Skocz do zawartości
Forum

Zatrzymanie się wagi podczas odchudzania


Gość Gryzula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 13lat i 168 cm wzrostu, aktualnie ważę 56,4kg. Pewnego dnia, na początku maja zauważyłam na swoich udach i "schabach" początki rozstępów, załamałam się i od tam tej pory postanowiłam zacząć się odchudzać. Jak dotąd schudłam 11,4kg i chcę jeszcze zrzucić 6kg , niestety od jakiś 3tygodni moja waga ani drgnie,a jem tak jak zawsze i ruszam się tyle co zwykle...Czy to jest normalne?Co mam zrobić,aby zacząć dalej chudnąć?Bardzo proszę o odpowiedź!;)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ważysz w tej chwili około 56kg, to zdecydowanie lepiej dla Ciebie przy Twoim wzroście 168cm nie chudnąć dalej. Młode kobiety nie powinny przesadzać z odchudzaniem, ponieważ zbyt niska zawartość tkanki tłuszczowej wiąże się z zaburzeniem pracy hormonów, może zatrzymać się lub rozregulować okres, a w przyszłości istnieje ryzyko problemów z zajściem w ciążę. Przy niskich zawartościach tkanki tłuszczowej organizm może blokować dalsze chudnięcie. Najlepiej, abyś zrezygnowała z odchudzania na rzecz utrzymania wagi i dbaniem o właściwe i racjonalne odżywianie się. Jest ono ważne, ponieważ Twój organizm jest teraz w trakcie procesu dojrzewania. Pamiętaj szczególnie o spełnianiu zapotrzebowania na wapń, dla zdrowych i mocnych kości. Najlepiej przyswajalny wapń znajdziemy w mleku i jego przetworach. Poza tym menu powinno obfitować w warzywa, owoce, chude mięso i ryby. Złota zasada, żeby utrzymać wagę, to regularne jedzenie posiłków co 3 godziny, zaczynając od śniadania, a kończąc na lekkiej kolacji 3 godziny przed snem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...