Forum Żywienie i fitness

Spożywanie samych warzyw i owoców

~shedve

~shedve

Witam,
Chciałam zapytać experta czy jedzenie warzyw i owoców( wszystkich), ryb, jajek oraz mięsa może mieć zły wpływ na zdrowie? Odchudzałam się przed dłuższy czas jedząc same owoce i warzywa przez 2 miesiące, po tym do diety wprowadziłam ryby, jajka i mięso. Chodzi o to, iż zatrzymała mi się mimo to miesiączką, mam straszne bóle brzucha, a wydalenie wzrosło o 300%. Oczywiście wiem ,iż powinnam udać się do lekarza i to zrobię, tylko zastanawia mnie, czy naprawdę jedzenie warzyw, owoców, jajek oraz mięsa (wyeliminowanie chleba, makaronów, sosów, słodyczy) mogł omieć aż tak zły wpływ? Podobno istnieją extremalni wegetarianie, którzy nawet jajek nie jedzą. Często w kolorowych "pismakach" można przeczytać, iż niektróre osoby rzekomo spożywają tylko warzywa. Ja jadłam ich naprawdę bardzo dużo, przynajmniej 1500kcal dziennie. Teraz mam okropne wzdęcia i bóle pod żebrami a usg niczego nie wykryło. Czy należy dodać jednak do mej diety produkty "mączne" ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Tańcząca wariatka

Tańcząca wariatka

tak się czasami dzieje jak odstawisz węglowodany, których głównym źródłem są produkty mączne. Wzdęcia mogą powodować owoce i niektróre warzywa. Moim zdaniem wszystko powinno się wyrównać jak wprowadzisz choć trochę węglowodanów.

85040 tanczaca-wariatka Kobieta, 29 lat, Kraków
~Jasmi

~Jasmi

Może piłas zbyt mało wody. Po za tym zbyt dużo błonnika tez jest niezdrowe

Duszka

Duszka

co za dużo to niezdrowo. Każda frakcja naszego pisłku pełni jakaś określoną rolę i nie można się jej nagle pozbawiać. Nawet przy diecie powinno się jeść węglowodany , tylko nie proste a złożone.

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=15765305e3f9196c7.png
http://slubowisko.pl/suwaczek/2005-07-12/od-naszego-slubu-minelo-juz.png

99519 duszka Kobieta, 36 lat, Lubartów
~Totrek

~Totrek

jedzenie samych owoców jest niezbyt zdrowe bo one mają dużo cukru i łatwo można po nich przytyć lub nabawić się cukrzycy

~darek13

~darek13

Od 3 lat jestem na owocach i warzywach surowych do tego 3x w tygodniu ciężkie treningi robione na intermittent fasting i nigdy w życiu nie czułem się lepiej pomimo moich 52 lat. Wydolność 30 latka trening w tej grupie wiekowej, schudłem 23 kg żadnych problemów zdrowotnych.

~dla autorki

~dla autorki

wyguglaj Piramidę Zdrowia na www.vademecum-zdrowia.cba.pl Notabene, organizm by sprawnie funkcjonować musi w odpowiednich proporcjach spożywać różne produkty zawierające witaminy, białko, tłuszcze, sole, wodę. Poza tym, by przyswajalność była poprawna i nie powodowała zbędnego tycia, to powinien być wysiłek fizyczny, ale rekreacyjny. Wszystko znajdziesz na vademecum zdrowia.

wyman.antonia

wyman.antonia

warto wprowadzić do diety bezglutenowe węgle - kasza jaglana, gryczana, ryż, itd.

255812 wyman-antonia Mężczyzna, 23 lata, Katowice