Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

vichemicsklep

Użytkownik
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Metyloamina jest bezbarwnym gazem o zapachu rybim w temperaturze pokojowej. Jest stosowany w różnych gałęziach przemysłu, takich jak produkcja barwników, obróbka celulozy, jedwabiu octanowego, jako dodatek do paliw, propelent rakietowy oraz w procesach garbowania skóry.
  2. Kwas benzoesowy Benzoesan sodu jest szeroko stosowanym konserwantem znajdującym się w wielu produktach spożywczych i napojach bezalkoholowych. Jest metabolizowany w mitochondriach w celu wytworzenia hipuranu , który jest następnie usuwany przez nerki. Spożycie benzoesanu sodu w ogólnie uważanej za bezpieczną (GRAS) dawce prowadzi do silnego skoku poziomu hipuranu w osoczu. Niewiele wcześniejszych doniesień wykazało niekorzystny wpływ benzoesanu i hipuranu na homeostazę glukozy w komórkach i modelach zwierzęcych.
  3. Nitration - Kwas benzoesowy Z czynnikiem nitrującym, kwas siarkowy działający jako katalizator, nitroNO2grupa zajmuje pozycję meta (nad pozycją orto lub para) w stosunku do pozycji grupy karboksylowej w pierścieniu benzenowym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...