Forum Żywienie i fitness

Jakie są podstawowe zasady odchudzania?

~elo_elooo

~elo_elooo

Mam problem, mój narzeczony chcę schudnac. Tzn to nie jest problem :) Waży 94 kg i tak naprawdę on nie jest gruby, jest dobrze zbudowany ale wszystkie te kilogramy siedzą mu w brzuchu :'( wzrost to jakieś 186. Jest to u niego genetyczne. Za pół roku bierzemy ślub i dlatego jest motywacja żeby ten brzuch zgubić. Proszę doradzcie mi jakie są zasady odchudzania. Chcialam mu wprowadzić dietę dukana ale po części to słyszałam że nie jest za dobra dla zdrowia. Dlatego chcę spróbować inaczej. Wiem, ze nie powinien popijac posiłków, jeść często a mało. Pic dużo wody. Zrezygnować ze slodkiego, nie używać masła. Pieczywo ciemne. Jeśćnajpozniej o. 18. Nic pieczonego. Ale proszę o jakieś jeszcze zasady, zeby to wszystko dało efekt. Ćwiczy brzuszki, jeździ na rowerze stacjonarnym w domu codziennie, mieszkamy w anglii gdzie non stop pada i wracamy pozno z pracy dlatego normalny rower narazie odpada. Mamy zamiar chodzić na basen. Dajcie jakieś rady proszę. Nie wygląda estetycznie taki brzuch i swaldy u 28 latka.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Liljana

Liljana

hej, pamietam jeszcze pare zasad które były wywieszone na kazdych drzwiach w klubie fitness do którego chodzilam:

- pić 2.5 litra wody dziennie
- jeść co 3 godziny mniejsze pełnowartościowe porcje
- jeść kolację najpóżniej 2 godziny przed snem

14436 liljana Kobieta, 0 lat
~Perlo_com_pl

~Perlo_com_pl

Według mnie to zdrowe odżywianie, picie dużej ilości wody niegazowanej i oczywiście dużo ruchu i ćwiczeń.

~Trick

~Trick

Regularne posiłki
około 5 posiłków dziennie, mniejsze porcje ale częściej
Nie podjadanie pomiędzy posiłkami

anika32

anika32

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na uzupełnianie wody w organizmie. Bardzo dobrze w czasie diety sprawdza się niegazowana Ustronianka, która jest zresztą polecana przez Centrum Leczenia Otyłości. Ja w czasie odchudzania poza regularnymi posiłkami i treningami piłam właśnie ją a teraz jest stałym elementem mojej diety, bo jest po prostu smaczna ;)

90606 anika32 Kobieta, 35 lat, Łęczyca