Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć bez wymiotowania


Gość daria8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wydaje mi się, że wyleczyłam się z bulimii. Trwało to dość długo, ale mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Niestety pojawił się kolejny problem. Po zakończeniu terapii przytyłam aż 10 kg i mam lekką nadwagę. Chciałabym schudnąć, ale tak normalnie, bez wymiotowania. Kiedy patrzę na siebie w lustrze, mam ochotę zwymiotować. Nawet zrobiłam tak kilka razy... boję się, że to może oznaczać mój powrót do bulimii.

Czy mogę schudnąć bez wymiotowania? Jeśli znacie jakieś skuteczne sposoby na odchudzanie, proszę dajcie znać!

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Powinnaś poinformować lekarza psychiatrę o swoich podejrzeniach o możliwości nawrotu choroby.

Poniżej kilka wskazówek dotyczących ROZSĄDNEGO odchudznia.
Badania wskazują, że chudnięcie w tempie 0,5 do 1,5 kilograma tygodniowo poprzez wybieranie zdrowych posiłków, zjadanie średniej wielkości porcji oraz wprowadzanie aktywności fizycznej do obowiązków dnia codziennego jest najlepszym sposobem na zrzucenie wagi ciała i utrzymanie jej na odpowiednim poziomie.
Zacznij od spożywania 4-5 posiłków w ciągu dnia, co 3-4 godziny. Powinny być lekkie i małe objętościowo. Nigdy się nie przejadaj i jedz powoli - wtedy Twój mózg szybciej dostanie informację o nasyceniu, a Ty zjesz mniej.
W ciągu dnia spożywaj:
5 porcji produktów zbożowych,
4 porcje warzyw,
3 porcje owoców,
2 porcje produktów mlecznych,
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe).
Unikaj takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.
Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów.
Poza tym pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej - około 30 minut dziennie. Próbuj wszystkiego, aż znajdziesz sport, który będzie Ci sprawiał najwięcej przyjemności. Wypróbuj ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl

Odnośnik do komentarza

Witam,
Przez długi czas leczyłam się na bulimię. Regularnie odwiedzałam swojego lekarza. Pomógł mi wyjść z tego etapu w życiu, który okazał się dla wszystkich traumą. Dziś bulimii już nie mam, za to ogromną nadwagę. Jak tylko patrzę na jedzenie chce mi się wymiotować. Jak mogę schudnąć? Co mogę jeść, aby nie powrócić do bulimii? Nie chcę być grubaską, jak patrzę na siebie, znów czuję się źle. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Hej,
moim zdaniem jedyną drogą do rozwiązania Twoich problemów są ćwiczenia i aktywność fizyczna. Tylko tak możesz spalić nadmiar kalorii, jeśli nie chcesz zmieniać swojej diety. Zacznij od najprostszych czynności, takich jak wchodzenie po schodach, chodzenia na piszesz zamiast jazdy autobusem czy samochodem, codzienny spacer, skakanka.
Zacznij uprawiać jakiś sport, basen, siłownia, tenis, cokolwiek. Najlepiej zapisz się  na zajęcia z przyjaciółką lub siostrą, wtedy będziecie się wzajemnie motywować do ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...