Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia dla osób starszych


Gość zenon6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Piszę trochę w nietypowej sprawie. Chodzi o moją teściową. Tylko się nie śmiejcie, nie poszukuje ćwiczeń, które pomogłyby mi się jej pozbyć. Wprost przeciwnie. Bardzo ją lubię i chciałbym jej pomóc. Jest trochę nierozruszana. Proponowałem jej rower, ale kiedyś się potłukła i od paru lat na niego nie wsiada. Podrzućcie mi jakieś bezpieczne ćwiczenia dla staruszków. Mamusia ma 60 lat i nie może to być nic trudnego, a najlepiej żeby było przyjemne. Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza

Z ćwiczeniami dla osób starszych mogą być pewne problemy. Myślę, że na początku trzeba udać się z teściową do lekarza, który dokładnie powie, dlaczego mama jest nierozruszana - to może być przyczyna problemów z kręgosłupem. Lekarz powinien także powiedzieć, jakie ćwiczenia są wskazane dla Twojej mamy. Jednak myślę, że mimo wszystko nie zaszkodzi spacerowanie. To proste i niezwykle skuteczne ćwiczenie. Pamiętaj o tym, aby wybrać odpowiedni teren, najlepiej park, w którym ścieżki będą bezpieczne - nie mogą być śliskie. Ważne są także wygodne buty i sportowe ubranie, najlepiej dres. I mama nie powinna spacerować sama. Dobrze jej zrobi towarzystwo, może ktoś z rodziny, może jakaś koleżanka. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Hej,
Jestem rehabilitantką.Wiele osób starszych posiada duże opory do uczestnictwa w zajęciach sportowych, dlatego niezwykle ważną rolę w motywowaniu oraz umacnianiu cierpliwości i systematyczności mogą odegrać zajęcia grupowe. Warto wiec nakłonić rodzinę, lub przyjaciół do wspólnych ćwiczeń. Obecnie propaguje sie tzw. sport w rodzinie, polegający na wspólnym uprawianiu gier i zabaw ruchowych.Ważnym elementem aktywności ruchowej wśród osób starszych jest również wysiłek fizyczny związany z codziennym przemieszczaniem się. W miarę możliwości należy jak najczęściej proste formy aktywności ruchowej takie jak marsz czy jazdę na rowerze wykorzystywać do załatwiania zwykłych codziennych czynności, jak wyjście do sklepu, na pocztę czy do apteki.

Nic prostszego. Codzienny chód to podstawa dla zdrowego kręgosłupa i kości. Nie przesadzaj z siłownią. Jeżeli masz osteoporozę, nie wolno Ci wykonywać intensywnych ćwiczeń. Twój ortopeda doradzi Ci, jakie ćwiczenia są dobre dla Ciebie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
właściwie nie do końca orientuje się, jakie są najlepsze ćwiczenia dla osób starszych, ale kilka lat temu miałem podobny problem z moja mama, której lekarze zalecali uprawianie sportu, a ona ie chciała o niczym takim słyszeć. Przez kilka tygodniu prowadziłam bezskuteczne namowy, tłumacząc jej, że służy to poprawie zdrowia itp.
W końcu spróbowałam innej metody. Zaczęłam jej przedstawiać korzyści z gimnastyki, ale na innej płaszczyźnie. Powiedziałam jej, że dzięki zapisaniu się na aerobik dla osób starszych pozna nowe koleżanki i zawrze kolejne znajomości. Od razu poskutkowało, wiedizałam, że mama szuka znajomych, bo nie zawsze wie, co ma zrobić z wolnym czasem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...