Forum Żywienie i fitness

Odchudzanie po porodzie

~lusia

~lusia

jakieś pół roku temu urodziłam pięknego zdrowego chłopczyka. Jednak jak wiadomo poród wiąże się z dodatkowymi kilogramami. Teraz chciałabym wrócić do swojej dawnej wagi. Czy są jakieś specjalne sposoby dla młodych matek na zrzucenie kilku kg? Czy wystarczy po prostu zacząć uprawiać jakąś dyscyplinę sportu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Carla

~Carla

Myślę, że sport Ci pomoże, zresztą już wkrótce czeka Cię sporo biegania za małym:)

~Samotna

~Samotna

Dokładnie ja od razu schudłam kilka kilo, życze powodzenia

~dominikau0

~dominikau0

Witam,
Jakiś czas temu urodziłam córeczkę. To moje pierwsze dziecko. Miałam cesarkę. Dziś po porodzie zostało mi kilka blizn i duży brzuch, który przypomina worek treningowy. Chciałabym zacząć się odchudzać. Kiedy mogę zacząć odchudzanie po cesarce? Jakie ćwiczenia będą najlepsze dla mnie? Dodam, że nie karmię piersią, a poród odbył sie dwa miesiące temu.
Pozdrawiam

~ewap

~ewap

Witam. Po cesarskim cięciu trudno jest wrócić do swojej pierwotnej figury. Jednak jest to możliwe. Najpierw powinnaś skontaktować się z lekarzem. On oceni stan Twojego zdrowia i Twoich możliwości. Na pewno nie powinnaś się forsować. Jeżeli chcesz zrobić coś sama, to najmniej inwazyjnym ćwiczeniem będą ćwiczenia mięśni pośladków. Siedząc lub leżąc, możesz napinać mięśnie pośladków. Wpłynie to korzystnie na wygląd twojej pupy. Jeżeli chcesz ćwiczyć mięśnie brzucha, spróbuj lekko je napinać.

~monika1e

~monika1e

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

Po cesarce trzeba uważać z ćwiczeniami. Nie można zbytnio obciążać i rozciągać mięśni brzucha. Ćwiczenia można rozpocząć dopiero 6-8 tygodni po porodzie. Ja bym doradzała na początek basen i spacery. Ćwiczysz wszystkie mięśnie i odciążasz kręgosłup. Stopniowo można wprowadzać inne ćwiczenia, również na brzuch.
Równocześnie warto zadbać o odpowiednią dietę: lekkostrawne posiłki, ograniczony cukier, dużo warzyw i owoców.
Powodzenia

~agnieszkaf

~agnieszkaf

Zaczęłam się odchudzać trzy miesiące po cesarce, wtedy poczułam się dobrze. Na szczęście nie przytyłam dużo w ciąży i połowa zeszła sama, bo karmiłam piersią. Największe problemy miałam z brzuchem. Ale w tym celu udałam się na rehabilitację, bo mam skrzywienie kręgosłupa i tam dobrali ćwiczenia odpowiednie dla mnie. Także nie wiele ci pomogę, ale może właśnie spróbujesz pójść do specjalisty, który nauczy cię ćwiczeń bezpiecznych dla ciebie?

~marynowska31

~marynowska31

witam mam 27lat siedem miesiecy temu urodzialam przed ciaza wazylam 61 a wciazy 80 a teraz waze 68 nie wiem jak schudnac szukam pomocy postanowilam zastosowac diete ale nie wiem jaka a wzrost mam 158cm

~BARBARKA2

~BARBARKA2

Tutaj jest fajna i wyczerpująca odpowiedź na podobne pytanie: http://abcdieta.pl/pytania/jak-schudnac-po-ciazy-7

~tosia90_2304

~tosia90_2304

Za tydzień mam termin porodu, przez okres kiedy jestem w ciąży przytyłam ok. 20kg, rozstępy mam jedynie na piersiach i delikatne pojawiły się niedawno na udach w dość niewidocznych miejscach. Wiem, że parę kilogramów traci się zaraz po porodzie z resztą trzeba walczyć. Czy jeśli będę spożywać produkty, które zawsze wykorzystywałam w dietach odchudzających tj. np. pieczywo razowe, produkty typu light, owoce, warzywa, produkty z niską zawartością cukru i soli nie zaszkodzi to dziecku kiedy będę je karmić piersią, czy mimo to będę dostarczę mu wszystko co powinno dostawać?

~anita2

~anita2

Musisz poczytać o diecie karmiących matek, np. na serwisie www.abcciaza.pl Na pewno dieta po porodzie na zrzucenie kg jest dobra, z resztą karmiąc dziecko powinno się unikać tych niezdrowych kalorycznych rzeczy, które utrudniają odchudzanie. Oprócz diety jednak konieczna będzie aktywność fizyczna.

~Karolina3

~Karolina3

jestem 6 miesięcy po porodzie zostal mi dosyc duzy brzuszek co mam zrobić żeby sie go pozbyć?

~ewap

~ewap

Musisz być konsekwentna i ćwiczyć codziennie. Przydadzą się ćwiczenia rozciągające i takie na wzmocnienie mięśni brzucha jak brzuszki. Rower tez jest niezły. Poza tym musisz jeść lekkostrawnie.

~mysiunia

~mysiunia

4 miesieące temu urodziłam synka, ale po tym porodzie zostal mi brzuszek i wygladam jakbym nadal byla gdzies w 4 miesiacu ciazy, mam tego dosc, wstydze sie rozbierac przed partnerem, po poprzednich ciazach brzuch znikla dosyc szybko bez stosowania jakichkolwiek diet. biodra sie poszerzyly i do tego dochodza straszne rozstepy. co stosowac na nie i co mam jesc aby w miare szybko ale nie gwaltownie schudnac? dodam ze jestem na zastrzykach antykoncepcyjnych. czy to tez ma wplyw na moja wage? wedlug danych z internetu, waze 10 kg za duzo mam wzrostu 170 i waze 80 kg. prosze o pomoc lub o jakies porady co mam jesc, czego unikac itd.

~daria8

~daria8

Antykoncepcja czasem powoduje tycie. Na pewno powinnaś zdrowo i rozsądnie się odżywiac, ale musisz tez codziennie ćwiczyć. Jesli będziesz konsekwentna to uda Ci się schudnąć. Na rozstępy możesz stosować tylko kremy i żele, które zmniejszą ich widoczność.

~kasia2104

~kasia2104

urodzilam dziecko 4 miesiace temu. doszlam do swojej dawnej wagi ale nie wygladam jakbym chciala, bo zostal mi brzuch. co zrobic zeby byl jak przed porodem. ale nie mam rozstepow.

dadaaria

dadaaria

ja mam 172 i waze 83 kg i to bez porodu, wiec chetnie dowiem sie jak wrocic do wagi :)) a tak na poważnie - po porodzie wiele kobiet z czasem wraca do swojej wagi naturalnie, a niektorym waga zostaje i niestety muszą się odchudzać tak jak my - kobitki rubensa ;)

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 32 lata, gdzieś pod Wawą
~kapryśna24

~kapryśna24

cierpliwosci, na pewno schudniesz 4 miesiace to jeszcze nie tak dlugo od porodu

sindy81

sindy81

zalezy ile wazylas przed porodem i ile przytyls, idz do dietetyka lbo dodatkowo sprawdz sobie cukier

19 sindy81 Kobieta, 38 lat, Katowice
~anusiajulia

~anusiajulia

mam 26 lat 164 wzrostu i 52 kg wagi w lipcu zeszlego roku urodzialam 2 dziecko. w dniu porodu wazylam 75 kg. chcialabym zrzucic jeszcze 2 kg. czy moge to zrobic bez obawy o stan zdrowia?