Skocz do zawartości
Forum

Znajomość z dwulicową koleżanką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo zastanawia mnie zachowanie mojej koleżanki, po raz pierwszy spotkałam się z tego typu osobą i nie wiem jak z nią postępować.
Znam ją trochę bliżej niż reszta, na zewnątrz jest taka normalna: inteligentna, wesoła, pewna siebie, WYDAJE SIE być szczera. Pod tą maską jest niesamowitą intrygantką, zazdrosna doslownie o wszystko, za zainteresowanie jakiegokolwiek faceta sprzedałaby matkę. Mało kto ją lubi, dzięki jednej osobie wkręciła się do paczki, która już się na niej poznała (rok czasu). Niedługo zostanie bez znajomych.Potrafi mieć kilku facetów na raz(a w międzyczasie obgadywać ich, jacy to są brzydcy, głupi), na dłużej zostaje z tym, który ma najwięcej kasy, jest typową materialistką. Poza tym po spotkaniu z nią czuje się, jakby energia ze mnie uciekła, mam wrażenie że jest wampirem energetycznym, ludzi wykorzystuje do swoich celów, max 2-3 lata i szuka następnych, w międzyczasie udając oddanie, przyjazn i zainteresowanie. Klamstwo przychodzi jej naturalnie.Skupiona jest na sobie i Nie widzi nic złego w tym zachowaniu. Jest też zaborcza, kiedy chciałam z nią zerwać znajomość, wydzwaniała kilkadziesiąt razy dziennie bez przerwy, nawet się pofatygowała żeby przyjść do szkoły ( chodzimy do roznych )
pare razy. Na jakiś czas się zmieniła i znowu to samo.
Zauwazyłam jeszcze,że czasami ma taki potok słów i w tym czasie jest jakby w amoku - rzadko ale zdarzało się.
Czy wpływ na taką postawę może mieć to, że przez cała szkołę podstawową i gimnazjum była kozłem ofiarnym? W liceum też, ale zmieniła je i wlasnie tam wkrecila się do tej paczki z pomocą jej jedynej koleżanki z gimnazjum. Oprocz tego, sytuacje w domu ma fatalną, rodzice po rozwodzie, mieszka z matką, która potrafi biegać po domu z nożem i grozić że zabije siebie i ją. Próbować pomóc czy odpuścić? Jak postepowac z podobnymi jej w przyszłości?

Odnośnik do komentarza

Odpuścić , zdecydowanie, odpuścić.
Nie pomożesz jej, a sama dużo stracisz. Po co?
Warto pomagać osobie, która to doceni. Jak piszesz o innych, to i ciebie prawdopodobnie ona wykorzysta i porzuci, więc nie angażuj się, bo dodatkowo cię obgada i popsuje ci opinię.

Odnośnik do komentarza

odpuść, sama widzisz ile ona ma wad i że każdy się od niej odwraca... Jeśli ona tego nie widzi to jedyne co możesz zrobić to uświadomić jej to i ewentualnie zobaczyć czy to coś zmieni. Choć szczerze w to wątpię.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Pytasz, czy wpływ na jej zachowanie może mieć fakt, że w poprzednich szkołach była "kozłem ofiarnym". Tak. Jej zachowanie pokazuje, że chce sobie skompensować poprzednie lata. Poza tym nie potrafi nawiązywać szczerych i trwałych przyjaźni - być może wynika to z lęku przed odrzuceniem, przed bliskością. Problemy rodzinne również odgrywają tutaj dużą rolę - ona nie ma poczucia bezpieczeństwa.
Pytasz, czy powinnaś jej pomóc. Pomóc można osobie, która zauważa problem i nie odrzuca pomocy. Tak jak napisała Ellena - możesz spróbować porozmawiać z nią o jej zachowaniu, może dzięki temu otworzy się przed Tobą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...