Skocz do zawartości
Forum

Duży brzuch po jedzeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze wydawało mi się naturalne, że gdy się najem brzuch musi przybrać na objętości. Ostatnio jednak zaczęłam się zastanawiać czy tak musi być. Czasem, gdy zjem np. obiad to wręcz czuję się jakbym była w ciąży.. A nie obżeram się. Myślałam, że może wynika to trochę z faktu, że szybko jem, ale z drugiej strony czy to może mieć jakiś wpływ? Zależy to może od metabolizmu? Czy jest to zupełnie normalne i nie można tego zmienić? Bo szczerze mówiąc czasem nawet nie chcę ubierać obcisłej bluzki do koleżanki na urodziny, bo wiem, że gdy zjem kawałek ciasta i np. jakąś kanapkę to urosnę jak balon...

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Spróbuj kilku sztuczek, może ci pomogą :
1 jedz powoli, im szybciej jesz tym więcej powietrza łykasz i wmagasz ewentualne wdęcia.
2. nie pij albo ogranicz napoje gazowane
3. Unikaj kapusty, grochu, fasoli, brokułów, kalafiora, jabłek, brukselki i warzyw wzdymających.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
czy są jakieś szczególne produkty, po których zjedzeniu masz wzdęcia? Lub czy występują równocześnie inne dolegliwości?

Tak jak już wspomniał mój poprzednik:
- podczas jedzenia nie śpiesz się, jedz w spokoju
- wyeliminuj napoje gazowane
- ogranicz spożycie warzyw kapustnych, strączkowych - jednak najpierw obserwuj swój organizm po ich zjedzeniu

a dodatkowo:
- ograniczyć spożywanie produktów tłustych i ciężkostrawnych
- jeśli pijesz alkohol czy kawę - również ogranicz ich spożycie
- wzbogać spożywane posiłki w przyprawy, np: koperek, tymianek, majeranek
- pij miętę czy rumianek

Spróbuj również zwiększyć aktywność fizyczną - ruch wspomaga perystaltykę jelit.
Wzbogać dietę również o produkty takie jak: kefir, maślanka, jogurt naturalny

Zastosuj się do powyższych rad i cały czas obserwuj jak Twój organizm się zachowuje

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nie zwróciłam uwagi po jakich produktach mam wzdęcia. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to jej mam pod dostatkiem, ponieważ regularnie trenuję.
Na pewno mogę zacząć jeść wolniej, ponieważ zazwyczaj jem szybko, bo tak po prostu jem. Od jakiegoś czasu wyeliminowałam już napoje gazowane.
Alkoholu ani kawy nie spożywam.
Mam nadzieję, że stosując się do rad zlikwiduję ten nieprzyjemny problem.
Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem 16 laetnią dziewczyną, mam problem z moim brzuchem już od dłuższego czasu, a mianowicie jest on duży, zaokrąglony, razem z podbrzuszem. Nie sądze, żeby byly to zaparcia, ponieważ wypróżniam się codziennie. Z głodu też to nie jest ponieważ jem ~2000 kalorii dziennie, z tym, że to głównie białko. Mam nadzieję, że to nie jest tłuszcz, ale ręce, ramiona mam chude, nawet widać mi żebra, tylko ten brzuch mam jak u baby w ciąży :( Jak mam sobie poradzić z tym problemem? Udać się do lekarza? Zmienić dietę? Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza

A masz tak cały czas, czy tylko po posiłkach? Jeśli ta druga opcja to też mam taki problem, moja kuzynka, mama tak samo - ogólnie szczupłe z nas kobiety, ale po jedzeniu lub już nawet w trakcie, czy pod koniec posiłku spokojnie wyglądamy na baby w ciąży (tej mojej kuzynce to nawet raz jakaś babcia miejsca w autobusie ustąpiła, bo myślała, że w ciąży, a ona po obiedzie, więc sobie wyobraź jaki to musi być bęben...). Też nie wiem, czego to jest wina, jak zjadam mało to faktycznie ten brzuch jest mniejszy, ale z kolei wtedy za godz jestem głodna, a przecież nie będę co godzinę posiłków jadła :/

Odnośnik do komentarza

Wzdęć nie mam, zaparć też nie mam, bo się codziennie wyprózniam. Nie jem zbyt dużo warzyw, a pije też mało, bo właśnie po piciu czuje sie taka pelna i brzuch mi jeszcze bardziej rosnie. Po jedzeniu także. Rano na przykład jak jestem głodna to jest ok, ale potem to masakra :/ Planuję udać się do dietetyka w najbliższym czasie, moze on coś doradzi..

Odnośnik do komentarza

Też mam taki problem. Mam 24 lata po każdym jedzeniu ,nawet gdy bardzo mało jem robi mi się wielki twardy brzuch. Nawet po wypiciu wody tak jest. Ogólnie jem zdrowo,przerzuwam pokarm dobrze i nie połykam powietrza w trakcie jedzenia,do tego ćwiczę i jestem aktywna fizycznie,a nadal się męczę z tym brzuchem. Nie wiem co mam już zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...