Forum Żywienie i fitness

Pomysły na niskokaloryczne śniadania i kolacje

milika

milika

Mam problem wlasnie z tymi dwoma posilkami. Nie wiem co mam wtedu jesc (moze inaczej wiem ale koncza mi sie pomysly ). Obecnie na śniadania jrm owsianki, kanapki, omlety i to w zasadzie tyle. Nie wiem co moglabym jeszcze wtedy jesc. Jezeli chodzi o kolacje to tez jest to np kanapka, jogurt badz pomidory z feta( wiem ze feta jest kaloryczna wiec daje jej bardzo malo tylko dla smaku). czasami zrobie sobie omlet z cukinii i tyle. Staram sie pozbyc zbednych kg dlatego proszę o niskokaloryczne potrawy.

Pozdrawiam

94252 milika Kobieta, 23 lata, Zamość

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Elllena

~Elllena

musli z mlekiem. Tylko że uważaj na owoce w musli a były suszone, nie kandyzowane, unikaj tych z kawałkami czekolady.
Oprócz tego możesz jeść pastę jajeczną, pastę z białego chudego sera i wędzonej makreli, różnego rodzaju sałatki np z jajkiem, pomidorem i sałatą lodową.

Lady in Red

Lady in Red

ja od siebie mogę dodać koktajle :D Jesli masz blender to bierzesz banana, brzoskwinię i szklankę jogurtu lub maślanki albo kefiru i misujesz to wszystko na gładko. Potem możesz dosypać sobie płatków owsianych. Pycha. I za każdym razem możesz używać innych owoców.

85106 lady-in-red Kobieta, 27 lat, Wejcherowo
Khaleesi

Khaleesi

Sałatki i pasty różnego rodzaju: jajeczne, z tuńczyka, z wędzonej makreli, z łososiem... Mozliwości jest bardzo dużo

99816 khaleesi Kobieta, 32 lata, tam gdzie serce moje
~Rzekotka

~Rzekotka

Twarożki :) Kup sobie chudy twaróg, dodaj troszkę jogurtu do niego, i wkrój co Ci się podoba np koperek, rzodkiewkę, ogórka czy cokolwiek innego. Osobiście polecam Ci twarożek z orzechami.

hanka123

hanka123

Ja bym poszła w stronę różnorodnych sałatek albo ciekawych past na kanapki, np. tuńczykowych, jajecznych itp. Omlet to dobry pomysł, podobnie np. placuszki z cukinii albo plastry cukinii w przyprawach albo frytki z cukinii (w ogóle cukinia to świetne warzywo :D), polecam także pasztet z cukinii - zdrowy i pyszny. Ale to raczej na kolacje. Na śniadanie musli, owoce z jogurtem naturalnym (polecam "bieluch" mi najbardziej smakuje ze wszystkich naturalnych), warzywa pokrojone w paski (marchewka, ogórek, seler). Na kolacje możesz też zjadać dietetyczną tortillę. Albo jajka faszerowane - trochę więcej pracy przy nich, ale możesz zrobić więcej i mieć na następy dzień np. na śniadanie.

58 hanka123 Kobieta, 37 lat, Warszawa
Brawurka

Brawurka

na kolację nie powinno się jeść węglowodanów, najlepiej samo białko wcinać

96601 brawurka Kobieta, 33 lata, Lubelskie
milika

milika wpis edytowany

dziękuję bardzo za wszystkie pomysły! :)

94252 milika Kobieta, 23 lata, Zamość
Pajka88

Pajka88

Ja na kolacje bardzo często robię serek wiejski + warzywa ewnetualnie ryba. Fajne połączenie. Serek + papryka + pomidor + tuńczyk , pieprz i sól. Szybko i smacznie :)

201999 pajka88 Kobieta, 30 lat, Kalisz
~LidiaRotacka

~LidiaRotacka

Przerzuciłam się na pudełka ze dwa miesiące temu i bardzo mi pasuje taki system. Na pewno oszczędność czasu a druga sprawa, że zdrowiej na tym wychodzę. Mam pudełka z jedzeniem bezglutenowym, codziennie rano dostawa do domu, mogę polecić. Na stronie https://www.wygodnadieta.pl/ są ceny i opisy konkretnych zestawów. Dobra obsługa, nie mam problemów z kontaktem.