Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć 10 kilo przed wakacjami?


Gość grubasss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem chłopakiem mam 16 lat 175cm i warze 75kg
chciałbym jak najszybciej zrzucić na wadze przed wakacjami.
Mam dość przezywania mnie grubasem i naśmiewania się z mojego brzucha . Od jakiegoś czasu staram się zdrowiej odrzywaić i mało jeść, wpijam 2 litry wody dziennie, staram się regularnie ćwiczyć w domu (brzuszki, przysiady, pompki i podnoszenie hantli). I zastanawiam się czy prowadzac taki tryb życia uda mi się schudnąć przed wakacjami ale nie jestem tego pewien. Podpowiedzcie może jak powinien się odrzywaic i co robie zle. Dodam jeszcze ze jem 2 posiłki dziennie śniadanie i obiad.

Odnośnik do komentarza

Powinneś jeść 4 posiłki dziennie, ale małe, a w między czasie owoce, warzywa. Dobrze, że ćwiczysz i pijesz dużo wody. Odmów sobie słodyczy, pij zieloną herbatkę bez cukru.
Możesz pojezdzić na rowerze. Myślę, że napewno uda Ci sie zrzucić zbędne kilogramy, efekt napewno będzie. Ale pamiętaj wszytsko ze zdrowym rozsądkiem. A i nie jedz wieczorami, najpóźniej do 18,19 max.

A od kiedy zacząłeś się odchudzać?

Odnośnik do komentarza

Witam,

jeśli zależy nam na redukcji masy ciała, to powinniśmy stosować się do kilku prostych zasad, a efekty na pewno się pojawią:
- w ciągu dnia spożywamy 5, a nawet 6 posiłków - to pozwoli na utrzymanie metabolizmu na wysokim poziomie i przyspieszy tempo przemiany materii
- ważne jest aby te posiłki były lekkie, małe objętościowo (znacznie lepiej jest jeść małe porcje a częściej)
- najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie (jeśli nie zjemy śniadania to tempo przemiany materii spada już na cały dzień, mamy również gorsze samopoczucie, a organizm jest słabszy, bo już od samego rana nie dostarczamy mu energii na rozruch:) )
- ostatni posiłek spożywany na 2-3 godziny przed snem (w nocy organizm ma wypoczywać, a nie zajmować się trawieniem zalegającej w naszym żołądku kolacji)
- posiłki powinny być niskokaloryczne i lekkostrawne - rezygnujemy z rzeczy smażonych, obfitujących w tłuszcz, produktów będących źródłem cukru i produktów wysokoprzetworzonych (z jadłospisu wykluczamy głównie: słodycze,chipsy i inne słone przekąski, fast-foody, mięsa smażone, tłuste sery żółte i topione, tłuste wędliny)
- do jadłospisu wprowadzamy warzywa i owoce, jasne pieczywo zastępujemy ciemnym, z mięs wybieramy te chude gatunki - drób, chude wędliny jak polędwica, ciemne kasze, makaron ciemny, brązowy ryż, ryby, chude mleko i jego przetwory)
- staramy się spożywać około 2L wody dziennie, tak jak to robisz:) możemy popijać także świeże soki owocowe/warzywne (jednakże warto zwrócić uwagę, czy nie są dosładzane)
- nieodzownym elementem redukcji masy ciała jest aktywność fizyczna. Zalecane są ćwiczenia o średnim poziomie natężenia, jednakże długotrwałe - nordic walking i spacery, pływanie, jazda rowerem, na rolkach, basen, bieganie. Oczywiście brzuszki, przysiady, pompki, ćwiczenia z hantlami także na pewno dadzą pozytywny efekt, uważaj jednak na to, czy ćwiczenia wykonujesz poprawnie, aby nadmiernie nie obciążać stawów, ponieważ jesteś w wieku, w którym nadal rozwijasz się i rośniesz.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

odchudzałem się jakoś 2/3 tygodnie przed świętami ..ale na święta mnie już zmuszali dojedzenia wiec trochę odpuściłem dietę ale teraz znowu się biorę za siebie. Czyli jak mam jeść te 4 posiłki to zakładam ze powinienem jeść :
-o 7:00 snidanie przed szkola (kromka chleba z szynka drobiowa)
-ok 11/12 w szkole kolejna kromka chleba
-o 15/16 obiad(mniej niż zwykle mniej więcej o polowe)
- o 18 jakis serek naturalny.
Tak? dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałam 4 posiłki to nadal trochę za mało. Zalecane jest spożywanie 5 posiłków.
- śniadanie przed zajęciami obowiązkowo - ciemne pieczywo z chudą wędliną/twarogiem z rzodkiewką, szczypiorkiem/owsianka, hebata zielona/naturalny sok owocowy lub warzywny
- w szkole II śniadanie - też jakaś kanapka z ciemnego pieczywa/sałatka owocowa/jogurt z owocami czy orzechami/sok owocowy/warzywny
- po powrocie do domu obiad - ciemny ryż/kasza/ciemny makaron z warzywami gotowanymi na parze lub smażonymi bez dodatku tłuszczu lub z dodatkiem oliwy z oliwek/kurczak w ziołach pieczony w piekarniku lub grillowany/ryba w ziołach zapiekana/ sok
- podwieczorek - jakaś przekąska w postaci owocu, sałatki owocowej, jogurtu itp
- 2-3 godziny przed snem lekka kolacja - sałatka, kanapki/herbata zielona/sok

Nie można zapominać o odpowiedniej ilości napojów, najlepiej w postaci wody mineralnej, a także o różnych rodzajach aktywności fizycznej - minimum 40 minut w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje...postaram sie to zastosować w życie i jadać regularnie w miarę. Myślę ze najgorzej będzie u mnie z tym obiadem bo cieczko mi bd namówić mamę na coś prócz ziemniaków ale spróbuje :D

Mam nadzieje ze mi sie uda :) jeszcze teraz robi sie ciepło to jeszcze będę biegać. Dziękuje za rady :))

Odnośnik do komentarza

Jeśli poprosisz mamę i uzasadnisz swoją prośbę chęcią zmiany nawyków żywieniowych i ogólnie stylu życia na zdrowszy to mama na pewno Cię w tym wesprze i pomoże chociażby gotując ciut zdrowiej. Przy okazji sama na pewno na tym skorzysta! :)

Jeśli chodzi o zupy - najlepiej unikać tych gotowanych na mięsnych wywarach/na rosole (niestety większość zup jest gotowana na bazie rosołu), zup zaciąganych mąką, zabielanych śmietaną - wnoszą one wiele kalorii i tłuszczu. Najlepiej jest po prostu ugotować wywar warzywny (mieszankę warzyw do zupy , może być mrożona, wrzucamy do zimnej, osolonej wody i gotujemy aż warzywa zmiękną, przyprawiamy do smaku ziołami(staramy się nie dodawać przypraw typu Vegeta, ponieważ to praktycznie sama sól). Kiedy warzywa zmiękną dodajemy łyżkę masła i gotujemy jeszcze chwilę. Masło nada zupie intensywnego smaku. Do smaku można dodać świeży, posiekany koperek. Smacznego! :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuje :) wiele mi pomogliście.
Mam nadzieje ze mama zrozumie i ze tez zacznie lepiej trochę gotować.

Postaram się wszystko zastosować w życie i schudnąć. I tak jak mówiliście przede wszystkim zdrowo :)

Trzymajcie kciuki żeby mi się udało ; ))

Odnośnik do komentarza

Zapytaj się lekarza, czy w Twoim wieku mógłbyś zacząć stosować pewne suplementy diety. Oczywiście powinny one być stosowane według zaleceń w instrukcji oraz łączone z ćwiczeniami fizycznymi i zrównoważoną dietą. Takich suplementów na rynku jest bardzo dużo, choćby produkty z zielonej kawy. Tego typu preparaty świetnie wzmacniają efekt zwiększonej aktywności fizycznej oraz diety, jednocześnie eliminują efekt "jojo". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...