Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Leczenie endokrynologiczne

Znaleziono 7 wyników

  1. Lekarz przepisał mi tabletki hormonalne antykoncepcyjne na leczenie trądziku zalecił zacząć brać w pierwszym dniu miesiączki ale to dopiero za 3 tygodnie a mój trądzik się nasila czy mogę zacząć brać już od dziś?
  2. Dzień dobry. We wrześniu założyłam wkladkę Mirena. W październiku okres w terminie, potem w połowie cyklu plamienia 4 dni, dalej wszystko ok. W listopadzie nie dostałam okresu. W połowie cyklu plamienia. Czy to możliwe , że przesunął mi się termin okresu? W 5 dniu cyklu lekarz kazał wykonać mi badania hormonalne ( leczę się na Hiperprolaktynemię ) i teraz nie wiem kiedy je wykonać. Czy przyjąć, że zmienił mi się termin czy wykonać według starego kalendarzyka pomimo braku okresu? Dziękuję za odpowiedź
  3. Biorę tabletki hormonalne naraya plus by leczyć zespół policystycznych jajników. Po skończeniu pierwszego opakowania krwawienie z odstawienia nastąpiło 4 dnia brania tabletek placebo więc rozpoczelam przyjmowanie 2 opakowania czynnych tabletek. Mimo przyjęcia 6 różowych tabletek krwawienie z odstawienia nie ustąpiło i czasem połączone jest z niewielkimi skrzepami. Ponadto dodam, że normalny okres trwał zazwyczaj 3.5 dnia. Czy mam powody do obaw? Proszę o pomoc
  4. Gość

    Seks a ciąża

    Witam , mam 35 lat , od jakiegoś czasu leczę się endokrynologiczne, niedoczynnosc tarczycy Tsh mam już 1, a FT4 0,89 biorę euthyrox 62,5 mam regularne miesiączki cykl od 3 miesięcy co 28 dni, prowadzę elektroniczny kalendarzyk i wykazał ze dziś powinnam mieć owulacje mam bóle w podbrzuszu od paru dni zwiększył się popęd seksualny , bolalo mnie z lewej strony a dziś podbrzusze jak przy miesiączce trzy dni temu i dwa dni temu uprawiałam Seks Bez zabezpieczenia mąż doszedł we mnie , a dziś kupiłam test owulacyjny i wyszedł negatywny wg kalendarzyków powinno to być dziś 14 dzień cyklu czy może to oznaczać ze owulacja była szybciej niż sądziliśmy i może okazać się ze mogę być w ciazy?
  5. Witam jestem kobietą lat 18 od 8 mies leczę się antykoncepcja hormonalna (tabletki vibin mini) ponieważ istniało u mnie podejrzenie policystycznych jajników, teraz w trakcie zażywania ostatniego opakowania tabletek zaczęłam dość obficie krwawić czując przy tym bardzo, nie przyjemny ból w okolicach jajników i podbrzusia czy są powody do niepokoju?
  6. Witam, mam 47 lat nigdy nie byłam w ciąży. W ciągu ostatniego roku przeszłam dwukrotnie łyżeczkowanie macicy - bolesne b. obfite miesiączki. Pierwszy wynik histpat. rozrost prosty bez atypii. Prze 3 m-ce brałam proverę i ponowne łyżeczkowanie, tym razem wszystko w porządku w histpat. Ginekolog założyła mi Mirenę celem zmniejszenia miesiączek , aby rozrost nie powrócił. Na pierwszej kontroli po założeniu Mireny wszystko ok. leżała prawidłowo. Niestety okresy nie bardzo się zmniejszyły i były ciągłe plamienia. Exacyl nie pomógł. Po 4 miesiącach od założenia na kontroli usg okazało się, że wkładka jest w szyjce macicy. Zdecydowałam się na wyjęcie i założenie nowej. Usg po założeniu nowej - leżała prawidłowo. Kontrola po 4 tygodniach od założenia, niestety znowu po obfitym okresie Mirena opuściła się o 1 cm. od dna macicy ale ciągle jeszcze w jamie. Bardzo się boję, że ta znowu się wysunie do szyjki i boję się nawrotu rozrostu endometrium. Dodatkowo w ciągu 4 tygodni od ponownego założenia wkładki utworzyła się torbiel na jajniku lewym ok 4 cm. Dostałam cyklonaminę ponieważ krwawienie nie chce się skończyć i przeszło w plamienie. Po cyklonaminie plamienie prawie ustało. Czy możliwe jest, że mój organizm odrzuca wkładki? Czy zostały one źle założone czy można jakoś zapobiec przesunięciu przy obfitym okresie i skurczach? Czy jest jakaś inna metoda leczenia mojego problemu? Tabletki hormonalne są dla mnie nie wskazane, ze względu na wątrobę. Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję
  7. Dzień dobry, choruje na endometriozie. Od 29 stycznia (24 dzień cyklu) rozpoczęłam leczenie hormonalne tabletkami atywia. Po tygodniu ich zażywania 12 dni krwawilam, chwilę spokoju później plamienia. I od 4 dni mam ponowne plamienia jednak do tego doszły bóle i kłucia jajnikow, pieczenie jak i nabrzmiale podbrzusze. Czy w takiej sytuacji powinnam odstawić tabletki i udać się do lekarza? Czy ty objawy mogą niepokoić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...