Forum Żywienie i fitness

Czy bez diety chodząc na aerobik schudnę?

~Marta Klimsza

~Marta Klimsza

Jestem 24 letnią studentka o dość okrągłych kształtach. Wczoraj koleżanka zaproponowała mi bym wybrała się z nią na aerobik. Mam pytanie czy nie stosując diety, sam aerobik w jakiś sposób pomoże mi zgubić kilka zbędnych kilogramów

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Gruba Mama Nie Je Sama

~Gruba Mama Nie Je Sama

oczywiście że tak, o ile normalnie i zdrowo się odżywiasz. Moim zdaniem trening jest dużo lepszą i zdrowszą formą odchudzania niż jakiekolwiek diety.

~Carmela

~Carmela

Oczywiście, pod warunkiem że nie będziesz się dodatkowo objadać. I co lepsze nie grozi Ci efekt jo-jo.

~Natasza

~Natasza

Musisz tylko pamiętać o podstawowych zasadach: nie jeść na godzinę-półtorej przed ćwiczeniem i tak samo po. Jeśli będziesz jadła w tym czasie cała energia jaka powinna pochłaniać tłuszczyk pójdzie na trawienie obiadku.

~Katarzyna Mazowska

~Katarzyna Mazowska

Jeśli kaloryczność diety przez Panią realizowanej, nie przekracza zalecanej ilości kalorii (dla Pani wieku, stanu fizjologicznego, masy ciała, aktywności fizycznej), sam aerobik może przyczynić się do zgubienia nadprogramowych kilogramów pod warunkiem, że zajęcia w klubie fitness będzie Pani podejmowała regularnie i często. Przeciętnie ilość kalorii spalonych w czasie 1 godziny aerobiku to około 450-500 kcal (im więcej ktoś waży, tym więcej kilokalorii spala). Jednak zanim zdecyduje się Pani na podjęcie tej formy aktywności fizycznej powinna się Pani zastanowić jak duża jest Pani nadwaga.
Osoby bardzo otyłe nie powinny korzystać z zajęć aerobiku, gdyż taka forma ćwiczeń może skutkować kontuzjami, powoduje nadmierne obciążenie stawów kolanowych oraz kręgosłupa. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będą zajęcia aqua-aerobiku, czy zajęcia na rowerze oraz na siłowni pod okiem doświadczonego instruktora.

Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Z pewnością nie zaszkodzi, a na pewno dobrze wpłynie na Twoje ciało. Aerobik pobudza wszystkie mięśnie do pracy, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, poprawi kondycję organizmu, wzmacnia naszą odporność, poprawia krążenie krwi i wydolność naszego organizmu. Aerobik ma same zalety. Jednakże lepsze efekty osiągniesz jeśli dodatkowo ograniczysz spożywane kalorie. Nie musisz przechodzić na jakieś rygorystyczne diety. Wystarczy, że ograniczysz wielkość porcji. Pij dużo wody i jedz dużo owoców i warzyw bo zawierają dużo błonnika, przez co nie będziesz czuć się głodna.

25 kamila-okulska Kobieta, 32 lata, Lublin