Skocz do zawartości
Forum

Spożywanie samych warzyw i owoców


Gość shedve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałam zapytać experta czy jedzenie warzyw i owoców( wszystkich), ryb, jajek oraz mięsa może mieć zły wpływ na zdrowie? Odchudzałam się przed dłuższy czas jedząc same owoce i warzywa przez 2 miesiące, po tym do diety wprowadziłam ryby, jajka i mięso. Chodzi o to, iż zatrzymała mi się mimo to miesiączką, mam straszne bóle brzucha, a wydalenie wzrosło o 300%. Oczywiście wiem ,iż powinnam udać się do lekarza i to zrobię, tylko zastanawia mnie, czy naprawdę jedzenie warzyw, owoców, jajek oraz mięsa (wyeliminowanie chleba, makaronów, sosów, słodyczy) mogł omieć aż tak zły wpływ? Podobno istnieją extremalni wegetarianie, którzy nawet jajek nie jedzą. Często w kolorowych "pismakach" można przeczytać, iż niektróre osoby rzekomo spożywają tylko warzywa. Ja jadłam ich naprawdę bardzo dużo, przynajmniej 1500kcal dziennie. Teraz mam okropne wzdęcia i bóle pod żebrami a usg niczego nie wykryło. Czy należy dodać jednak do mej diety produkty "mączne" ?

Odnośnik do komentarza

Od 3 lat jestem na owocach i warzywach surowych do tego 3x w tygodniu ciężkie treningi robione na intermittent fasting i nigdy w życiu nie czułem się lepiej pomimo moich 52 lat. Wydolność 30 latka trening w tej grupie wiekowej, schudłem 23 kg żadnych problemów zdrowotnych.

Odnośnik do komentarza
Gość dla autorki

wyguglaj Piramidę Zdrowia na www.vademecum-zdrowia.cba.pl Notabene, organizm by sprawnie funkcjonować musi w odpowiednich proporcjach spożywać różne produkty zawierające witaminy, białko, tłuszcze, sole, wodę. Poza tym, by przyswajalność była poprawna i nie powodowała zbędnego tycia, to powinien być wysiłek fizyczny, ale rekreacyjny. Wszystko znajdziesz na vademecum zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Gość jedzcozdrwe

Dokładnie, świeże warzywa to podstawa, dlatego ja kupuję ze sprawdzonego źródła Macpol (Gołuchów) https://www.macpol.eu/, od nich wiem, że to co jem jest świeże, bez sztucznych nawozów i po prostu zdrowsze niż to co jest w sklepach. Bardzo polecam, bo ja widzę różnicę w zapachu i smaku tych warzyw i już nie wrócę do marketowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...