Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anonim

Jak trampolina wpływa na wady postawy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonim

Witam, mój 5-letni syn ma płaskostopie, koślawość kolan i plecy okrągłe, do tego lekką nadwagę. Chciałabym wiedzieć, czy ćwiczenia na trampolinie domowej wskazane są przy tych wadach. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karolinak

Myślę, że raczej nie ma przeciwwskazań, ale na twoim miejscu dla pewności spytałabym się o to lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma przeciwwskazań do stosowania trampoliny w przypadku Pani syna. Trampolin i ćwiczenia na niej są pomocne przy zarzucaniu zbędnych kilogramów, poprawia kondycję i wedlug niektórych źródeł przeciwdziała wadom postawy. Jeśli jednak chcesz uzyskać konkretne wiadomości zapytaj się o to lekarza prowadzącego Twojego syna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość osmiornica

Przy wadach postawy i nadwadze każdy ruch jest wskazany, więc i trampolina będzie dobra. Nasz lekarz zalecił synowi jak najwięcej ruchu, więc nie stronimy od basenu, piłki, roweru, itd. Znacznie gorzej u nas jest z garbieniem się przy odrabianiu lekcji. Nie pomagają, prośby, groźby, zwracanie uwagi, kary i nagrody. Spuszczę młodego na chwilę z oka i już się garbi :/ Nie wiem już co robić, pajączek? Dobre krzesło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jasmi

bo ja wiem czy pajączek tu pomoze, czy on go bedzie nosił. A ile syn ma lat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość osmiornica

Syn ma 6 lat. Sama nie wiem czy nosiłby tego pajączka. Może tak, ale jak go znam to pewnie celowo by się garbił, żeby sprawdzić czy działa albo coś w tym stylu, jak to dziecko… A dobre krzesło? Takie wyprofilowane i dostosowane do jego wzrostu, jak np. entelo? Jakiś czas temu znalazłam artykuł w necie na ten temat. Może ktoś ma? Z opisu wydaje się to ciekawe, chociaż na żywo nie widziałam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MarcinSkalski

Aby od trampoliny nie nabawić się jeszcze poważniejszych problemów zdrowotnych, warto wybrać taką, która jest bezpieczna. Wiele dzieci na zwykłych trampolinach skręca kostki, nabija sobie siniaki a nawet łamie ręce. Jeżeli ktoś jest zainteresowany trampoliną, która spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, to polecam trampoliny ogrodowe Springfree.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...