Skocz do zawartości
Forum

Chirurgiczne leczenie otyłości


Gość urszula9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem otyła, mam nadwagę i mnóstwo kompleksów z tym związanych. Z trudem wejdę w swoje ulubione spodnie. Prowadzę siedzący tryb życia, nie mam czasu i chęci na ruch, gdyż wychowuję dwójkę dzieci, więc kiedy mam ruszyć się z domu. Słyszałam o chirurgicznym leczeniu otyłości. Co to takiego? Czy ta metoda daje efekty?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Chirurgiczne leczenie otyłości to już ostateczność. Jeżeli zgłosisz się do lekarza, on na pewno skieruje cię najpierw do dietetyka. Ewentualnie zaproponuje leczenie farmakologiczne. Leczenie zachowawcze, tzn. właśnie takie z wykorzystaniem diety i leczenia farmakologicznego jest podstawą. Operacja jest dużą ingerencją w organizm. Do chirurgicznego usuwania nadwagi kwalifikują się osoby z wysokim wskaźnikiem BMI. Wskaźnik BMI oblicza się dzieląc masę ciała (kg) przez kwadrat wzrostu (m*2). Jeżeli wyjdzie Ci większy niż 35kg/m2, to być może kwalifikujesz się do operacji.

Odnośnik do komentarza

Hej!
Chirurgiczne leczenie otyłości to już naprawdę ostateczność. To przecież normalna operacja, z którą wiążą się wszystkie możliwe komplikacje. Naprawdę trzeba się dobrze zastanowić, rozważyć wszystkie za i przeciw. Ja osobiście bym odradzała, chyba że naprawdę masz ogromą otyłość.

Poza tym, myślę, że powinnaś po prostu wziąć się za siebie i nie wykręcać sie opieką nad dziećmi. Ja wszystko rozumiem, ale jak ktoś chce to zawsze znajdzie sposób.
Po pierwsze zdrowe odżywianie. Będzie z korzyścią dla Ciebie i twoich dzieci. Po drugie ruch. Zawsze możesz wykorzystać męża lub rodzinę do opieki nad dziećmi np. 2 razy w tygodniu i wtedy będziesz miała czas np. na siłownię albo basen. A jeśli to jest naprawdę niemożliwe, to przecież zawsze możesz poruszać się z dziećmi: pójść z nimi na spacer, pobawić się na dworze, albo poćwiczyć, jak dzieci już śpią. Nie ma co szukać wymówek. Sama mam dwójkę dzieci i daję radę!

A jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o chirurgicznym leczeniu otyłości to wystarczy zajrzeć do artykułów na portalu, np. http://abcodchudzanie.pl/chirurgia-bariatryczna-skuteczna-u-60-pacjentow
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Na twoim miejscu wypróbowałabym innych sposób. Chirurgiczne leczenie to normalna operacja, która wiąże się z dużym ryzykiem. Moja znajoma się na to zdecydowała, ale teraz ma jeszcze więcej problemów ze zdrowiem niż miała. Zacznij od ćwiczeń, prostego spacerowania godzinę dziennie, na spacer do parku możesz pójść z dziećmi!

Odnośnik do komentarza

Otyłość jest złożoną, wieloczynnikową chorobą, spowodowaną głównie przez nadmierną podaż energii w stosunku do zapotrzebowania organizmu, co prowadzi do przechowywania jej nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej . Obecnie nadwaga i otyłość osiągają rozmiar epidemii.
Metody zachowawcze leczenia otyłości przynoszą niewielki spadek masy ciała, dlatego też w latach 60 zaczęto stosować alternatywną metodę leczenia – chirurgie bariatryczną. Za wskazanie do chirurgicznego leczenia uznano stan, w którym wskaźnik masy ciała (BMI – masa ciała w kilogramach przez kwadrat wzrostu podany w metrach) przekracza 40 kg/m2 (otylość IIIo) lub gdy wskaźnik ten przekracza wartość 35 kg/m2 (otyłość IIo) i jednocześnie występują dodatkowe choroby zależne od otyłości tj: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i choroba zwyrodnieniowa stawów. Istnieją również podstawy, aby rozważać leczenie chirurgiczne u chorych z otyłością I o (wskaźnik masy ciała 30 – 34,9 kg/m2) ze stwierdzonymi patologiami towarzyszącymi, w przypadku których redukcja masy ciała prowadzi do ich poprawy lub ustąpienia .
Obecnie wykonywane operacje bariatryczne można podzielić na
 Restrykcyjne.
 Restrykcyjno – wyłączające
 Wyłączające
 Inne
Jednak operacje bariatryczne jest to ostateczność, wskazaniem nie jest tu brak czasu czy słaba wola do chudnięcia. Operacje te wykonuję się z przyczyn czysto medycznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...