Skocz do zawartości
Forum

Bardzo niska waga ciała


Gość metoyou

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mgr Karolina Lewandowska

Witam.
Według obliczeń BODY MASS INDEX (BMI) = 14,84 kg/m2 Twoja masa ciała jest za niska w stosunku do obecnie istniejących norm prawidłowej masy ciała. W związku z tym powinna Pani zwiększyć kaloryczność swojej diety, tak aby spełniała Pani walory smakowe, była łatwa i zbilansowana. Dlatego też, powinna się Pani jak najszybciej skontaktować ze specjalistą dietetykiem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 15 lat i mam ok. 180cm wzrostu, a waze okolo 64 kg. Ale nie widac po mnie zebym tyle wazył. Więc chce w naturalny sposob dobic do 70kg aby zaczac cwiczyc. I mam dylemat czy brac jakies bialko na mase czy nie.? Prosze o rady. ;)

Odnośnik do komentarza

Hej! Twoja waga jest całkowicie prawidłowa. Jeśli chcesz, sprawdź swoje BMI na stronie http://www.kardiolo.pl/bmi.htm. Rozumiem, że chcesz mieć więcej mięśni, ale do tego wystarczy aktywność fizyczna. W twoim wieku i przy twojej wadze polecam dietę bogatą w białko. Właściwie nie musisz się też ograniczać, jeśli chodzi o tłuszcze i węglowodany, ale białko jest niezbędne do wzrostu i budowy mięśni. Jedzenie bogate w białko to przede wszystkim mięso, ryby, rośliny strączkowe, nabiał. Nie zapominaj też o warzywach i owocach.

Odnośnik do komentarza
Gość Joanna Kraciuk

Witam, mam 17 lat, przy wzroscie 170 cm waze 65 kg. Trenuje 2x w tygodniu, codziennie ide spacerem 30 min ze szkoly, mimo tego mala oponke na brzuchu i troszke grube nogi... Chcialabym schudnac tak do 58 kg, jak zrobic to zdrowo, nie obciazajac i glodujac organizmu ?

Odnośnik do komentarza
Gość Gryzaczek20

Mam 20 lat, 164 cm wzrostu i ważę 67 kilogramów. Mam budowę ciała typu gruszki. Od 3 tygodni uprawiam aerobic. Raczej wiodę siedzący tryb życia, ale często spaceruję. Chciałabym schudnąć 8 kilogramów. Od 2 miesięcy nie spożywam żadnych słodyczy, nie słodzę napojów, nie jadam tłustych rzeczy. Spożywam produkty bogate w białko i błonnik. Moja waga jednak ani drgnie, także mierząc się centymetrem nie zauważyłam żadnej różnicy. Jak mam się odżywiać, aby moja waga wreszcie zaczęła spadać? Jak potem ją utrzymać? Dodam jeszcze, że moja waga i rozmiar, prócz drobnych wachań plus minus 1 kilogram nie zmieniła się od 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Gość TakaMała

Jak powinien wyglądać zdrowy jadłospis nastolatka na każdy dzień ? Proszę o rozpisane przykłady czyli np co można na śniadnie,kolacje itp. Dodam ze malo sie ruszam (tylko wf 3 razy w tyg.) gdyż mam dużo zajęć i mało czasu. Słodyczy nawet teraz nie jadam i lubie wszelkie owoce i warzywa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...