Skocz do zawartości
Forum

Jonizacja wody


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnim czasem spotkałem się ze znajomym, który pokazał mi urządzenie do tzw. jonizacji wody. Podłącza się do ujęcia wody, do prądu, w środku przeprowadzane są procesy, które mają zmienić strukturę wody, tak by woda była zdrowsza, by usuwała wolne rodniki oraz wiele wiele innych rzeczy mi wymieniał w ramach zalet. Szukałem na YouTubie i tam jest bardzo dużo różnych filmów w temacie żywa woda, woda alkaliczna oraz jej zbawiennego wpływu, w tym nawet leczenie cukrzycy. Moje pytanie to czy ktoś wie coś w tym temacie, czy może mi coś powiedzieć konkretnego na temat tych jonizatorów? Czy warto inwestować w takie urządzenie? Tylko proszę o konkrety, a nie teksty w stylu - to bzdura, nie wierz w takie rzeczy, tyle to każdy może napisać. Chodzi o sensowne informacje.

Odnośnik do komentarza

z tego co sobie poczytałam na ten temat to cisną mi się na usta 2 pytania?
1. Jakim cudem oni otrzymują wodę kwaśną i zasadową, skoro piszą, że zachodzi elektroliza i jony ujemnie naładowane jak i te dodatnio zostają na odpowiednich elektrodach - czyli moim zdaniem dochodzi do procesu dejonizacji.
2. Idąc tym tropem proces dejonizacji, prowadzi do otrzymania wody pozbawionej jonów, a taka jest nie polecana, ponieważ może doprowadzić do pogłębienia się chorób serca, oraz biegunki. Tak więc nie wiem czy ta woda jest takla zdrowa.

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza

Z technicznego punktu widzenia wszystko jest ok, rozdział na poziomie jonowym można bardzo łatwo otrzymać za pomocą błon półprzepuszczalnych, więc to co piszesz w dwóch punktach nijak się ma do mojego pytania. Poczytaj najpierw na temat sposobu działania i budowy jonizatorów.

Moje pytanie dotyczy skuteczności działania wody alkalicznej na organizm i szukam potwierdzenia dla jej leczniczego/zbawiennego wpływu na organizm

Odnośnik do komentarza

Nie oburzam się, wątek założyłem nie po to, żeby omawiać techniczne możliwości jonizatorów, bo te są poprawne i mierzalne, co sam miałem okazję sprawdzić. Dodałem zdjęcie, żeby mniej więcej uzmysłowić Ci sposób działania. Wciąż pozostaje pytanie odnośnie skutecznego wpływu na zdrowie wody alkalicznej lub wody żywej...

monthly_2013_10/jonizacja-wody_1128.jpg

Odnośnik do komentarza

Odnośnie jonizatorów i ich wpływu na zdrowie znalazłem bardzo ciekawy artykuł, na temat zwalczania cukrzycy typu drugiego, okazuje się, że można ją skutecznie pokonać i to nie koniecznie z użyciem jonizatora (choć taki sposób jest łatwiejszy niż rygorystyczna alkaliczna dieta) - polecam, naprawdę warto, bo przecież wszyscy przy obecnym trybie odżywiania jesteśmy w grupie ryzyka

Odnośnik do komentarza

Znam kilka przypadków wyleczenia się z cukrzycy typu II dzięki wodzie alkalicznej. W tym moja mama;) piła codziennie wode, sama jej kupowałam jonizator ze sklepu osmoza i pilnowałam aby codziennie pila. Organizm odżył schudła, bo pojawiło się w niej więcej energii. No i wyniki po kilku tygodniach już jej się bardzo poprawiły.

Odnośnik do komentarza
Gość marekk99

Pomaga mi realnie woda alkaliczna. Mam ten jonizator sklep.halitus pl/urzadzenia-do-wody/2-ptv-kl-jonizator-wody-srebrna-elektroda.html. Wytłumaczę, z jakiego powodu warto zainwestować, oczywiście bez nacisków. Sam podejmiesz decyzję. Teraz w dietach kładzie się naciska na równowagę kwasowo-zasadową, a przyznam, że jonizator umożliwia najszybsze spełnienie tej normy. Zero zgagi, zero wzdęć, nawet jak przesadzisz od czasu do czasu z jedzeniem. Jonizator wody poprawił mi wyniki cholesterolu i trójglicerydów, a miałem wystrzelone mocno ponad normę. To tylko niektóre z najważniejszych zalet, ale najbardziej istotne dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...