Skocz do zawartości
Forum

Jaki sport uprawiać przy diecie na przyrost masy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ćwiczeniami najlepiej rozbudowującymi mięśnie są ćwiczenia siłowe. Jeśli zależy Ci na tym, warto wybrać się na siłownię i zaczerpnąć konkretnych informacji od trenera.
Oczywiście bieganie, czy pływanie również w pewien sposób rozbudowują partie mięśniowe, jednakże wyłącznie taki rodzaj aktywności fizycznej nie sprzyja raczej szybkiemu wzrostowi masy ciała.

Co do gainerów - odżywki te powinny być stosowane ewentualnie jako uzupełnienie zwyczajnej diety. Podstawą odżywiania są naturalne artykuły spożywcze i to one są bardzo ważnym elementem nabierania masy ciała. Odżywki węglowodanowe, czy białkowe mają służyć jedynie jako dodatek w momencie gdy wraz z dietą ciężko osiągnąć określone efekty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz przybrać na wadzę to powinieneś w pierwszej kolejności dużo jeść. Polecam jeść produkty spożywcze, które zawierają dużo białka czyli białka jaj, piersi z kurczaka itd. możesz ewentualnie wspomagać się naturalnym białkiem serwatkowym, jednak należy pamiętać, że to nie zastępuje naturalnej diety i jest tylko dodatkiem. Siłownia to podstawa, żeby budować masę mięśniową. W internecie znalazłem przykładową rozpiskę na masę: http://poradniktreningowy.pl/jaki-jest-najlepszy-trening-na-mase-miesniowa/. Możesz także poszukać innych, które są bardziej dostosowane do Twoich indywidualnych wymagań lub wynająć trenera, który da Ci rozpiskę i doradzi w ewentualnych sprawach związanych z budowaniem masy.

Odnośnik do komentarza

Jasne, że tak:
https://swiatsupli.pl/pl/21-odzywki-bialkowe

Ale pod warunkiem, ze ćwiczymy. I to cwiczymy regularnie.Liczy się równeiż to jakie mamy dobre ćwiczenia. Tak więc jesli nie mamy w tym wiedzy, polecam zdecydować się na pomoc trenera, ewentualnie zapytać się o ustalenie treningu na forum kulturystycznym.

Odżywki białkowe sa pomocne w procesie tworzenia mieśni, szczególnie jeśli nie mozemy dostarczyć odpowiedniej ilośći białka z pożywieniem.

Plus na pewno jest taki, ze jest to smaczne (w sklepie znajdziecie wiele smaków).

Odnośnik do komentarza

Wielu z Was pisze o odżywce białkowej https://www.trec.pl/odzywki-i-suplementy/odzywki-bialkowe/ Odżywka białkowa jako suplement diety ma pomóc dostarczyć nam odpowiednią ilość białka w dziennym zapotrzebowaniu. Każdy z nas go potrzebuje, więc musimy tylko odpowiednio dopasować i obliczyć, czy w pożywieniu dostarczamy wystarczającą jego ilości. Jeśli nie możemy dostarczyć odpowiedniej ilości białka z jedzenia (głównie z mięsa), można sięgnąć po prostą i łatwą w przygotowaniu odżywkę białkową, która szybko uzupełni niedobory na ten makroskładnik. 

Odnośnik do komentarza

Kwestia indywidualna, ale jeśli odżywianie jest dobre, to dodatkowo wystarczy kreatyna. Ja kiedyś jadłem wszystko co było możliwe w sklepach do kupienia i nie miałem dobrych efektów, dopiero jak ogarnąłem żarcie to zacząłem robić wyniki, więc najważniejsze skupić się na jedzeniu, a z perspektywy czasu suple to może 1% wynik. Jeśli jednak chcecie juz wprowadzić odżywki, zerknijcie sobie do tego sklepu https://supleprofit.pl/ Bo możęcie liczyć tam na fachowe doradztwo w zakresie tego, co wybrać. W sklepie podpowiedza jakie suple są najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
Gość Ikajanas

Ja polecam spróbować pole dance, aerial hoop, szarfy, może exotic pole dance i wszystkie temu pokrewne sporty. Sama wręcz niecierpiałam sportu, a teraz nie potrafię wyjść ze studia, a na każde nowe zajecia wręcz piszczę  i tu nie ma znaczenia ile ważysz, czy jesteś silna (ja nawet jednej pompki nie potrafiłam zrobić, nie wspominając o podciąganiu)

Polecam zastanowić się też nad tenisem:

https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html

Sport bardzo fajny a jak możesz zobaczyć sobie tutaj , akcesoria nie są drogie. 

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim nadwyżka kalorii, musisz jeść więcej niż Twoje zapotrzebowanie kaloryczne oraz co ważne tak, aby w diecie ilość białka wynosiła od 1,8-2,5 grama na każdy kilogram masy Twojego ciała. Białko to najważniejszy makro składnik do budowy tkanki mięśniowej, bez białka nawet po najcięższym treningu mięśni nie zbudujesz, a wręcz przeciwnie stracisz część obecnych. W zależności od tego jakie ćwiczenia będziesz wykonywał to odpowiednie mięśnie będą stymulowane do wzrostu. Najlepszym rozwiązaniem byłaby oczywiście siłownia i dobrze ułożone ćwiczenia przez doświadczonego trenera personalnego i niekoniecznie musi być to siłownia, może być crossfit, ale najważniejsze to większe obciążenie i mniej powtórzeń. 
PS. Gainery sobie odpuść, szkoda pieniędzy, gainer to nic innego jak odżywka białkowa i carbo.

Odnośnik do komentarza

 

Jako były piłkarz (z bardzo szczupłą i smukłą sylwetką), z czystym sumieniem mogę polecić Ci 3 rzeczy, które sprawiły, że przybrałem na wadze i zbudowałem swoją wymarzoną sylwetkę. 

Po pierwsze polecam Ci odpowiednią dietę złożona z tego, czego tak naprawdę potrzebuje Twój organizm.
Po drugie ruch. Siłownia się bardzo dobrze sprawdza ale wspomniałeś, że wolałbyś coś innego. Zatem proponuje Ci treningi MMA. Treningi MMA to zrównoważona aktywność fizyczna, z ćwiczeniami dostosowanymi do Ciebie. Jest to aktywność, która angażuje wiele mięśni w naszym ciele. Dzięki niej w dużej mierze osiągnąłem wymarzoną formę fizyczną. 

I po trzecie, według mnie najbardziej kluczowe są odpowiednie odżywki gainery (właśnie te, o które pytałeś). To one są stymulatorem rozbudowy mięśni, dbają o zachowanie odpowiedniej ilości składników budulcowych, dzięki czemu zbudowana przez Ciebie tkanka mięśniowa podczas treningu, nie rozpada się. ? Ja akurat od 2 lat korzystam niezmiennie z tych samych odżywek firmy black friday gainery , którą polecił mi mój trener MMA.  

Edytowane przez cormier.wilton
Odnośnik do komentarza

Trening siłowy będzie tutaj bardzo ważny, nie musi to być jednak klasyczna siłownia. 

Ważne aby pojawił się mocny bodziec. To może być rugby, trening typu strong man, trójbój lub dwubój. 

Dieta będzie najważniejsza i nadwyżka kaloryczna oczywiście nie zapominając o białku. 

Odżywki typu gainer nie są niezbędne i najważniejsze. Nie są też ideałem jeśli chodzi o zdrową żywność.

Trener Personalny w Fit Iron Trenerzy Personalni

Prowadzi sklep ze zdrową żywnością: https://fitironsklep.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...