Forum Żywienie i fitness

Jak poprawić wygląd swojego ciała?

ChciałabymByćKimśInnym

ChciałabymByćKimśInnym

Witam, mam problemy ze stanem skóry swojego ciała. Ważę 50kg mając 157cm wzrostu, często zdarzają się u mnie wahania wagi, a na skórze łatwo pojawiają się rozstępy bo nie mam rozciągliwej skóry (nie rodziłam jeszcze dzieci, mam 20 lat), jem raczej nieregularnie, czasem jestem w stresie i potrafię schudnąć w tydzień parę kg... mimo szczupłej sylwetki mam niejędrne piersi, nieco obwisłe pośladki i na dole brzucha fałdkę która nieważne ile ważę nie chce zniknąć.... jak mogę pozbyć się fałdki na brzuszku, ujędrnić piersi i pupę? Wolałabym ćwiczenia w zaciszu domowym, wstydze się biegać na ulicy, ile trzeba ćwiczyć, ewentualnie jakie ćwiczenia. Jeśli chodzi o dietę nie zależy ona ode mnie...zazwyczaj w domu w lodówce jest dużo zółtego sera, wędliny itd.

90519 chcialabymbyckimsinnym Kobieta, 26 lat, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Sha sha

~Sha sha

ser zółty to raczej odstaw bo on jest mocno kaloryczny, przerzuć się na biały chudy twarożek. Musisz zacząć jeść regularnie, co 2-3 godziny tak by organizm przeszedł z trybu oszczędzania na tryb normalnego funkcjonowania. Do tego ćwicz po godzinie w domu.
Na biust dobrym ćiwczeniem jest ściskanie w dłoniach np piłki. łokcie muszą być na wysokości piersi, między dlonie wsadź piłkę alu ręcznik i ściskaj to.

Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Witam,
Wahania wagi sprzyjają powstawaniu rozstępów oraz problemów z brakiem jędrności skóry. Aby zapowiedz im ,musisz zacząć jeść regularnie by zapowiedz wahaniom wagi.
Poniżej przedstawię Ci kilka ćwiczeń mogących poprawić wygląd Twojej sylwetki:
1 Ćwiczenia na uda i pośladki

image

2 Ćwiczenia na dolny odcinek mięśni brzucha - pomogą pozbyć się fałdki

image

3. Ćwiczenia na biust
Jeżeli zaś chodzi o brak jędrności piersi to mogę polecić kilka sposobów na ujędrnienie tej części ciała:
1. Podczas prysznica polewaj piersi na przemian ciepłą i chłodną wodą.
2. Tak jak pisałam wcześniej ustabilizuj wagę. Wahania wagi nie sprzyjają jędrnym piersiom
3. Ćwiczenia.
4. Dieta bogata w warzywa. Minerały i witaminy wchodzące w skład warzyw mają wpływ na wygląd piersi
5. Dobrze dopasowana bielizna
6. Odpowiednie kosmetyki ujędrniające.
Piersi są zbudowane z tkanki tłuszczowej i nie da się ich wyrzeźbić, ale stosowanie powyższych zaleceń sprawi, że jędrność skóry i ich kształt powinien ulec poprawie.
25 kamila-okulska Kobieta, 33 lata, Lublin
~Dorotacccc

~Dorotacccc

Dzięki zabiegowi endermologi bardziej ujędrniłam swoje ciało, zabieg bardzo fajny, wykonywany pod ciśnienie i nic nie boli, można się przy nim odprężyć. Polecam jak najbardziej bo warto sobie go wykonać. Mogę polecić klinikę w której byłam na zabiegu w klinice Bonjour w Gliwicach