Skocz do zawartości
Forum

Jak zwiększyć masę mięśniową?


Rekomendowane odpowiedzi

No przed pracą Robię sobie shake (twaróg chudy , banany płatki owsiane, woda/mleko ) mieszam blenderem i pije no i w normalnych daniach jak mięso płatki z mlekiem to tyle. Dajmy na to że idę do roboty na 13 do 22 to przerwę mam po 3/4 godzinach pracy (1 przerwę która trwa 30 min ) co na niej mógł bym zjeść bo chyba nie fast-foody ^^

Odnośnik do komentarza

witam na zwiększenie masy nie ma siły musisz jeść więcej niż twój bilans kaloryczny.Tak ok 5 6 posiłków.Postaraj się robić do pracy kanapki z filetem z kurczaka czy indyka z ciemnym pieczywem raczej staraj się unikać wędlin kupnych do takiej kanapki daj sałate jeszcze czy inne warzywa najlepiej zielone.Jak masz więcej czasu to do pojemniczka rób sobie kasze ryż albo makaron np z piersią polewaj to oliwą z oliwek. Pamiętaj że musisz dużo jeść jak nie ma innej możliwości lepiej jest zjeść nawet tego cheeseburgera (ale to juz skrajność i bardzo rzadko) niż nic.Pij dużo wody w pracy.Bierz też owoce najlepiej banany.Między posiłkami staraj się przegryzać suszone owoce np rodzynki.Na noc po pracy postaraj się zjeść chociaż serek wiejski z oliwą z oliwek albo tranem pzdr

Odnośnik do komentarza

Dobrym rozwiązaniem są zupy :) Ja tak robię biorę w termos zupę krem. Gotuje się je szybko, potem tylko miksuję, dobrawiam i wlewam do termosu. Możesz pic jako napój do tych kanapek np.
Moim takim przepisem to jest pomidorowa :)
Bierzesz udko, marchewki, pietruszkę, selera - czyli gotujesz rosół. ( ewentualnie jak naprawdę nie masz czasu to zrób bulion na kostkach np winiary) do tego dodaję pomidory ( świeże, a jak nie mam świezych to z puszki) łyzkę ketchupu, doprawiam ziołami prowansalskimi, solą, pieprzem. Gotuję to z 20 minut, potem wjmuje miesko ( możesz potem zrobić z nim sałatkę, albo wrzucić spowrtoem do zupy, jako wkładka miesna) miksuję wszysko blenderem, jak za rzadkie wyjdzie to dodaje troszczkę mąki. I gotowe :) Możesz dodać do tego śmietany:P

Odnośnik do komentarza

Witam mam nadzieje że zaczniesz rosnąć;) sam robię masę i idzie na tej diecie
Co do przepisów omlety jak najbardziej na śniadanie z rodzynkami,dżemem,miodem a nawet nutellą nie żałuj sobie śniadanie jest bardzo ważne i może być mocno kaloryczne.Polecam też placki owsiane.Mieszasz w blenderze ugotowane płatki owsiane górskie 2 jajka i 2 łyżeczki mąki miksujesz i z odrobiną tluszczu na patelni smażysz z tego placuszki po obu stronach aż będą złote ja je jem już 2 miesiąc :)Galaretki oczywiście szczególnie jak trenujesz.Pamiętaj żeby odrazu po treningu zjeść banana ,rodzynki miód czy jakieś węgle proste żeby uzupełnić glikogen w mięśniach pózniej tak godz po obiad bez tłuszczu bo się wolniej wchłania jedzonko. Możesz jeść zupy jak najbardziej.Co do przepisów ja jem prosto. Np tuńczyk z makaronem,pierś z kurczaka z ryżem dodawaj też warzywa do obiadów.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Aby zwiększyć masę mięśniową musisz obliczyć swoją podstawową przemianę materii, dzienne zapotrzebowanie energetyczne i wtedy kalorie trzeba zwiększyć.
Staraj się przed ćwiczeniami, o których piszesz jeść białko, a po ćwiczeniach węglowodany, aby uzupełnić glukozę i glikogen. Najlepiej wybierz się do dietetyka, który ułoży prawidłową, indywidualną dietę, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj może być tak że twoje mięśnie dużo się nie zwiększą a Ubiją :) Każdy ma inną przemianę materii u niektórych mięśnie się (pompują) a u niektórych po prostu ciało jest Zbite :) Cwicz co drugi dzień odżywiaj się zdrowo nie w MacDonalds' Pamiętaj 70 % to to jak się odżywiasz a 30% ćwiczenia regularne ale nie codzienne :) Polecam Na youtube ćwiczenia z Mel B :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...