Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie przez jazdę na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Dżem dobry!
Zastanawiam się, czy ktoś z Was próbował schudnąć jeżdżąc na rowerze. Od jakiegoś czasu próbuję pozbyć się boczków. Jem normalnie, staram się zdrowo odżywiać, dziennie zjadam ok 1600kcal. Próbowałam się zmotywować do ćwiczeń w domu, ale nie przepadam za tym. Postanowiłam, że kupię rower i będę jeździć na rowerze, bo sprawia mi to radość. Moje pytanie: jak jeździć? ile jeździć? Przed studiami robiłam codziennie lub co 2 dni kolo 50-60 km (wtedy jeszcze nie miałam się z czego odchudzać, ale fajnie wyrzeźbiłam sobie ciało). Czy jest szansa, że jeżdżąc codziennie (<3 sama przyjemność) uda mi się trochę spalić?

All this pain is an illusion.

Odnośnik do komentarza

Witam,

oczywiście, jazda na rowerze jak najbardziej sprzyja redukcji masy ciała, a raczej tkanki tłuszczowej, ponieważ ten rodzaj aktywności fizycznej ma również wpływ na wzrost masy mięśniowej (a już na pewno przy dystansach rzędu kilkadziesiąt kilometrów),która to waży więcej niż tkanka tłuszczowa. Na wadze możemy zatem nie zauważyć wielkiej różnicy,ale ciało na pewno stanie się jędrniejsze, bardziej wysportowane, ładnie wyrzeźbione.
Ps. w czasie jazdy na rowerze spalamy około 300kcal/10km.

Jednakże nieodzownym elementem pracy nad ciałem jest również odpowiednio zbilansowana dieta, która niezmiernie ważna jest, w przypadku, gdy uprawiamy sport.

Pozdrawiam i życzę siły do pedałowania:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...