koniczyna: pozwala utrzymać matowy wygląd skóry, nadaje elastycznosć, odpowiednie nawilżenie, działa witalizująco i tonizująco,
skład: AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCAMIDE DEA, GLICERIN, SODIUM CHLORIDE, PEG -7-GLYCERYL COCOATE, ALLANTOIN, TRIFOLIUM PRATENSE FLOWER EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, PARFUM, LACTIC ACID, DMDM HYDANTOIN, METHYLCHLOROISOTHIASOLINONE, PROPYLENE GLYCOL, TETRASODIUM EDTA, LIMONENE, LINALOOL,
UF! dopiero teraz zzuważylam ile tu chemii...tamten skład ładniej wygląda, ale z tego co widziałam, to tołpa z tej serii eco nie ma kosmetyków do cery tłustej czy mieszanej:P

Z tych składników, które wymieniłaś to Vitis vinifera Seed Oil może przyczynić się do zaczopowania porów, zalicza się go do grupy składników komedogennych.

Odnośnik do komentarza

A ja jestem ciekawa jakie skutki przyniesie stosowanie tabletek IQFACE.Jest to suplement diety pozwalający powalczyć z trądzikiem od wewnątrz.Te tabletki mają coraz więcej pozytywnych opinii ja jestem prawie zdecydowana.Mogą pomóc pewnie nie zaszkodzą.

Odnośnik do komentarza

W przypadku cery trądzikowej ważne jest to, aby:
-regularnie złuszczać obumarły naskórek przy pomocy peelingów enzymatycznych lub chemicznych
-nawilżać skórę przy użyciu lekkich emulsji nie zatykającej porów
-stosować punktowo na krostki kosmetyki wykazujące działanie przeciwzapalne, np. z kwasem salicylowym
-kosmetyki łagodzące (dla cery wrażliwej) są wskazane po stosowaniu doustnej lub profesjonalnej kuracji przeciwtrądzikowej. Wówczas skóra może być tkliwa i podrażniona, a kosmetyki zredukują ten stan. Na co dzień polecam jednak kosmetyki nawilżające i przeciwzapalne. W przypadku skłonności do nieestetycznego błyszczenia skóry można również rozważyć stosowanie kremów matujących na dzień.

Odnośnik do komentarza

Katrin3
Wiem, że pomaga bardzo tania metoda - smarowanie miejsc objętych trądzikiem maścią cynkową.

Cynk łagodzi stany zapalne i przyśpiesza jej regenerację. Rzeczywiście taka maść może poprawić stan cery trądzikowej. Warto tylko pamiętać o tym, aby stosować ją właśnie na partie skóry objęte trądzikiem, gdyż w przeciwnym razie może ona zbytnio wysuszyć skórę.

Odnośnik do komentarza

~magdusiaaa
Mi dermatolog ostatnio polecił dla córki żel na bazie kwasu hialuronowego i cynku, bardzo dobrze się sprawuje na razie, przyspiesza gojenie ranek i zmniejsza stany zapalne a przy tym nie kosztuje dużo.

To zasługa cynku, który wykazuje właściwości przeciwzapalne i stymuluje regenerację skóry :-) ...wszelkiego rodzaju kosmetyki myjące i pielęgnujące skórę z tym składnikiem doskonale wpływają na cerę trądzikową.

Odnośnik do komentarza

Witam też miałam problem z trądzikiem , natomiast można sobie pomóc dbając o higienę skóry . Przede wszystkim nie używać tłustych kremów nieznanego pochodzenia . Ja używałam kremów z apteki np; Benzacne on wysusza tądzik . Pomaga mi też krem Penaten, łagodzi podrażnienia .Ma dziwną konsystencje ale używam go na noc po umyciu twarzy żelem bakteriobójczym .

Odnośnik do komentarza

Dobór odpowiedniego kremu ma kluczowe znaczenie przy terapii przeciwkotrądzikowej. Zbyt ciężkie i tłuste kosmetyki mogą nasilić zmiany skórne. Wskazane są lekkie emulsje nawilżające pozbawione składników komedogennych. Poza tym, terapia powinna się opierać na stosowaniu kremów i maści poleconych przez dermatologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...