Skocz do zawartości
Forum

Czerwona herbata a odchudzanie


Gość magda0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Niby nie jestem otyła. Mam lekką nadwagę. Pomyślałam sobie, że będę pić herbatki odchudzające. Słyszałam, że czerwona herbata jest najlepsza. Czy mogę ją kupić w aptece czy w sklepie zielarskim? Jak myślicie, czy będą efekty po regularnym piciu ziół na odchudzanie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Samo picie herbatek Cię nie odchudzi. Faktem jest, że czerwona herbata pobudza przemianę materii, usprawnia nasz system jelitowy i przyspiesza spalanie tłuszczu. Jednak może ona służyć jako dodatek do mądrej diety i ćwiczeń, a nie jako podstawa odchudzania. Jak sama piszesz, masz małą nadwagę. Wiec może nie będzie tak ciężko. Wykonuj mało obciążające ćwiczenia, możesz zacząć biegać, jeździć rowerem, pływać. Nie tylko schudniesz, ale też poprawisz kondycje.

Odnośnik do komentarza

Herbata czerwona może wspomóc odchudzanie, możesz ją kupić w prawie każdym sklepie spożywczym. Ja osobiście polecam Ci również zieloną herbatę. Wypróbuj obie i zobacz, która lepiej Ci smakuje. Ja wolę zieloną:0
Poza tym na niewielką nadwagę (na większą również) dobry jest przede wszystkim ruch!
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Myślę, że same herbatki nie dadzą pożądanego efektu. Sama chciałam się nimi odchudzać, ale to tylko wspomagacze. Poszłam do dietetyka, który polecił mi, co zmienić w codziennej diecie, żeby schudnąć. Zaczęłam jeść pięć małych posiłków dziennie, przede wszystkim lekkostrawnych i bogatych w owoce i warzywa. Zrezygnowałam ze smażonych potraw. Może też powinnaś pójść do dietetyka?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli planujesz pić tylko czerwoną herbatę to nie spodziewaj się efektów. Niestety nie ma tak dobrze. Czerwona herbata ma jest produktem wspomagającym odchudzanie, lecz sama cudów nie dokona. Potrzebne jest skoordynowane działanie odpowiedniej diety, ćwiczeń i czerwone herbaty. Jej wspomagające działanie odchudzające jest możliwe dzięki zawartości polifenoli. Ich duża zawartość zawdzięcza krótszym procesom fermentacyjnym. Polifenole, inaczej zwane taninami ułatwiają trawienie poprzez regulowanie procesu wydzielania żółci, wspomaganie pracy wątroby. Działają one również poprzez aktywną zamianę tłuszczy w energię, co pozwala pozbyć się zalegających wałków tłuszczyku. Herbata czerwona zawiera ponadto kofeinę, która działa dłużej gdyż uwalniana jest wolniej, białka i olejki eteryczne. Poza swoim zbawiennym działaniem na zbędne kilogramy czerwona herbata posiada szereg właściwości zdrowotnych: Obniża poziom cholesterolu we krwi, Zawiera związki mineralne i mikroelementy teiny, manganu, fluoru oraz wapnia ,poprawia krążenie, obniża ciśnienie krwi, wspomaga i wzmacnia wątrobę, reguluje działanie układu pokarmowego, ma właściwości moczopędne, przyśpiesza metabolizm alkoholu, a także zmniejsz skutki jego działania, dzięki zawartości fluoru jest stosowana w profilaktyce próchnicy, ma pozytywny wpływ na nastrój, skutecznie pomaga w koncentracji, wzmacnia organizm. W liściach czerwonej herbaty kryją się: garbniki, flawonoidy, alkaloidy, minerały (wapń, magnez, miedź, selen, cynk, mangan, fluor – chroni przed próchnicą) oraz witaminę C. Na pewno nie stosuj herbatek przeczyszczających lub moczopędnych bo są one niezdrowe i mają bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie człowieka. Czerwoną herbatę możesz kupić zarówno w sklepie zielarskim, herbaciarni bądź w supermarkecie.

Odnośnik do komentarza
Gość Morlinke

Czerwona herbata ma pewne właściwości odchudzające ale nie macie co liczyć na to,ze sama herbata Was odchudzi z uwagi na to,ze nie ma takiego działania. Oraz nie działa cudów ;) Liczy sie w odchudzaniu najbardziej dieta plus ćwiczenia. Herbata jest jedynie stosowana wspomagająco.

Ze swojej strony polecam spróbować yerba mate
https://home-sklep.pl/blog/jak-parzyc-yerba-mate
Ta herbata równiez ma działanie odchudzające. Okazuje się, że substancje zawarte w mate mogą oddziaływać na receptory w naszym układzie pokarmowym, głównie w jelicie grubym, które odpowiedzialne są za wysyłanie do mózgu sygnałów o sytości po spożyciu posiłku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...