Skocz do zawartości
Forum

Częstotliwość chodzenia na siłownię


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzę na siłownię i zajęcid fitness już od października, tylko, że w październiku chodziłam 2 razy w tygodniu, a w październiku chodzę codziennie od pon do piątku. Czuję zmęczenie już. Nawet nie mam takiego zapału do ćwiczeń jak wcześniej. Chodzę na siłownię jestem od 17 do 19.30 wracam do domu jest 20. Kładę się spać o 22 wstaję 5.30 i do szkoły. Ze szkoły na siłownię i tak w kółko. Idę na siłownię Jestem o 17 i 30minuj obowiązkowo na bieżni chodzenie nachylenie 4 prędkość 7, 15 minut na orbiku i później na siłownii ćwiczę na różnych sprzętach tak do 18.20, a odpoczynek 10 minut i później 18.30 fitness brzuch, uda, pośladki. Do końca listopada będę chodzić tak jak chodzę, a później w grudniu zamierzam chodzić 2 razy w tygodniu. Powiedzcie mi czy będzie miało to sens chodzenie dwa razy w tygodniu jak wcześniej tak chodziłam częściej ?

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

matko 2,5 godziny na siłce? Co ty tam robisz :)
Powiem Ci tak trochę za dużo wzięłaś na siebie i wcale mnie to nie dziwi że nia masz sił ani motywacji do tego.
Ja robię tak: na siłkę chodzę 3 razy w tygodniu, u mnie to są poniedziałek, środa, piątek i ćwiczę na niej maks 1,5 godziny.
I chudnę :)
Bieganie na siłkę co dziennie to zły pomysł bo organizm nie ma kiedy tak porządnie wypocząć. Lepiej mieć przerwy pomiędzy dniami kiedy ćwiczysz i tymi kiedy nic nie robisz :)

Odnośnik do komentarza

Będzie miało, nawet większy niż bieganie na siłownie codziennie. Sama widzisz że to ci nie służy, bo tracisz motywację i nie masz siły. Jak ograniczysz ilość wizyt na siłce do 2-3 w tygodniu to od razu poczujesz lepiej. Odpoczniesz, mięśnie się zregenerują, będziesz miała więcej czasu dla siebie. Na pewno wróci Ci motywacja do działania.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jak to mówią co za dużo, to niezdrowo. Powinnaś zmniejszyć częstotliwość chodzenia na siłownię. Uważam, że 2-3 razy w tygodniu w zupełności wystarczą. Organizm musi mieć czas na zregenerowanie się i odpoczynek. Jeśli nadal będziesz utrzymywać taką częstotliwość to spadnie CI motywacja poprzez to, że ciągle będziesz zmęczona. Dodatkowo mogą pojawić się kontuzję różnego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Gość zabieganaaa

Tak ja wyżej, chodź na zajęcia co drugi dzień, ja tak robię i jestem z takiego systemu bardzo zadowolona. Dodatkowo zażywaj magnez, pij dużo wody i elektrolity np. orsalit (szczególnie jak bardzo się pocisz), ja przynajmniej tak robię, dobrze się czuje, nie jestem zmęczona.

Odnośnik do komentarza

Najczęściej co drugi dzień (trzy razy w tygodniu, niedzielę odpuść :P), a te dni przerwy zajmij na przykład delikatnym bieganiem żeby mięśnie zupełnie nie były bezczynne. Do tego koniecznie dużo wody i koktajle owocowe (np. mandarynka, banan z jogurtem naturalnym) i powinno być dobrze. Trzeba zawsze pamiętać, że organizm ma gdzieś swoje granice. Jeśli zajmowałabyś się tylko ćwiczeniem na siłowni to ok, ale zostają jeszcze inne zajęcia jak szkoła i praca. Ciała musi starczyć na oba :P

Odnośnik do komentarza

U mnie na zregenerowanie sił po sporcie najbardziej pomagają mi sesje w komorze hi-perbarycznej. Po tym czuje sie doskonale, organizm jest bardzo zregenerowany i mam du-żo więcej siły. Moge polecić miejsce gdzie chodzę Bio Life Medicine w Krakowie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...