Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie po porodzie


Gość lusia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aga31111

witam przytyłam w ciazy bardzo duzo 40kg z 70 na 110 obecnie waze 92 kg odchudzam sie stosuje różne rygory w jedzeniu a waga jak nie leci w dół jestem załama mam również prblemy z tarczycą diagnoza operacja zadne tabletki zadne hormony nie wchodzą w grę opinja lekarza..... w ciazy w ciagu 2 tyg przytyłam 12 kg ..... pomózcie jakie badania hormonalne wykonac czuje sie ja słoń...jestem załamana moja wymazona waga 65 kg

Odnośnik do komentarza

Witam,
W tej chwili ważąc 52 kg przy 167 cm masz niedobór masy ciała, oznacza to, że ważysz zbyt mało. Nie powinnaś się dalej odchudzać, dlatego nie podam Ci żadnej diety.
Co do Twoich odczuć to może warto było by coś zmienić w swoim wyglądzie, nowa fryzura, nowe ubrania może to by podbudowało Twoją samoocenę. Rozumiem, że przy małym dziecku jesteś zabiegana i nie zawsze masz czas dla siebie, porozmawiaj z partnerem, czy np nie mógł by się zająć dzieckiem przez 2 godziny któregoś dnia. Zrób z tego swój rytuał, te 2 godziny mają być tylko dla ciebie, możesz wtedy wybrać się z koleżanką na zakupy, czy do kina. Każdemu czasem jest potrzebny odpoczynek, to nic złego.
Inną przyczyną Twojego stanu może być tak zwany syndrom baby blues lub depresja poporodowa. Poniżej przedstawię Ci dwa artykuły, które mówią o tym:
1.Baby blues
2. Depresja poporodowa
Wiele kobiet ma podobne odczucia do ciebie, nie jesteś sama z tym problem. Jeżeli czujesz, że nie radzisz sobie z tym to udaj się do specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka1719@

Witam. Mam 21 lat ponad 2lata temu urodziłam synka. Miałam cesarskie cięcie po urodzeniu synka nie myślałam wcale o ćwiczeniach. karmiłam synka piersią przez 4miesiące. brzuch mi został teraz strasznie mnie to męczy nie mogę patrzeć na siebie wstydzę się założyć strój 2częściowy i wyjść na plażę. Gdy założe spodnie strasznie widać mi boczki i ten brzuch.. nie wiem już co robić.. chce się go pozbyć wagę mam dobra tylko ten brzuch i boczki mnie męczą. boję się że jak schudne i tego tłuszczu nie będzie to zostanie mi taki flak skóry na brzuchu i będzie wisiał. co nam robić pomóżcie mi proszę..

Odnośnik do komentarza

witam. mam 23 lata 173cm wzrostu przed ciaza wazylam 57kg podczas ciazy przytylam do 87kg, w przeciagu 2 pierwszych miesiecy waga sama spadla mi do 75kg i stala, zaczelam jesc polowe tego co zwykle i waga spadla do 70kg i znow nic, potem zaczelam stosowac tabletki wspomagajace chudniecie rasberry ketone + creen coffee (polecam , zabijaja apetyt z czym mialam duzy problem) waga spadla mi do 65kg , dwa razy w tygodniu chodze na zumbe od porodu minely juz 6miesiecy, narazie zrobilam sobie przerwe od tabletek gdyz od okolo 2tygodniu moja waga stoi na 65kg i nic! staram sie nie jesc tlustych rzeczy, slodyczy itd gdzie kiedys jadlam wszystko i waga zawsze byla 57kg, co robic? aby ta waga w koncu sie ruszyla? i jak pozbyc sie tej okropnej skory na brzuchu? jak narazie wchlonela mi sie dosc sporo ale wliczajac w to moje roztepy wyglada to okropnie !

Pozdrawiam i przepraszam za bledy w pisowni .

Odnośnik do komentarza
Gość kamilkakaka

Wielu z nas zdarza się mieć problem z nadwagą po ciąży, głównie to złe nawyki z ciąży, które należy zmienić. Ale jak zmienić skoro jest znacznie mniej czasu dla siebie? ja polecam rozwiązanie z cateringiem dietetycznym, np WygodnaDieta. Nie musisz gotować, wiesz ze jesz zdrowo, jedyne co to jeśli karmisz musisz sprawdzać menu, bo np cytrusy mogą maleństwo uczulać

Odnośnik do komentarza

To było już kilka lat temu, ale mnie w odchudzaniu po ciąży pomogła dieta cambridge, teraz się nazywają dieta 1:1. Miałam super konsultantkę, która dobierała mi posiłki pod moje preferencję. Zrzuciłam z nimi aż 10 kg, czyli nawet więcej niż przytyłam w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Jesień to trudny czas, przynajmniej dla mnie. Zawsze wtedy mam ochotę się objadać słodyczami – tak na polepszenie nastroju. Wiadomo, że nie jest to dobra praktyka a po prostu sposób na wyhodowanie brzucha. Ale z pomocą przyszła mi dzisiaj Pani Ola. Suche przekąski z owoców to dla mnie świetne wyjście. Zwłaszcza, że lubię nawet w czasie pracy coś podjadać i do tej pory sięgałam po niezdrowe przekąski. Niestety moje kobiece zdrowie zaczęło podupadać i pojawiły się różne intymne problemy, które po prostu podyktowane są niewłaściwą dietą. Bardzo tego nie lubię i jest to dla mnie wyjątkowo uciążliwe w życiu codziennym. Jedyna zmiana możliwa w tym zakresie, to pełna zmiana nawyków i diety. Tak też zrobiłam, na początku było trudno, a teraz każdego dnia jest coraz łatwiej. Poleca z całego serca, bo wiem, że to działa. Naturalne podejście do odżywiania przede wszystkim! Na efekty trzeba chwilę poczekać, ale jeśli jest się bardzo samoświadomym, to naprawdę bardzo szybko zauważycie pierwsze zmiany.

 

https://www.youtube.com/watch?v=U464LIYcyZk

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam się bardziej interesować moim żywieniem i nie żałuję, wiecie jest coś takiego w dbaniu o własne posiłki, co sprawia, że czujemy się bardziej ludźmi. Troska, którą sami siebie otaczamy kojarzy się przecież z czymś jak najbardziej domowym. Organicznie naszym, fundamentalnym. Okazywać sobie samemu troskę, to dawać sobie miłość i spokój. Kiedy przestałam kupować gotowce (życie w korporacji trochę wspiera takie rozwiązania), w końcu zaczęłam lepiej się czuć psychicznie. Poczułam się zaopiekowana i zadbana, z dobrym nastrojem patrzę w przyszłość. Jest to dla mnie coś nowego, dawniej w ogóle tak nie było. A wszystko wokół traktowałam jako niepewność i zagrożenie. Moja znajoma, która prowadzi lekcje jogi nakłoniła mnie żebym bardziej świadomie podchodziła do odżywiania i polubiła ten rytuał przygotowania dla siebie jedzenia. Nie sądziłam, że to może mieć takie znaczenie. A jednak pomogła mi dostępność informacji i otwartość na różne możliwości. Dzięki temu dzisiaj jestem zdrowsza i czuję się piękniejsza. http://bityl.pl/dp6Sm

 

Odnośnik do komentarza

Wiele z nas boryka się z tym problemem.. i nie zawsze niestety jestesmy w stanie coś same wskórać. Ja zdecydowałam się na pomoc od osobistej konsultantki z diety 1;1, która ogromnie pomogla mi schudnąć po ciązy, w której przytylam az 18kg. Teraz ciesze się sylwetka jak zza czasów przed ciaza! :D

Odnośnik do komentarza

Zacznij od czegokolwiek: spacery, rozciąganie, skakanie na skakance. Cokolwiek chociaż 15-20 minut dziennie. Wyrobisz sobie nawyk i sama zaczniesz szukać nowych aktywności. Ja zaczynałam od podstawowych ćwiczeń(brzuszki,pajacyki,itd). Później przerzuciłam się na orbitrek 5 razy w tygodniu. Z czasem doszedł trening siłowy z małym obciążeniem. Po trochu się rozkręcisz.

Sama regularnie piję również sok z kiszonych buraków:

https://pszczolkakasia.pl/jakie-sa-najlepsze-przepisy-na-sok-z-burakow/

Ma w sobie dużo błonnika i mega poprawia trawienie ? Można zrobić samodzielnie, nie jest to trudne - na górze masz przepisy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...