Skocz do zawartości
Forum

Jak odchudzić dziecko?


Gość daria8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Moje dziecko ma 12 lat, a jego waga jest większa niż moja. Wiem, że to moja wina. Wpoiłam w nie nieodpowiednie nawyki żywieniowe. Nauczyłam jeść słodycze, objadać się na noc i przyzwyczaiłam do fast foodów. Teraz widzę do czego to doprowadziło. Otyłość jest w końcu poważną chorobą. Staram się powoli odzwyczajać dziecko od słodyczy. Zamiast tego daję mu owoce lub marchewki do podgryzania. Na obiad daję mu mniejsze porcje. Staram się sama gotować obiady i nakładać mu duże ilości surówki na talerz. Unikamy jedzenia przetworzonego i wysokokalorycznego. Co jeszcze mogę zrobić? Proszę o kilka rad.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Jeśli chcesz skutecznie odchudzić swoje dziecko, niezbędne będzie także wprowadzenie do jego codziennego rozkładu dnia ćwiczeń gimnastycznych i aktywności fizycznej - najlepiej na świeżym powietrzu. Do gier lubianych prze dzieci należą: siatkówka, koszykówka, tenis ziemny i stołowy. Mało jest też nastolatkówi, które nie lubią jazdy na wrotkach czy na rowerze.
Optymalnym rozwiązaniem byłoby spędzanie choć części tego czasu razem z dzieckiem i wspólne uprawianie sporu. Spędzając aktywnie czas, będziesz dawała dobry przykład swojej pociesze.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że pomysł ze sportem jest bardzo dobry. Dodatkowo, jeśli będziecie uprawiać do wspólnie, będzie to świetna okazja do spędzania większej ilości czasu razem.
Jeśli to wszystko nie wystarczy, powinnaś udać się z dzieckiem do dietetyka. Ja też miałam problemy z nadwagą u dziecka i dopiero to przyniosło oczekwiane rezulataty. Wspólnie z dietetykiem ułożyliśmy jadłospis, który był zdrowy i smaczny dla mojego dziecka. Warto czasem skorzystać z pomocy specjalisty.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

To było naprawdę bardzo nieodpowiedzialne, żeby nauczyć dziecko opychać się słodyczami i fast foodami. Niestety teraz trzeba ponieść tego konsekwencje i zacząć dziecku odmawiać tego, co tak lubi. Co prawda raz na jakiś czas można mu pozwolić na batonika lub hamburgera, bo w końcu dziecko jest dzieckiem i nie można mu zabrać wszystkiego. Teraz kiedy Twoje dziecko wejdzie w okres dojrzewania zmieni mu się trochę metabolizm i być może naturalnie zgubi trochę wagi. W dodatku zacznie bardziej przejmować się swoim wyglądem, więć powinno to zwiększyć motywację do walki z otyłością. Na pewno należy dziecko zaangażować w uprawianie sportu: rower, rolki, basen, cokolwiek, co Twoje dziecko lubi. W ten sposób schudnie i rozwinie swoje zainteresowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...