Skocz do zawartości
Forum

Niskie BMI


Gość sabina16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam bardzo niskie BMI - 16, prawie 17. To mówi, że jestem wychudzona. Tylko, że ja naprawdę się nie odchudzam. Żyję w ciągłym stresie, już niedługo zaczynam studia i boje się zmiany miasta, nowych ludzi. Stres mnie zjada, tylko ja nic nie mogę zjeść. Spożywam tylko dwa posiłki na dobę i to małe, większe ilości jedzenia nie przechodzą mi przez gardło. Nie samkują mi nawet moje ulubione produkty spożywcze, żadne owoce czy słodycze, za którymi kiedyś przepadałam.

Czy grozi mi takie samo wyniszczenie organizmu, jak przy anoreksji?
Czy są jakieś leki, które przywrócą mi apetyt?

Proszę o udzielenie odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Twoje BMI świadczy o tym, że jesteś mocno wychudzona a nawet na granicy wygłodzenia. Jeśli dalej będzie utrzymywać się ten stan grozi Ci destrukcyjne wyniszczenie organizmu, które z pewnością już jest dość zaawansowane. Oczywiście są specyfiki na poprawę apetytu takie jak np. tran z tłuszczu rekina czy różne preparaty witaminowe. Jednak uważam, że Twój problem tkwi w zupełnie czym innym. Mianowicie brak apetytu występuje na tle psychogennym. Powinnaś zacząć od wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który wykona Ci niezbędne badania i w razie potrzeby skieruje do odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli twoim jedynym problemem jest brak apetytu i nie masz myśli, że jesteś wciąż za gruba, pomimo ewidentnej chudość (wnioskując po BMI), to ja bym ci poleciła napary z mięty pieprzowej i lawendy, możesz też spróbować tranu. Mi to pomogło. Powinnaś też wypóbować jakieś ćwiczenia relaksacyjne na złagodzenie stresu.

Jeśli wciąż nie będziesz miała apetytu, chyba powinnaś zgłosić się do lekarza. On powinien przepisać ci leki na wzmocnienie apetytu lub, jeśli będzie taka potrzeba, skierować do specjalisty.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Twój sposób odżywiania stosowany przez dłuższy czas spowoduje, że zajdą nieodwracalne zmiany chorobowe w Twoim organizmie. Jednym wyjściem z sytuacji jest normalne jedzenie - 5 regularnych posiłków. Jeśli jednak - z tego co piszesz - nie możesz jeść, to chyba powinnaś wykonać serie badań i udać się do psychologa, z którym mogłabyś porozmawiać o swoich problemach.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...